Skocz do zawartości

(e61) jakie powinienem mieć tylne lampy


kiler22

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio "wpadła w moje ręce " ciut zapuszczona E61

mam problem z doborem tylnych lamp

prawa lampa w błotniku jest pęknięta i muszę ją wymienić

Generalnie to obie lampy są tylko na żarówki bez żadnych LEDów

ale .....

z rocznikowo (2007 ) i patrząc na przednie lampy już są poliftowe

e9d640f6224b47a0med.jpg

więc jeśli dobrze rozumiem tylne też powinny być poliftowe i (chyba ) z LEDami

a są takie

ecadd3620a668870med.jpg

oprócz tego komp pokładowy podaje że obie tylne lampy mają błąd chociaż wszystkie żarówki w nich działają (komp też nie podaje inf typu żarówka od stopu nie działa tylko że uszkodzona jest lampa )

więc sugerowało by to że lampy tylne obie ktoś założył "pierwsze lepsze"

ale to tylko takie moje gdybanie bo z BMW moja ostatnia styczność to było 323 i w budzie "rekin" :)

jaki jest sposób żeby sprawdzić co tam u mnie powinno być ??

Edytowane przez kiler22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Najprościej będzie jak podasz nr VIN(wystarczy ostatnie 7 znaków). Po rozkodowaniu będzie znany dokładny rok i miesiąc produkcji auta, a także typ przednich lamp


Przedni zderzak sugeruje zaś przedliftowy model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. dzięki za info . a wiesz może co może oznaczać ten komunikat o błędzie lamp tylnych ??

jest to ogólny komunikat - tylne lampy niesprawne , nie podaje żadnej konkretnej żarówki tylko ogólnie

Kiedy była przepalona żarówka od stopu dodatkowo (oprócz tego o niesprawności lamp ) wyświetlał komunikat że ta konkretnie żarówka jest przepalona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. dzięki za info . a wiesz może co może oznaczać ten komunikat o błędzie lamp tylnych ??

jest to ogólny komunikat - tylne lampy niesprawne , nie podaje żadnej konkretnej żarówki tylko ogólnie

Kiedy była przepalona żarówka od stopu dodatkowo (oprócz tego o niesprawności lamp ) wyświetlał komunikat że ta konkretnie żarówka jest przepalona

Podaj kody błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie mam tylko interfejs delphi więc nie wiem czy on nie przekłamuje ale bez problemu jutro je tu wrzucę

edc2929183921d02med.jpg

42cac0869b4713b2med.jpg

na komputerze pokładowym po odpaleniu silnika wyświetlają się takie błędy + oczywiście gong

Kiedy była przepalona żarówka od STOPu czy tabl rej pokazywało np prawy stop uszkodzony czy żarówka tablicy (oczywiście po ang ) + ten komuniakt , myślałem że po wymianie spalonych żarówek to zniknie ale dalej jest tylko komunikat o lampie prawej i lewej :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz pomysł od czego zacząć sprawdzanie ??

generalnie wszystko w lampie działa . NIE WIDAĆ jakiejś rzeźby typu ktoś kiedyś chamsko chciał podłączyć gniazdo przyczepy bez modułu ;) czy jakieś podobne .

gdzie jest moduł świateł ?? jest tam jakiś przekaźnik czy wszystkim steruje moduł ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.