Skocz do zawartości

Zmiana na M-pakiet e90... przerabial już to ktoś?


klagosz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 454
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

hej, przyznaje nie przejrzałem w 100% wątku ale jestem ciekawy czy istnieje firma która robi zamiennik przedniego zderzaka e92 LCI SE, tak żeby nie przerabiać, tylko zdjąć i założyć coś co przypomina w miarę M-pakiet i w miarę komponuję się z resztą e92 LCI SE?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Wycena M pakietu. Poniższe założenia dotyczą modelu 320i 2.0 150 KM o nadwoziu sedan przed liftingiem.

Dodatkowe informacje:

* - w zależności od posiadanego wyposażenia (wybieramy jedną pozycję z dostępnych, a nie wszystkie z gwiazdką tzn. jak wybieramy pozycję nr 36 to nie kupujemy już pozycji nr 37, jak wybieramy pozycję nr 2 to nie kupujemy już pozycji nr 1 itd.),

** - zaleca się użycie starego wzmocnienia czołowego, gdyż zakup nowego i jego montaż winduje cenę i czas robocizny w górę diametralnie,

*** - w zależności od tego w jakim miejscu wyjdą nam dziury w tablicy rejestracyjnej, takie zaślepki kupujemy,

- wycena nie zawiera lakierowania elementów,

- poniżej zostaną podane koszty przy cenie nowych zderzaków oraz progów z ASO oraz tych używanych,

- nikt w ASO przez telefon nie poda tak dokładnych informacji,

- wszystko będzie tak jak w oryginale,

- proszę o informację, jeżeli cos pominąłem,

- zmiany podejdą pod większość modeli, bez względu na silnik,

- proszę wziąć poprawkę na kształt nadwozia,

- wkręty do mocowania tylnego zderzaka od dołu zostaną wykorzystane, dotyczy to również osłony pod silnik.

Koszt części bez zderzaków (kratek środkowych i bocznych, również bez tylnego dyfuzora i nakładki na tenże), progów, świateł przeciwmgłowych oraz wzmocnienia czołowego dla auta bez PDC, spryskiwaczy reflektorów i zabezpieczenia przed wjechaniem pod pojazd: 2728,09 zł - tyle zapłacimy w ASO za wszystkie podzespoły.

Resztę rzeczy kupimy na allegro w atrakcyjnej cenie, tzn. zderzak przedni z kratkami, zderzak tylny z dyfuzorem oraz progi w cenie za komplet ok. 1500,00 zł, do tego malowanie elementów ok. 1000,00 zł.

Całość bez montażu powinna wynieść ok. 5300,00 zł, jeżeli chcemy zachować oryginalność. oczywiście koszty można zredukowac wykorzystując używane części jak np. ślizgi zderzaka tylnego itp. nie mniej nie wszystko znajdzie się na allegro. Można zredukować koszt niektórych mocowań o ok. 200,00 zł.


3oZUd3V.png


NgRX49P.png


dgiN998.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Panowie, gdzie znaleźć tą przejściówkę pod halogen m? :( szukałem na Allegro i lipa... mam E90 LCI.


Jakiś numer części w serwisie?

Diagnostyka silników N53 i N43

Możliwość zdalnej diagnostyki, szczegóły zapraszam na PRIV

6CiWSrm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

generalnie mega profesjonalnie podszedłeś do tematu.


Ja myślałem, że obejdzie się bez takiej ilości części.. myślałem, że skończę na zderzak przód + tył, progi, halogeny i kostki do halogenów + adapter osłony silnika i koniec. Ponoć spinki, śrubki itp można przełożyć ze starego, nadkola nie są wymagane ponoć, kanały powietrzne mam już w tych nadkolach.

Diagnostyka silników N53 i N43

Możliwość zdalnej diagnostyki, szczegóły zapraszam na PRIV

6CiWSrm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Zwróć uwagę, że większość to pierdoły. Nadkola, a raczej ich przednia część nie pasuje w 100%, trzeba coś przerabiać. Niektórzy chcą mieć tak jak fabryka a nie szlify u Mietka w garażu.

Ludzie nie zwracają uwagi na podkładkę pod tablicę, mocowania halogenów z wkrętami i nakrętkami, pomijają uszczelki i ich mocowania. Kratki w zderzaku też trzeba przymocować. I potem szwagier robi na pierwsze lepsze wkręty, ja nie ogłbym mieć tak składanego auta, stąd wyszedłem na przeciw oczekiwaniom podobnym do mnie osobom, wręcz pedantycznie. Inna jest też osłona pod silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłona pod silnik pasuje w 100%. Trzeba tylko kupić do niej adapter nowy za 50zł.


lukaszewski na tylne hamulce nie ma wlotów powietrza. Są tylko na przednie i M-pakietowe są inne. Używane ciężko dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
paru ludzi w temacie robiło już mpak i widzę, że wystarczy ślizg zderzaka tylnego, nadkola opcjonalnie z kanałami powietrza i adapter Mpak pod osłonę silnika i tyle. Zobaczymy.

Diagnostyka silników N53 i N43

Możliwość zdalnej diagnostyki, szczegóły zapraszam na PRIV

6CiWSrm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

jeszcze pytanko... w swojej 330i poliftowej mam nadkola z kanałami powietrza na hamulce. Czy przy przełożeniu zderzaka na mpakiet te kanały powietrzne podejdą? Czy będzie to wyglądało tragicznie? Pytam osoby, które tak zrobiły, a nie teoretyków.


Skompletowałem już części, wyszło mnie 4 tys... progi, zderzaki przód i tył i halogeny. Spinki itp przełożę, no i do tego robocizna, myślę w 5,5-6k się zamknę.


Pytanie co z tymi nadkolami i kanałami.. podejdą moje? nadkola + kanały to kolejne 800zł co najmniej.

Diagnostyka silników N53 i N43

Możliwość zdalnej diagnostyki, szczegóły zapraszam na PRIV

6CiWSrm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasować nadkola będą bez problemu, wyglądać będzie ok. Ale wloty na tarcze powietrza już nie będą wyglądać ok, pasować będą ale będzie widoczna szpara jak ktoś spojrzy w kratkę z przodu zderzaka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
piszesz o polifcie, czy przedlifcie? Ja mam polifta i to tutaj najbardziej mi zależy na opinii.. Mogę zakupić wloty na tarcze m pakiet, pytanie brzmi, czy podejdą do nadkoli bez m pakietu..?

Diagnostyka silników N53 i N43

Możliwość zdalnej diagnostyki, szczegóły zapraszam na PRIV

6CiWSrm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Na forum USA piszą, że nie podejdzie plug & play. Musi być nadkole -M- i kanał -M-. Ty masz zwykły cywilny wlot powietrza i cywilne nadkole pod wlot.

Co do rzeźby nie wiem. Może ktoś to nagnie i będzie jako tako.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wycena M pakietu.

Założyłem ostatnio mpakiet na tył i na Twojej liście brakuje jeszcze dwóch dolnych elementów łączących zderzak ze ślizgiem i z osłonami. Numery części 51718044575 i 51718044576. Bez tego trudno jest przykręcić osłony, może da się coś kombinować z przewiercaniem otworów ale to wg mnie niepotrzebna rzeźba by była.

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszesz o polifcie, czy przedlifcie? Ja mam polifta i to tutaj najbardziej mi zależy na opinii.. Mogę zakupić wloty na tarcze m pakiet, pytanie brzmi, czy podejdą do nadkoli bez m pakietu..?

 

To co mówiłem wcześniej tyczy się jednego jak i drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Wycena M pakietu.

Założyłem ostatnio mpakiet na tył i na Twojej liście brakuje jeszcze dwóch dolnych elementów łączących zderzak ze ślizgiem i z osłonami. Numery części 51718044575 i 51718044576. Bez tego trudno jest przykręcić osłony, może da się coś kombinować z przewiercaniem otworów ale to wg mnie niepotrzebna rzeźba by była.

Zobacz co tam jest napisane jakiego auta dotyczy wycena. W 2.0i nie ma elementów, o których piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Panowie, m pakietowe nadkola w LCI występują z dwoma różnymi numerami (dwa różne numery dla lewych i dwa różne numery dla prawych) o co kaman?


panowie, jakie żarówki do halogenu E90 m pakiet HB4?

Diagnostyka silników N53 i N43

Możliwość zdalnej diagnostyki, szczegóły zapraszam na PRIV

6CiWSrm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

no właśnie spaprałem misję i zamówiłem wersję bez otworów na kanały.. jeszcze pisałem do Maćka z czescidobmw.pl, że gdyby coś było nie tak, to żeby mnie sprostował i wysłał jak ma być - pisałem o wlotach na kanały :(


no nic, napisałem mu, zobaczymy czy zaproponuje wymianę 1:1.


a co z tymi żarówkami, jakie HB4 wybrać?

Diagnostyka silników N53 i N43

Możliwość zdalnej diagnostyki, szczegóły zapraszam na PRIV

6CiWSrm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Maciek stanął na wysokości zadania! w środę będzie kurier, odbierze zle części, a wrzuci dobre. Także super!


Teraz co do halogenów w zderzak - to będzie to - http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7043450363. ?

Diagnostyka silników N53 i N43

Możliwość zdalnej diagnostyki, szczegóły zapraszam na PRIV

6CiWSrm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.