Skocz do zawartości

Patent na słuchanie MP3


Gość mayzel-miasto Smoka

Rekomendowane odpowiedzi

Podepnę się pod temat :D

Czy ktoś z was widział, albo używa samochodowej stacji dokującej ( interfejsu)do iPoda :?:

Widziałem kiedyś na allegro(650zł) i wygląda to jak uchwyt do telefonu od zestawu głośnomówiącego, podłącza się to jedym kablem do wyjścia na zmieniarkę CD i jest wtedy sterowanie iPodem poprzez fabryczny zestaw audio i np.kierownicę.

Dodatkowo iPod jest wtedy ładowany.

Niestety nie mogę teraz tego znależć :(

No :cool2: zadałeś ciekawy temat.. Jak możesz to napisz coś bliżej o tych rozwiązaniach może mówimy o całkiem podobnych w sposobie ich działania :?: .

Pozdrawiam

Irek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 158
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

:) Jak ma działać, to kabelek widoczny chyba nie jest aż tak istotnym aspektem estetyki

co racja to racja :cool2:

Przede wszystkim ma działać, ale i tak prosze o fotki :twisted2: , uparty jestem co :mad2:

Wszystkie samochody są prawie jak BMW... prawie robi wielką różnicę:))


Więcej mocy:

http://img61.imageshack.us/img61/1872/doladowanie3kk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cool2: .

Jutro postaram się zrobić wrzutę. Jeśli nie będzie, to na pewno na sobotę po południu powinny być na forum, za pozwoleniem moderów :cool2: jak dopuszczą ( :8) zaznaczam że to tylko są fotki poglądowe! :D, i w żaden sposób nie wiążcie ich co do ostatecznych rozwiazań w danych typach aut !(odemnie, czas wykonania wrzuty na forum to kwestia czasu i obowiązków z racji pracy).

Pozdrawiam

Irek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że tu trafiłem - nigdy bym nie pomyślał, że można też drogą radiową transmitować mp3 :lol: O kasecie wiedziałem, ale ten pomysł jakoś mi się nie podoba. Mam trochę inny dylemat, ale opiszę też tu moje wnioski. Dodam, że mam pewne skłonności audiofilskie, ale mp3 słucham dalej.

 

Kaseta:

+ tania

+ brak zakłóceń z zewnątrz

+ brak zasilania dodatkowego

- zależna od stanu i jakości odtwarzacza

- kable

- ogólnie jakośc może kuleć bo to kaseta

- wymaga otwarzacza mp3

 

Zwykły transmiter:

+ brak kabli

+ mało zależny od radia

+ możliwość zasilania z baterii jak i zapalniczki

+ małe rozmiary

+ uniwersalny (może służyć w domu)

+ niska cena

+ możliwość dowolnej regulacji częstotliwości w wyższych modelach

+ wyświetlacz LCD w wyższych modelach

- wymagane zasilanie

- narażenie na zakłócenia elektromagnetyczne

- wymaga odtwarzacza mp3

 

Transmiter z Mp3:

+ brak kabli

+ mało zależny od radia

+ czyta wszystko po USB (nie wymaga odtwarzacza mp3)

- wymagane zasilanie

- narażenie na zakłócenia elektromagnetyczne

- tylko 7 kanałów FM

- zintegrowanie z wtyczką (może czasem przeszkadzać)

- mało wygodny odtwarzacz Mp3 (brak wyświetlacza, przycisków przewijania)

- jakość odtwarzacza nieznana

 

 

Zastanawiam się nad zwykłym transmiterem z regulacją częstotliwości - z tym, że mój odtwarzacz Mp3 ma tylko 128Mb i trochę niedomaga (spadł mi z 5 piętra na beton - ale działa). Z drugiej strony jest ten z odtwarzaczem Mp3 - trochę droższy (ale cena nie ma tu znaczenia), ale mam w domu sporo pamięci - nawet 1GB więc kupno nowego odtwarzacza byłoby zbędne.

 

Ale coś za coś - transmiter jest spory, musi być włożony w gniazdo zapalniczki, może się zdarzyć że na każdej z dostępnych częstotliwości będą zakłócenia, no i nie wiem jak się spisuje sam odtwarzacz.

 

Najlepiej kupić to i to - heh, ale to bez sensu trochę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat :D

Czy ktoś z was widział, albo używa samochodowej stacji dokującej ( interfejsu)do iPoda :?:

Widziałem kiedyś na allegro(650zł) i wygląda to jak uchwyt do telefonu od zestawu głośnomówiącego, podłącza się to jedym kablem do wyjścia na zmieniarkę CD i jest wtedy sterowanie iPodem poprzez fabryczny zestaw audio i np.kierownicę.

Dodatkowo iPod jest wtedy ładowany.

Niestety nie mogę teraz tego znależć :(

No :cool2: zadałeś ciekawy temat.. Jak możesz to napisz coś bliżej o tych rozwiązaniach może mówimy o całkiem podobnych w sposobie ich działania :?: .

Pozdrawiam

Irek

 

Witam.

No cóż za wiele o tym nie mogę powiedzieć , myślałem że może ktoś z was coś takiego widział lub testował.Było kiedyś na allegro, teraz szukałem i nic.Szkoda bo wygrzebałem w necie, że to współpracuje min. z fabrycznymi radiami BMW, Volvo ,Audi itp, dając możliwość sterowania iPodem przez fabryczny zestaw audio.

Wygląda to jak uchwyt do telefonu mantowany np.do deski rozdzielczej i wychodzi z tego kabel podłączeniowy wpinany w wyjście radia na zmieniarkę.

Pytam ,bo myślałem o zakupie iPoda zamiast fabrycznej (BMW) zmieniarki CD, a nie chcę żadnych transmiterów i kabli na wierzchu.

Wyglądałoby to bardzo estetycznie po wykorzystaniu fabrycznej podstawki przy konsoli do zamocowania zestawu głośnomówiącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi może o cos takiego?

 

 

http://img264.imageshack.us/img264/5683/ful1f8z049blkjz7.jpg

 

koszt ok 250 pln, znalazłem gdzieś na aukcjach internetowych

Wszystkie samochody są prawie jak BMW... prawie robi wielką różnicę:))


Więcej mocy:

http://img61.imageshack.us/img61/1872/doladowanie3kk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak, ale cena takowej i jej obsługa na pewno nie daje takich możliwości manewru w rotacji utworów jakie chce się posłuchać przy takim patencie. Zmieniarka, tak jak odtwarzacz CD, po trafeniu w dziurkę na jezdni też przeskoczy...no i wożenie sterty płyt jednak...... :8) Dodam tylko (do wszcześniejszych wypowiedzi kolegów) na temat plączących się kabelków. Można je za całym powodzeniem umieścić w schowku. Ja tak praktykuję i nie ma to wpływu na odsłuch.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz dawno mialem skusic sie na taki transmiterek ~60PLN, ktory wpina sie w gniazdo zapalniczki i do niego pendriva (nie! odtwarzacz mp3)... ale dzisiaj znalazlem w domu starego mp3 playerka 256 mega.. wiec zakupilem transmiterek za 15 PLN z 4rema czestotliwosciami mozliwoscia podpiecia pod zapalniczke oraz z mozliwoscia pracy na 2 akumulatorkach AAA (zawsze gdzies w terenie moze sie przydac).

Jestem bardzo ciekawy jak to bedzie gralo. Mam nadzieje ze jakosc bedzie OK i bede sluchal swoich ulubionych songow podczas jazdy. (bez kupna radia za XXX $ i narazania sie na to ze go buchna (takie czasy).

http://img571.imageshack.us/img571/7404/logotds.jpg

Naj.... forum o TDS-ach http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

biernus, no cóż licz się czasem ze mogą wystapić małe zakłócenia na transmiterze. To jednak jest nadajnik, który może łapać skrośną(nakładka wielokrotności fali-więcej w tematach o CB radio :D ).Niemniej jednak sprawdza sie całkiem dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak, ale cena takowej i jej obsługa na pewno nie daje takich możliwości manewru w rotacji utworów jakie chce się posłuchać przy takim patencie. Zmieniarka, tak jak odtwarzacz CD, po trafeniu w dziurkę na jezdni też przeskoczy...no i wożenie sterty płyt jednak...... :8) Dodam tylko (do wszcześniejszych wypowiedzi kolegów) na temat plączących się kabelków. Można je za całym powodzeniem umieścić w schowku. Ja tak praktykuję i nie ma to wpływu na odsłuch.

 

Obslugujesz tak samo jak zwykly CD i nie zdarzylo mi sie jeszcze aby cokolwiek przeskoczylo.

DIESEL POWER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam transmiterka. Za 15 PLN (drozszy ;D z tego wzgledu ze moze zaistniec potrzeba sluchania w plenerze a ten oprocz zasilania z zapalniczki ma tez 2xAAA. 4 ustawienia fal. Jakosc REWELACJA! jak z CD. Muza leci z prostego mp3 playerka typu NO-NAME.

Po co (mi) radio za 200-600 pln i wiecej? aby martwic sie ze ukradna... skoro ja TYLKO chce sobie posluchac ulubionych piosenek - umilic jazde autem. REWELKA polecam.

http://img571.imageshack.us/img571/7404/logotds.jpg

Naj.... forum o TDS-ach http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEZELI JAKIS TRANSMITER WAM WYSTARCZA A CO NIEKTORYM KASETA,TO CO WY MOZECIE POWIEDZIEC O MUZYCE.PO CO WOGOLE JA SLOCHAC JAK I TAK POLOWY TEGO CO STWORZYL JAKIS KOMPOZYTOR NIE SLYSZYCIE.PANOWIE LITOSCI.!!!!!AKUSTYCY NAPRAWDE DOBRA ROBOTE ZROBILI W BMW (CHYBA ZE JAKIS POPRZEDNI WLASCICIEL WASZEJ BMK-KI PODMIENIL GLOSNIKI.PROPONUJE PODJECHAC DO SERVISU BMW I ZA 80ZL KUPIC KABEL AUX.NO CHYBA ZE MACIE W AUCIE TUNER RADIOWY BM54 TO JEST TAKA MOZLIWOSC ZE DO 3 PIN-OW SAMEMU MOZNA PODLACZYC SYGNAL ZEWNETRZNY,PODOBNIE JAK ZMIENIARKE CD.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEZELI JAKIS TRANSMITER WAM WYSTARCZA A CO NIEKTORYM KASETA,TO CO WY MOZECIE POWIEDZIEC O MUZYCE.PO CO WOGOLE JA SLOCHAC JAK I TAK POLOWY TEGO CO STWORZYL JAKIS KOMPOZYTOR NIE SLYSZYCIE.PANOWIE LITOSCI.!!!!!AKUSTYCY NAPRAWDE DOBRA ROBOTE ZROBILI W BMW (CHYBA ZE JAKIS POPRZEDNI WLASCICIEL WASZEJ BMK-KI PODMIENIL GLOSNIKI.PROPONUJE PODJECHAC DO SERVISU BMW I ZA 80ZL KUPIC KABEL AUX.NO CHYBA ZE MACIE W AUCIE TUNER RADIOWY BM54 TO JEST TAKA MOZLIWOSC ZE DO 3 PIN-OW SAMEMU MOZNA PODLACZYC SYGNAL ZEWNETRZNY,PODOBNIE JAK ZMIENIARKE CD.

!!Przede wszystkim nie wrzeszcz , bo to nie targ. Poczytaj posty w tym temacie, zanim zaczniesz się w ten sposób wypowiadać. Uogólnię to tak;(oszczędzając ci w ten sposób lekturę poprzednich), temat został poruszony do ludzi , którzy nie są "audiofilami", dodatkowo nie chcą ładować w nadmiarze potrzebnej gotówki na jakieś bajery(końcówki mocy, kabelki, świecidełka...()i na cały ten szpan związany niby z odsłuchem muzy.

To tyle ode mnie.

Rozpocząłem tem wątek, wiec czuję niejako za niego odpowiedzialny.

Pozdrawiam .. ;) pseudo-audiofilów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Archee-dzięki...muszę podziałać trochę...W bagażniku mam tylko zmieniarę-z tego co widzę z boku, ale antena jest w szybie więc możliwe że tam coś jeszcze jest...

Poszukujemy tunerów !!

Forum samochodowe, forum motoryzacyjne, forum tuningowe

http://samochody.kei.pl/zdjecia/logo_phpBB2.gif

Randki: dates

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aux mozna podlaczyc jeszcze do wyjscia na zmieniarke cd.

 

mayzel-miasto Smoka--> czytaj dokładnie :mrgreen:

 

Wystarczy że masz seryjne radio BMW i masz wyjście na zmieniarkę z tyłu :D

Poszukujemy tunerów !!

Forum samochodowe, forum motoryzacyjne, forum tuningowe

http://samochody.kei.pl/zdjecia/logo_phpBB2.gif

Randki: dates

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:8)

tak , doczytałem się... Ale chyba nie każde starsze auto posiada dostęp do zmieniarki...moje(mam oryginalne BMW REVERSE RDS-kaseciak) nie ma..Chyba że jestem w błędzie, lub przeoczyłem gniazdo :)..

Jeżeli ktoś z was posiada dobre oryginalne oprzyrządowanie audio, możliwość podłączenia peryferii(zmieniarek i innych rzeczy) to w porządku...

Osobiście stosuję wspomniany "patent-Trasmiter" i jak zapodam na mp-3 400 mb muzyczki to naprawdę mi wystarczy.

I właśnie stąd ten cały temat.

Pozdrawiam

Irek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.