Skocz do zawartości

Wibracje 120i


Lukas68

Rekomendowane odpowiedzi

Przeciez przy tych wymianach miedzy interwalowych oleju nie beda wam kasowac przebiegu do przegladu. Jesli macie pakiet serwisowy to nie mogli byscie skorzystac z niego np. przy 30k km lub 60 kkm bo musi auto "poprosic" o ten przeglad.


Ogolnie to BMW troche robi balagan, bo serwis w ramach BSI chca wykonywac gdy auto o to "prosi", a nie gdy jest 30.000, 60.000 i 90.000 km.


Ja wymienialem raz ze swoim olejem, raz w Auto-Fus i wszystko jest w samochodzie i w kluczyku wbite i w systemie. No jaki jest sens nie rejestrowac tego?

Do centrali z tym dealerem i niech rejestruja wykonana usluge w systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to dziwna sytuacja, w kazdym razie wiecej juz tam nie zagoszcze przez takie dziwne zagrywki, a i tak okres gwarancjyny juz zakoczony, a wpis do kluczyka nie ma zadnej wartosci, jest poza tym faktura z nr vin i przebiegiem i rodzjem uslugi,


w zwiazku z tym znalazlem mechanika - blizej, ktory pozwala wejsc na warsztat, wymiana oleju nie trwa 2,5h, robi wpis do klucza i resetuje kontrolke serwisu, zostal mi jeszcze olej na dolewke, a za wszystko zaplacilem mniej.


takze generalnie, pozytywnie sie rozwiazala cala sytuacja :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Problem wibracji po aktualizacji softu zmniejszył się tak na szybko oceniając o jakieś 70-80%.

Nie jest to całkowicie wyeliminowane, ale poprawa jest bardzo duża. Przypuszczam, że gdybym odebrał samochód z takimi jakie są teraz, to bym nie zwrócił na to uwagi, a jestem po prostu przewrażliwiony.

Poprawiła się też kultura pracy silnika przy ruszaniu, jest jakby płynniej, chociaż ciężko to tak w słowach opisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Problem wibracji po aktualizacji softu zmniejszył się tak na szybko oceniając o jakieś 70-80%.

Nie jest to całkowicie wyeliminowane, ale poprawa jest bardzo duża. Przypuszczam, że gdybym odebrał samochód z takimi jakie są teraz, to bym nie zwrócił na to uwagi, a jestem po prostu przewrażliwiony.

Poprawiła się też kultura pracy silnika przy ruszaniu, jest jakby płynniej, chociaż ciężko to tak w słowach opisać.

 

Przeczytałem to dwa razy i zastanawiam się jak update softu może wpłynąć na wibracje które przenoszone sa na kierownice albo z silnika albo z jego osprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przy aktualizacji jest tez wgrywany nowy soft silnika to może być widoczna poprawa. Moim zdaniem może coś być z dawką paliwa, bo przy włączonej klimie jest zwiększone obciążenie silnika i silnik może mieć za niskie obroty/zbyt ubogą mieszankę, stad drgania na karoserii.


Ktoś z G20 tez pisał, że po aktualizacji nastąpiła znaczna poprawa kultury pracy/zmniejszenie drgań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przy aktualizacji jest tez wgrywany nowy soft silnika to może być widoczna poprawa. Moim zdaniem może coś być z dawką paliwa, bo przy włączonej klimie jest zwiększone obciążenie silnika i silnik może mieć za niskie obroty/zbyt ubogą mieszankę, stad drgania na karoserii.


Ktoś z G20 tez pisał, że po aktualizacji nastąpiła znaczna poprawa kultury pracy/zmniejszenie drgań

 

Będę się umawiał na serwis niebawem to poproszę o sprawdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.