Skocz do zawartości

ID 7 - czy wykonuje się Wam Remote Software Update?


Tomi_ST

Rekomendowane odpowiedzi

mam auto LCI, z lipca 2020, zegary Live Cockpit ID7 (czyli standardowe - nie Professional).

Od początku była zainstalowana wersja software 07/2020.54 i taka jest do dziś.

Wielokrotnie sprawdzałem przez ID 7 w aucie czy jest dostępny Remote Upgrade (także będąc za granicą) i zawsze system po sprawdzeniu odpowiadał, że brak jest aktualizacji.

Aplikacja My BMW (aktualna) także twierdzi, że w aucie jest zainstalowana najnowsza wersja oprogramowania i powiadomimy Cię, gdy tylko uaktualnienie będzie dostępne.

Nigdy nie pojawiła się żadna aktualizacja, mapy robią się już bardzo przestarzałe.

W zakładce "Zamówione Usługi" mam odhaczone jako dostępne:

- USB Map Update (to jest o tyle ciekawe, że teoretycznie update map powinien się robić tylko over-the-air a nie przez USB)

- Connected Package Professional.

Auto jest podłączone do Internetu.


Jakie macie aktualnie dostępne oprogramowanie w Waszych G30/G31 LCI z ID7 ?

Czy oprogramowanie Wam się automatycznie uaktualnia co jakiś czas ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 07.2021 i nie wskazuje aktualizacji. W ASO doradca zapytał, czy coś się dzieje: jeśli nie, to oznacza, że dla tego modelu/wersji/wyposażenia nie ma potrzeby. Mapy aktualizują mi się na bieżąco, teraz do 2023 (cockpit prof).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Oprogramowanie powinno być w wersji przynajmniej 07/2022.58 lub wyższej. jeśli nie wyszukuje wam oprogramowania zgłoście usterkę do aso iż przerywa wam apple car/android auto. Jedyne co bedą mogli zrobić to zaktualizować oprogramowanie w ramach gwarancji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprogramowanie powinno być w wersji przynajmniej 07/2022.58 lub wyższej. jeśli nie wyszukuje wam oprogramowania zgłoście usterkę do aso iż przerywa wam apple car/android auto. Jedyne co bedą mogli zrobić to zaktualizować oprogramowanie w ramach gwarancji.

 


Zaktualizowali w Aso do wersji 11/2022.40 - najnowsza w/g aso -stan na 23.01.2023


Samo nic się nie aktualizuje- cały czas miałem 11/2021.xx .


Pytanie czy wersja o której piszemy to tylko oprogramowanie iDrive czy ma to związek "globalnie" z wersjami sterowników w samochodzie?


U mnie aktualizowali "wszystko" (tak naprawdę nie wiem co zostało zaktualizowane- jest podobno lista która sobie leci i się aktualizuje i nawet ASO nie wie co jest w "paczce") .

Wymaga to stabilnego napięcia więc konieczne podpięcie zewnętrznego zasilacza (prostownika o dużej wydajności prądowej) i trwa to długo (czekałem 4h na auto-wiadomo że pewnie trochę stało bo roboczogodziny lecą). A i tak jest ryzyko że jakiś sterownik "padnie" więc warto robić na gwarancji.

Więc Upgrade po przez OTA niemożliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Oprogramowanie powinno być w wersji przynajmniej 07/2022.58 lub wyższej.

Dzięki za info , tylko czy to coś daje realnie w porównaniu do poprzedniej wersji ?

Osobiście chciałbym żeby była poprawiona jedna rzecz: żeby przerwa między tym jak mówię -anuluj- a tym jak system odpowie: rozumiem , wiadomość anulowana . Nie trwała 3 lata , i to dotyczy smsy jak i WhatsApp :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zapraszam tutaj.

https://www.bmw.pl/pl/topics/offers-and-services/bmw-digital-services-and-connectivity/remote-software-upgrade-21-11-22-03.html


Upgrade przez ota jest możliwy ale mam wrażenie że nie każdy update trafia do ota.

Ostatnio za pomocą ota zeszła mi ta wersja.


A9-CA4-A23-82-E0-4-C00-B74-F-5-BA43-AB50583.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam tutaj.

https://www.bmw.pl/pl/topics/offers-and-services/bmw-digital-services-and-connectivity/remote-software-upgrade-21-11-22-03.html


Upgrade przez ota jest możliwy ale mam wrażenie że nie każdy update trafia do ota.

Ostatnio za pomocą ota zeszła mi ta wersja.


A9-CA4-A23-82-E0-4-C00-B74-F-5-BA43-AB50583.jpg

 

Z jakiej wersji aktualizacja? Jak przebiegła aktualizacja ( na postoju z uruchomionym silnikiem)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zapraszam tutaj.

https://www.bmw.pl/pl/topics/offers-and-services/bmw-digital-services-and-connectivity/remote-software-upgrade-21-11-22-03.html


Upgrade przez ota jest możliwy ale mam wrażenie że nie każdy update trafia do ota.

Ostatnio za pomocą ota zeszła mi ta wersja.


A9-CA4-A23-82-E0-4-C00-B74-F-5-BA43-AB50583.jpg

 

Z jakiej wersji aktualizacja? Jak przebiegła aktualizacja ( na postoju z uruchomionym silnikiem)?

Niestety nie pamiętam z jakiej wersji to było, ale aktualizacja przebiega na postoju, silnik był wyłączony, auto zamknięte a ja poszedłem sobie. chyba nawet nie pozwala na instalacje przy włączonym silniku.


Dodatkowo kiedyś bmw mi wysłało coś takiego:

 

Następnie prosimy o wykonanie ręcznej aktualizacji usług BMW w pojeździe: 

1. Proszę przejść do menu ConnectedDrive w pojeździe (ikonka z globusem).
2. Proszę przechylić kontroler iDrive w podłokietniku tak, aby zakładka "Zainstalowane aplikacje" się podświetliła.
3. Proszę nacisnąć przycisk "Opcje" na kontrolerze iDrive.
4. Proszę wybrać punkt "Aktualizacja aplikacji i usług" i poczekać, aż pojawi się komunikat, że dane zostały przesłane.
5. Proszę wyłączyć pojazd i zostawić go na godzinę w obszarze z dobrym zasięgiem sieci (silnik ani zapłon nie musi być włączony).

Remote Software Upgrade:

W celu przeprowadzenia aktualizacji oprogramowanie poprzez moduł Remote Software Upgrade, wymagany jest pewny poziom naładowania wewnętrznej baterii komputera pokładowego oraz akumulatora samochodowego. Jest to pewna forma zabezpieczenia, która zapewnia, że źródło zasilania nie wyczerpie się podczas przeprowadzania instalacji.

Aby upewnić się, że bateria jest w pełni naładowana, prosimy o przejechanie dłuższej trasy samochodem (około 100 km). Potem prosimy BEZ WYŁĄCZANIA SILNIKA ustawić pojazd w trybie parkowania i przejść do zakładki:

Car > Ustawienia > Ustawienia ogólne > Remote Software Update

i ręcznie wyszukać aktualizację.

Dodatkowo, by poprawnie uruchomić aktualizację, niniejsze warunki muszą być spełnione:

-Pojazd musi stać na równym terenie (poza drogami publicznymi).
-Samochód ma wystarczająco naładowaną baterię komputera pokładowego oraz akumulator.
-Karta SIM pojazdu musi mieć wystarczające połączenie z siecią mobilną (4G/LTE) .
-Wszystkie okna, drzwi, szyber dach oraz pokrywa bagażnika muszą być zamknięta.
-Światła zewnętrzne i światła awaryjne muszą być wyłączone.
-Temperatura zewnętrzna wynosi > -10 °C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Następnie prosimy o wykonanie ręcznej aktualizacji usług BMW w pojeździe: 

1. Proszę przejść do menu ConnectedDrive w pojeździe (ikonka z globusem).
2. Proszę przechylić kontroler iDrive w podłokietniku tak, aby zakładka "Zainstalowane aplikacje" się podświetliła.
3. Proszę nacisnąć przycisk "Opcje" na kontrolerze iDrive.
4. Proszę wybrać punkt "Aktualizacja aplikacji i usług" i poczekać, aż pojawi się komunikat, że dane zostały przesłane.
5. Proszę wyłączyć pojazd i zostawić go na godzinę w obszarze z dobrym zasięgiem sieci (silnik ani zapłon nie musi być włączony).

Remote Software Upgrade:

W celu przeprowadzenia aktualizacji oprogramowanie poprzez moduł Remote Software Upgrade, wymagany jest pewny poziom naładowania wewnętrznej baterii komputera pokładowego oraz akumulatora samochodowego. Jest to pewna forma zabezpieczenia, która zapewnia, że źródło zasilania nie wyczerpie się podczas przeprowadzania instalacji.

Aby upewnić się, że bateria jest w pełni naładowana, prosimy o przejechanie dłuższej trasy samochodem (około 100 km). Potem prosimy BEZ WYŁĄCZANIA SILNIKA ustawić pojazd w trybie parkowania i przejść do zakładki:

Car > Ustawienia > Ustawienia ogólne > Remote Software Update

i ręcznie wyszukać aktualizację.

Dodatkowo, by poprawnie uruchomić aktualizację, niniejsze warunki muszą być spełnione:

-Pojazd musi stać na równym terenie (poza drogami publicznymi).
-Samochód ma wystarczająco naładowaną baterię komputera pokładowego oraz akumulator.
-Karta SIM pojazdu musi mieć wystarczające połączenie z siecią mobilną (4G/LTE) .
-Wszystkie okna, drzwi, szyber dach oraz pokrywa bagażnika muszą być zamknięta.
-Światła zewnętrzne i światła awaryjne muszą być wyłączone.
-Temperatura zewnętrzna wynosi > -10 °C

 

Dzięki za zamieszczenie. Pierwszą część związaną z aktualizacją usług BMW zrobiłem kilka dni temu (w innym wątku gdzieś widziałem). Pewnie mam najnowszą wersję (mam obecnie 11/2022.40) więc nic nie znajdę nowego.


Rozumiem że jest to aktualizacja ID 7 a sterowniki w aucie nadal trzeba aktualizować przez serwis ASO. Zauważyłem że po aktualizacji audio gra znacznie lepiej (676 HiFi). Nie wiem czy to tylko zmiana wersji 11/2021->11/2022 czy np. upgrade oprogramowania RAM'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
@krakus3 sugeruje Ci byś był kreatywny jak będziesz umawiał się na tą wizytę.

np. Ostatnio często mi się przerywa streaming w AA ?

Chyba że masz bardziej sprawdzone pomysły? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
dobrze wiedzieć :cool2: , u mnie AA i w ogóle system łączenia się auta ze smartfonem jest sprawny oprócz jednego przypadku : jak zostawiam smartfon w aucie i idę po bułki , po powrocie jest często tragedia w postaci że samochód rozpoznaje smartfon ale nie łączy się z nim , nawet jak fizycznie to robię klikając , dopiero zabrania smartfona , wyjście z samochodu i ponowny powrót rozwiązuje sprawę - raz na jakieś 3 przypadki tak się dzieje -
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Aktualizacja sama się nie wykonywała od nowości.

Podjechałem z tym do ASO prosząc aby po prostu wgrali najnowszy soft. Nie musiałem ściemniać, że coś się dzieje z autem.

Mam teraz wersję 03/2023.40.

Cała operacja trwała grubo ponad 3h. To co zauważyłem to straciłem ustawienia pamięci foteli i parę ustawień konfiguracyjnych.


Teraz jak zmieniam tryb jazdy z Comfort na Adaptive lub Sport to na głównym ekranie wyświetla mi się całoekranowy komunikat, że właśnie dokonałem zmiany. Strasznie to wkurzające, za cholerę nie mogę znaleźć gdzie to wyłączyć.


Żadnych innych zmian na + lub - nie zauważyłem . Ale wiem, że dalej oprogramowanie nie będzie się uaktualniać samo.

Aplikacja my BMW dalej pokazuje, że auto ma zainstalowane oprogramowanie z 2020 roku i że nie ma dostępnego nowszego.

Serwis twierdzi, że to nie ich sprawa, że to wina aplikacji Connected Drive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja sama się nie wykonywała od nowości.

Podjechałem z tym do ASO prosząc aby po prostu wgrali najnowszy soft. Nie musiałem ściemniać, że coś się dzieje z autem.

Mam teraz wersję 03/2023.40.

Cała operacja trwała grubo ponad 3h. To co zauważyłem to straciłem ustawienia pamięci foteli i parę ustawień konfiguracyjnych.


Teraz jak zmieniam tryb jazdy z Comfort na Adaptive lub Sport to na głównym ekranie wyświetla mi się całoekranowy komunikat, że właśnie dokonałem zmiany. Strasznie to wkurzające, za cholerę nie mogę znaleźć gdzie to wyłączyć.


Żadnych innych zmian na + lub - nie zauważyłem . Ale wiem, że dalej oprogramowanie nie będzie się uaktualniać samo.

Aplikacja my BMW dalej pokazuje, że auto ma zainstalowane oprogramowanie z 2020 roku i że nie ma dostępnego nowszego.

Serwis twierdzi, że to nie ich sprawa, że to wina aplikacji Connected Drive.

 

i każda następna aktualizacja to będzie proces trwający 3h? :shock:

Solidne działające Stare POLSKIE TELEFONY RWT/T4 /wyprzedaż kolekcji/. Doskonałe jako ozdoba mieszkania, kancelarii, gabinetu lub biura

Więcej w linku: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4319457

/Dla forumowiczów BMW-klub.pl możliwy rabat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma problem z ukończeniem instalacji ? U mnie wszelkie warunki zostały spełnione a aktualizacja nadla "wisi" Zalecono wizytę w serwisie i tam oczywiścią chcą skasować ponad 800 zł. Pytanie czy można kasować za napraę źleskomponowanego oprogramowania, które BMW sam przesyła a jak nie działa to zatrzeba płacić. Coś mi się wydaje , że naciągają prawo konsumenta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.