Skocz do zawartości

F11 525d N47 - czy warto aktualizować oprogramowanie silnika


jakubhab

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,


mam pytanie dotyczące oprogramowania samochodu. Mianowicie moja F11 525d ma oprogramowanie fabryczne z 2012 od tego czasu mimo różnych wizyt w ASO nikt nigdy nie zdecydował się na aktualizację oprogramowania silnika. Mam obecnie akcję na chłodnicę EGR, jak myślicie jest sens pytać ASO o aktualizację ewentualną? Jak wynika z Waszego doświadczenia, czy taka aktualizacja może "pogorszyć" osiągi? Bardziej przyciąc moc przy starcie?

Czy może ulec coś poprawie? Zdaje sobie sprawę, że od tego czasu normy spalin uległy dalszemu zaostrzeniu, więc czasem może być gorzej niż obecnie...


Ale chodzi mi głównie o doświadczenie z Waszej praktyki, czy jest lepiej czy gorzej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem aktualizację latem, nie asp - miałem wszystko z 2014. Gościu powiedział, że w BMW nie aktualizują bo jeżeli zepsują jakiś moduł, to nie mają na swoim sprzęcie możliwości cofnięcia i muszą cały moduł wymieniać - coś w ten desen. Stąd nie biorą się za aktualizacje - oczywiście może to nie być "wiarygodna" informacja, ale.. ciągle wypuszczają ileś poprawek itd itp a nie robią sami aktualizacji.


U siebie po aktualizacji nic nie zauważyłem - czy jest lepiej czy gorzej, nie wiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem aktualizację latem, nie asp - miałem wszystko z 2014. Gościu powiedział, że w BMW nie aktualizują bo jeżeli zepsują jakiś moduł, to nie mają na swoim sprzęcie możliwości cofnięcia i muszą cały moduł wymieniać - coś w ten desen. Stąd nie biorą się za aktualizacje - oczywiście może to nie być "wiarygodna" informacja, ale.. ciągle wypuszczają ileś poprawek itd itp a nie robią sami aktualizacji.


U siebie po aktualizacji nic nie zauważyłem - czy jest lepiej czy gorzej, nie wiem :D

 

Obstawiam, że to zależy od serwisu ale u mnie ASO powiedziało tak samo, że jak moduł padnie to oni nie ponoszą odpowiedzialności + trzeba będzie wymienić cały moduł :lol:


Według mnie najlepiej znaleźć jakiś serwis, który specjalizuje się w takich rzeczach. W moim przypadku aktualizację miałem robioną przez warsztat, który miał legalną ISTA podłączoną do serwerów BMW. Jakby coś poszło nie tak to mówili, że odpalają wtedy E-Sys i działają.

Cena ponad 2x mniejsza niż w ASO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.