Skocz do zawartości

szyberdach - zapadnięty tył


Przemas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

czy kotś z was wiem czy istnieje możliwość regulacji położenia szyberdachu w e34. Chodzi mi o to, że u mnie szyber po zamknięciu przodem dochodzi do poziomu dachu a tyłem jest zapadnięty ok5-8mm. tak jakby się nie domykał do końca. Powoduje to lekki (ale jakże niepotrzebny) gwizd powietrza.

Dodam, że jest to szyber elektryczny, auto z 1993r, bez dachowania i wypadku w przeszłości

 

Dzięki za pomoc i pozdrawiam

 

Przemas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w E-34 ale jak mialem E-36 mialem troche inny problem nie dojezdzal do konca .Zdemontowalem podsufitkei cala ta reszte , jest troche roboty (czasu). Ale u Ciebie mysle ze spadly plastiki ktore pracuja jako prowadnice przy zamykaniu dachu i dociagaja go . Tak czy tak jesli chcesz to zrobic chyba musisz zrobic podobnie jak pisalem.To tyle co moge powiedziec na temat dachu w E-36 ale mysle ze nie ma wiekszych roznic miedzyE-34 a E-36 jesli sa jakies wogole.

Pozdrawiam zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam jak rozbieralem podsufitke w swojej e34 to jak najbardziej blacha szyberdaszku jest zamocowana do prowadnic na 4 srubkach i jak najbardziej mozna regulowac jego polozenie ;) z sciaganiem podsufitki (tylko tej szyberdachu) jest troche pracochlonne i klopotliwe ,wiec jezeli cie to pocieszy to po jej zdjeciu napewno znajdziesz rozwiazanie swojego problemu :P

Pozdrawiam!


BMW 525i `89 E34 M20B25 nauticgrun


+48 609 105245

GG:3581080

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy nieocenionej pomocy Grześka udało się rozwiązać problem. Obyło się nawet bez zdejmowania podsufitki. Wystarczyło zdjąć zaślepkę silniczka oraz sam silniczek szyberdachu, podłączyć mechanizm manualny i ustawić szyber tak jak być powinien. Potem tylko złożyć z powrotem i po 10 min. po problemie.

 

Dzięki wszystkim za odpowiedzi a szczególne dzięki dla Grześka za usunięcie problemu

 

Pozdrawiam

 

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

witam

odgrzebuję stary temat ale mnie na czasie - również mam zapadnięty szyber tyłem o ok.2mm

Przeglądałem forum i jest sporo o ustawieniu szyberka, ale większości dotyczy elektrycznego, a ja mam na korbkę.

I moje pytanie to czy da się go wyregulować nie ściągając podsufitki i nie odkręcając tych śrub (o ile pamiętam przy dachu metalowym są po 3 na stronę).

 

pozdro

Jeśli się mylę ... sorki

BMW ... zbliża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

odgrzebuję stary temat ale mnie na czasie - również mam zapadnięty szyber tyłem o ok.2mm

Przeglądałem forum i jest sporo o ustawieniu szyberka, ale większości dotyczy elektrycznego, a ja mam na korbkę.

I moje pytanie to czy da się go wyregulować nie ściągając podsufitki i nie odkręcając tych śrub (o ile pamiętam przy dachu metalowym są po 3 na stronę).

 

pozdro

pewnie ,że się da w tylnej częsci prowadnic są takie dwie śrubki,luzujesz,podnosisz,dokręcasz i jes OK.

40tys na gazie i bez problemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie ,że się da w tylnej częsci prowadnic są takie dwie śrubki,luzujesz,podnosisz,dokręcasz i jes OK.

 

dzięki, ... dla pewności - chodzi o te śrubki typu torx?

 

pozdro

Jeśli się mylę ... sorki

BMW ... zbliża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

tak wlasnie torx czy tam francuzka gwiazdka cos w tym stulu :)

 

od przodu masz po jednej srobie na strone a z tylu masz 2 po lewej i po prawej

 

mozna je poluzowac bez sciagania jakiejkolwiek tapicerki ( chodzi mi o tylnie 2 ) i delikatnie podniesc plyte i skrecic :)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.