Skocz do zawartości

Bmw X3 E83 2.0D Przy niski temperaturch kręci nie odpala


Kamilcbr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie gdy bawarka dłużej postoi przy ujemnych temperaturach kręci i nie odpala czasami ma tak że odpali i zgaśnie tak ze 3 razy, a później kręci i nic. Podjechałem drugim samochodem i ku mojemu zdziwieniu od kabli zapaliła na tyk. I o co tutaj chodzi? Dodam że akumulator wydaje się zdrowy kręci raczej tak samo. Aku BMW varta 90Ah 900A. Świece żarowe wymienione. A i dodam że w tym aucie był wymieniany ślinik może coś z elektryką popierdzielili? A może akumulator daje za słaby prąd rozruchowy? Sam już nie wiem może ktoś mi podpowie? Z góry dzięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podpinałem muszę się wybrać do kogoś. Myślałem właśnie o sterowniku żeby go wymienić. Tylko zastanawia mnie jedno dlaczego gdy podjadę innym samochodem i podepnę kable to pali na tyk? Gdyby sterownik był walnięty czy świece to musiałbym chyba trochę pokręcić zanim odpalę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może aku za słabe - jedź do kogoś na test aku (zwykle sprzedawcy mają) i w razie czego zmień baterię
Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kręciłem chyba z 15 min dopiero padło także słabe nie jest jedynie co to może dawać słaby prąd rozruchowy tak mi się wydaje?

 

A próbowałeś odpalić z boostera?

--

Pozdrawiam,


deebee (Darek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takiego do rozruch tylko do ładowania.

 

Podjedź do warsztatu elektryka samochodowego i poproś o test aku pod obciążeniem. On prawdę Ci powie, także w zakresie prądu rozruchowego. U mnie latem BMW minimalnie gorzej zakręciło, myślałem ze to od dłuższego postoju, a po teście okazało się, że akumulator trup...

--

Pozdrawiam,


deebee (Darek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi też mogłeś długo kręcić i nic? U mnie tak jest że mogę kręcić wiadomo z przerwami przez 15 minut i nie odpali, a jak podjadę drugim samochodem, to z kabli na tyk odpala. Tak jak by brakowało tego prądu rozruchowego na starcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi też mogłeś długo kręcić i nic? U mnie tak jest że mogę kręcić wiadomo z przerwami przez 15 minut i nie odpali, a jak podjadę drugim samochodem, to z kabli na tyk odpala. Tak jak by brakowało tego prądu rozruchowego na starcie.

Powtarzam. Tester akumulatora prawdę Ci powie…

--

Pozdrawiam,


deebee (Darek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.