Skocz do zawartości

Filtry, olej i termostaty do 320d


Farrik59

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przymierzam się do samodzielnej wymiany filtrów, oleju i termostatów w swoim samochodzie


E90 2006, 320d, przed liftem, kod silnika M47, Dpf na podkładzie, jeżeli to za mało informacji, dajcie znać


Chciałbym poprosić o podesłania ofert np. Z Allegro kompletu filtrów, oleju i dwóch termostatów tak abym mógł sobie zamówić i zamontować samodzielnie. Nie musza być to najdroższe zestawy na stronie.


Zależy mi na poradzie odnośnie konkretnych elementów które będą pasować w 100% do mojego samochodu.


Dziękuje i pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak są dostępne, ostatnio kupowałem koledze i tutaj był najtańszy. Główny najpewniejszy oryginał bo w pudełku Mahle przychodzi często nie wiadomo co.

Przykładowa aukcja https://allegro.pl/oferta/oe-termostat-bmw-5-e60-e61-520d-525d-530d-egr-6727660603


Co do reszty to szukaj od jednego gościa co będzie najtańsze.

Knecht OX368D1

Knecht KL579D

Knecht LX823

Knecht LAK248 / Filtron K1169A - tutaj wybieram Filtrona bo jest tańszy i wolę wymienić częściej niż jeździć cały rok na starym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Korzystniej wyjdzie shell am-l :)


Polecam też sprawdzić ceny na szopi bo ostatnio ceny tam były takie, że jeden filtr wyszedł mi "gratis" w porównaniu z aledrogo (mówię o knechcie i mann'ie).

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według TIS do M47T2 wchodzi 5,5L przy wymianie. To zamów sobie 5+1L Shell Helix Ultra AM-L 5W30, wyjdzie około 180zł + te filtry które Ci podałem. Filtr oleju z Mahle ma dodatkowe dwa oringi których Mann chyba nie dodaje do zestawu.

Olej weź od jednego gościa, filtry poszukaj u kogo innego i już. Trzeba trochę pokombinować żeby przyoszczędzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolega wyżej już Ci powiedział ładnie, że nie rozumie czemu pchasz się w "komplety" bo osobno wychodzi taniej...

No ale pomijając. Ten komplet nie będzie ok bo to tarcze 292x22mm a Ty potrzebujesz na przód 300x24mm czyli tarcze z numerem 34116854998.

Klocki też nie te, powinieneś szukać 34116771868.

https://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=VU31-EUR-04-2006-E91-BMW-320d&diagId=34_2249

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.