Skocz do zawartości

2.0 diesel- czasem lekko szarpnie przy lekkim dodaniu gazu


xaan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czasem podczas jazdy kiedy zdejmuję nogę z gazu a następnie znowu go dodaję, silnik zdławi się na ułamek sekundy jakby miał zalane złe paliwo albo gubił zapłon (tak wiem, że to diesel ale opisuje wrażenia).

Dzieje się to od jakiś dwóch tysięcy kilometrów więc złe paliwo w baku należy odrzucić (różne stacje) a samo szarpnięcie zaczynia przybierać na intensywności. Co to może być i czy podpięcie do komputera da jednoznaczną odpowiedź?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiąć komputer lub kostkę elm327 w apką btool kolegi z forum.

Zatankować na innej stacji.

Filtr paliwa do wymiany i stary rozciąć nożycami do blachy po czym zerknąć do środka czy nie ma w nim opiłków.

Wyczyścić dolot z nagaru.

Sprawdzić stan dpf, luzy na turbinie. Przyczyn może być dużo. Od czujnika po którąś z ww. rzeczy.

BMW F31 318d 143pk aut.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Prawdopodobnie zacina się zawór EGR. Dalsza eksploatacja będzie powodować nasilanie problemu skrajnie może dojść do sytuacji całkowitego zablokowanie zaworu co skutkuje zatrzymaniem pracy silnika.

Zgłoś problem do ASO może wymienią zawór w ramach akcji serwisowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Były i są akcje na chłodnice i na chłodnice z EGR. Nie wiem czy w ramach akcji wymienią sam EGR. Dlatego napisałem że może wymienią. Egr nie jest tani, rozmowa z ASO nic nie kosztuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś jest na rzeczy, na stronie bmw wyskoczyło mi, że:

Z samochodem powiązana jest akcja techniczna. Kliknij tutaj i umów wizytę serwisową online lub znajdź kontakt do swojego Dealera BMW tutaj, aby poznać więcej szczegółów. Kod akcji technicznej: 0013510300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczne objawy kiedy uszkodzeniu uległ wężyk podciśnienia idący do elektrozaworu sterującego bypassem chłodnicy egr.

Elekttozawor jest nad chłodnicą. Gruszka sterująca jest pod. Od elektrozaworu do gruszki idzie wężyk w czerwonym oplocie, a do zaworu w czarnym. U mnie uszkodzony był ten czarny. Metr wezyka w oplocie to ok 8-15zl, wymiana 15 minut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Witam, nie chce zakładać podobnego wątku , a mianowicie mam zbliżony problem z szarpaniem . Tylko na ciepłym silniku to występuje. Raz po odpaleniu, po jeździe a raz jak stoi zapalony 5/7 min ( samochód jest na „ P” ) jest szarpnięcie samochodem , obroty podskakują i wszystko wraca do normy. Czasem stanie się tak raz, czasem 3 razy pod pod rząd. Czy to wtryski ? pawlio ? Pacjent to f30 1,8D 2014 . Na kompie nie ma błędu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.