Skocz do zawartości

Zmiana na M-pakiet e90... przerabial już to ktoś?


klagosz

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest jakaś spora różnica między zamiennikiem kratki zderzaka przedniego od orginalnego? Może głupie pytanie, ale różnica w cenie troszkę jest. Chodzi mi konkretnie o to:

 

http://allegro.pl/bmw-3-e90-e91-kratka-m-pakiet-i6512887013.html

 

 

Nie ma i nikt nie pozna to jest akurat jedna z tych rzeczy co kupiłem czarne podróbki a miałem srebrne orginaly (nawet ten zamienniki jest tak jak by lepiej wykonany) oświetlenie led tył tablicy tez kupiłem podrabiane resztawszystko org nawet najmenijesze pierdoły bo często podróba to shit ale w przypadku kratek bierz bez zastanowienia podrbke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 454
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A co powiecie na zainstalowanie na tył zderzaka z mpakietu a do przedniego dodanie splittera?

Już lepiej wyglądałoby to niż tył z mpakietu, a przód goły.

Zrob to co sie Tobie podoba i nie licz sie z opinia innych. To Ty bedziesz jezdzil tym autem. Jesli boisz sie o odsprzedaz to udokumentuj calosc operacji.

E92 335d Stage H
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Koledzy pisze w imieniu kumpla który dokłada M pakiet do swojej e92LCI. Ma juz zderzaki,halogeny i progi. Co jeszcze potrzebuje? Nadkola rownież sa inne tak jak w e90? Co z osłona pod silnik jest jakiś adapter czy trzeba kupić cała osłonę pod silnik? Z gory dziękuje:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Mam pytanko. Już jakiś czas temu zakładałem zderzak z M pakietu do swojej e90 na przód i nie było większych problemów. Teraz naszła mnie chęć na założenie zderzaka M pakiet na tył i dyfuzora M performance. Będzie to do siebie pasować czy trzeba jakoś przerabiać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tylnym zderzaku masz inne ślizgi. Albo wymieniasz na przeznaczone do m-pakiet, lub możesz pokombinować z seryjnymi. Różnią sie miejscem mocowania "rowka" na plastik co znajduje sie po środku zderzaka. Możesz zeszlifować ten pasek ale nie wiem czy nie będzie odstawał zderzak.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam, przerabiam aktualnie BMW E90 przedlift na M-Pakiet, same zderzaki bez progów, chciałem zapytać jaka jest różnica w ilości śrubek z przodu i z tyłu, coś tam znalazłem, ale nie chce żeby okazało się, że brakuje czegoś i auto będzie u mechanika stało z czekaniem na części. Robił ktoś z was takim sposobem czy cały zestaw kupowaliście śrubek? Proszę o odpowiedź
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowiem, czy ktoś z Was wie może czy do zderzaka prelift są kratki bez tych listw?

Chciałbym zamienić taką kratkę:

http://allegro.pl/kratka-srodkowa-w-zderzak-bmw-e90-e91-przed-liftem-i6897247490.html

na taką:

http://allegro.pl/bmw-e90-kratka-zderzaka-srodkowa-7198906-i6897200912.html

tylko, że do zwykłego zderzaka, nie m-pakietowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojarzy ktoś charakterystyczne cechy oryginalnego zderzaka przedniego m-pakiet do E90 przed lift? Kupiłem używany zderzak na allegro i wydaje mi się że jest on nieoryginalny. Patrząc na zdjęcia innych na aukcjach wewnątrz wszystkie wydają się bardzo podobnie. Mój ma uchwyty wszystkie identyczne. Logo BMW odbite z boku bardzo mało widoczne tak jak pozostałe nr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie było sto razy ale mam pytanie szybkie czy nadkole m pakiet przód jest inne niż nadkole do zwykłego zderzaka ?

 

 

Ja patrzymy na strony nadkola lewe to jest od kierowcy prawe od pasażera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Sprawdź na www.realoem.com

Tak, lewa strona jest od kierowcy, jak jest oczywiście z lewej strony :8)

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam panowie, kompletuje m-pakiet do e92 przed liftem i mój problem polega na tym ze nie jestem wstanie odszukać mocowania halogenu które będzie miało dziurę na kanał do hamulcy. Kratki można kupić, różne na Allegro się trafiają, natomiast na realoem występuje tylko jedna kratka i nie wiadomo czy zaślepiona czy nie.. Teraz moje pytanie czy jest mi ktoś w stanie podać Nr katalogowy mocowania halogenu lewego i prawego przystosowanego do kanałów powietrznych w e92? Jak szukałem do e90 to występują nazwy w połowie otwarta itp itd ale w e92 mam z tym spory problem.

 

 

Znalazłem odpowiedz na zagranicznym forum, może komuś na przyszłość się przyda. Kratki przy halogenach w e92 m pakiet nie są zaślepione tylko w wersji 335i gdzie znajduje się dodatkowy wlot na chłodnice oleju a hamulce chłodzone są przez środkowa kratkę zderzaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Panowie, żeby uściślić bo przeczytałem 22 strony tego tematu i nie znalazłem konkretnej odpowiedzi.

Samochód e90 PreLCI. Przy zmianie przedniego zderzaka na M-pakiet zmieniam również nadkola a reszta wszystko pasuje?

Co z osłoną dolną silnika? Czy trzeba zakupić adapter 51758040109? Jeśli tak to trzeba jakoś docinać osłonę zwykłą żeby go założyć?

W zwykłym zderzaku mam kanały powietrzne do hamulce. Rozumiem, że w zderzaku m-pakiet nie ma takiej opcji dla 320d?

Proszę o odpowiedź osoby co już to przerabiały a nie te które słyszały, że znajomy kiedyś coś robił :)

 

Jak ktoś ma pytania odnośnie przekładki zderzaka tylnego na M-Pakiet w e90 PreLCI to temat przerobiony przeze mnie tydzień temu (odpowiem na PW)

Pozdrawiam

Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Nie musisz zmieniać nadkoli bo pasują i do m-pakietu. Kierownice powietrza na tarcze hamulcowe możesz jak najbardziej założyć do zderzaka m-pakiet. W oryginalnym nadkolu masz na nie zaślepki a w polcarowskim zamienniku spotkałem się z przetłoczeniem do wycięcia otworów. Osłony pod silnik nie trzeba wycinać tylko dołożyć adapter.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Chciałbym tylko zebrać do kupy informacje odnośnie tego co jest potrzebne a co nie do zmiany na mpakiet w bmw e9x LCI w moim przypadki e91. Sam bardzo posiłkowałem sie tym postem ale nadal nie miałem wszystkich informacji szczególnie jesli chodzi o kwestie tylnich ślizgów oraz montażu progów. Post ten powstał jedynie kwestii informacyjnej bo decyzje odnośnie kupowania ślizgów nadkoli pozostawiam użytkownikom nie mniej jednak dobrze jeśli wszytko zostanie wykonane zgodnie z zamierzeniem producentów.

 

-Przedni zderzak

-halogeny trzeba zastosować przejściówkę do starej kostki lub uciąć.

-mocowania halogenów są dwa rożne rodzaje pod chłodzenie i bez chłodzenia hamulców.

-boczne kratki pod chalogeny

-środkowa kratka (są również dwa rodzaje pod radar i bez)

-zaślepki spryskiwaczy bo są inne niż w zwykłym zderzaku

-nadkola (właściwie ich polowa bo składają się z dwóch części) mogą zostać stare wtedy pomijamy przykręcenie ostatniej śruby w dolnym narożniku wszystko się ładnie trzyma wiec nie ma paniki można jedynie zaślepić miejsce na śrubę plastikowym kołkiem. Jeżeli natomiast chcemy mieć wszystko jak fabryka przykazała dokupujemy połowę nadkola i tutaj mamy również 2 rożne wersje pod chłodzenie hamulców i bez chłodzenia hamulców. Chłodzenie hamulców występowało jedynie w silnikach 2.5 w gore ale nie jest to zasada zależy również od konfiguracji indywidualnej.

 

-Progi ( różnią sie i nie ma co słuchać bzdur ze oryginalne sa prawie takie same na pierwszy rzut oka tak natomiast na aucie to zupełnie inna bajka)

-spinki do mocowania progów mpakiet (montaż boczny jest inny niz w przypadku normalnych progów) identyczne spinki sa również e46

-podłużne gumki po 3x na stronę (również myślę ze może sie bez nich obejść)

 

-Tylni zderzak

-dolny dyfuzor

-mpakietowe ślizgi powinny być ale można założyć bez i spokojnie zderzak sie trzyma nie odpadnie. Zderzak ma dwa prowadzenia na gorze i na środku w pakiecie jest niżej niż oryginalnie. Wtedy trzyma sie na górnych ślizgach oraz na śrubach z dołu bez prowadzenia bocznego trzeba jeszcze spiłować bardziej odstająca cześć ślizgu bo będzie odciskał zderzak.

 

Większość elementów montażowych typu śrubki, blaszki,kołki można przełożyć ze starych zderzaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zastanawiam się nad zderzakiem Mpakiet do mojej e92 z 2006r. Chcę się upewnić, kupując coś takiego http://allegro.pl/zderzak-bmw-3-e92-e93-lci-lift-m-pakiet-na-pdc-i7217982551.html nie muszę nic więcej zmieniać?

Zderzak będzie pasował do nadkoli itp? Ew zostanie mała szparka ale pozatym nic więcej nie trzeba przerabiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja mam trochę inne pytanie.


Jak wszyscy wiemy po przeglądnięciu tego tematu, M-Pakiet wewnątrz ma czarne wnętrze ( czytaj podsufitka, słupki).

A co jest z bagażnikiem ? Szczególnie w wersji E91 ? Boczki przestrzeni ładunkowej powiedzmy że są "szare/czarne, ale co z "obiciem" klapy ??


Ja nie mam M-Pakietu i u mnie wewnętrzna część 5-tych drzwi jest jasna (jakiś taki beżowy/jasno szary). Zastanawiam się nad dołożeniem M-Pakietu wewnątrz i o ile przestrzeń siedząca jest sprawą jasną ( wszystko czarne) o tyle ta klapa bagażnika zaczęła mnie zastanawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.