Skocz do zawartości

Jak sprawdzic poziom oleju bo juz glupieje !!??


Happy

Rekomendowane odpowiedzi

problem jest tego typu mam 735i e32 z 88roku od kilku miesiecy po zakupie byl wymieniony olej i filtry . auto chodzi pieknie az to nagle pokazuje sie kontrolka oil serwice na polu zoltym (nastepne jest czerwone i nie chcialbym go zobaczyc) olej sprawdzalem co jakis czas na tym bagneciku co sie go wyciaga z silnika i niby bylo zawsze ok !! ale moze bylem ciagle w bledzie i zle sprawdzalem !! tak dla spokojnosci dolalem mu literek na bagneciku troche przybylo ale kontrolka jak sie sciecila tak sie swieci nadal !! dodam ze zrobilem ponad 5000km tym samochodem z czego mniej niz 2000 na trasach reszta w miescie !!

 

moze poprostu zle patrze na ten bagnecik ??

 

http://img81.imageshack.us/img81/5710/nowyacdseebmpimageiv2.th.png

 

 

zawsze myslalem ze powinno byc pomiedzy tymi dwoma nacieciami ??wiec prosze mnie uswiadomic jezeli jestem w bledzie !! sprawdzam oczywiscie na zimnym silniku !! dolewalem tez na zimnym !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli swieci ci sie oil service to znaczy ze trzeba wymienic olej. jezeli olej zmieniles 5000km temu tzn ze nie wykasowali ci wlasnie oil service.

 

na bagnecie masz dwa naciecia jedno jest min drugie max ogolnie stan oleju powinien byc po srodku.

 

w oil service jest 7diod 5 zielonych jedna zolta i czerwona.

po wykasowaniu tego bedzie sie swiecic 5 zielonych po przejechaniu 2000km bedzie znikac kolejna dioda az po 10000km zaswieci sie zolta to znaczy ze trzeba zmienic olej. kolejno bedzie sie swiecic zolta z czerowna.

po wymianie oleju kasujesz oil service i znowu masz 5 zielonych diod. za 10000km problem sie powtarza :norty:

 

jezeli bys mial za malo oleju komunikat na kompie bylby nastepujacy

OELSTAND MOTOR

 

badz ENGINE OIL LOW jezeli jezyk ustawiony jest na "inglisz" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Nie kasujcie inspekcji zwykłą zworą. To jest elektronika. Można to zrobić przez rezystor 100ohm lub diodę led. Nawet gdzieś wyczytałem w programie Autodatacd, że należy kasować przez LEDa. U mnie to działa skutecznie.
Nie chcem, ale muszem... jeździć na gazie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.