Skocz do zawartości

Patent na słuchanie MP3


Gość mayzel-miasto Smoka

Rekomendowane odpowiedzi

ja juz jestem po testowaniu transmitera FM . Ogolnie - dzwiek MP3 z playera jest o niebo lepszy niz z radia .W koncu na tych beznadziejnych glosnikach jakie ma E39 w koncu mam soprany i basy. nieraz sa zaklocenia fali , ale jak odpowiednio poloze nadajnik z playerem to jest bajka. nic nie szumi tylko czysta i przyjemna muzyka Paula Oakenfolda.

 

Jutro robie test z urzadzenia na kasete i rowniez napisze opinie :dance:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 158
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderatorzy
Jadę po nią na giełde elektroniczną przy ul. Balickiej w Krakowie, ale dopiero w sobotę. Wiem że jest za 19 zetów, że mam blisko i zagladam co sobotę to wolę tak kupić, a info zapodam jak ją przetestuję ( pewno też w tym samym dniu).

Pozdrawiam niecierpliwych.

:D

 

W Carrefour na Zakopiańskiej też masz w dziale rtv

Pozdrawiam,



Trzastek

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Pawelkrak

Ja mam to samo zdanie na tem temat, czyli transmitera. Choć jednak nie mam zakłócen na pewnej ustalonej częstotliwości. Jeśli masz z model ze zmianą zakresów, to polecam 107,1 , ja przynajmniej nie odbieram tam żadnych zakłóceń.

Pozdróweczko

:8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kolegi Trzastek

Dzięki za informację, nie sprawdzałem co prawda W "Kerfur", ale jak wspomniałem zaglądam i tak na giełdę, a co za tym idzie dokonam tam zakupu. ( Jadę tam również na śniadanie t.j hotdoga i zapiekankę :D ..naprawdę..więc jedno przy drugim :8) .)

Pozdrawiam.

Irek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewykluczone, ale więcej już nie zaryzykuję.

 

Jawor nie masz sie czego obawiać, bo naprawdę jak trawiłeś na wadliwy towar to twoje obawy są uzasadnione. Jednak nie powalałbył sprzętu na ziemię bo naprawdę sie sprawdza...Tak obiektywnie mówiąc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewykluczone, ale więcej już nie zaryzykuję.

 

Jawor nie masz sie czego obawiać, bo naprawdę jak trawiłeś na wadliwy towar to twoje obawy są uzasadnione. Jednak nie powalałbył sprzętu na ziemię bo naprawdę sie sprawdza...Tak obiektywnie mówiąc..

 

Być może trafiłem po prostu na wadliwy egzemplarz, ale więcej nie kupię tej kasetki bo męczyła mnie ciągła zabawa z kablami, jak już to wybiorę transmiter, którego nawet nie muszę wyciągać z plecaka...

 

Życzę wszystkim mniej kłopotliwego użytkowania sprzętu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Jawor Twoje obawy.

Osobiście też używam w tej chwili transmitera, choć jak wcześniej wspominiałem, chciałbym na swojej "dupie :lol: " sprawdzić to i owo.

Pozdrowienia

i myślę że da sie dobrze odbierać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Zakupiłem właśnie kasetę za 15 zetów (giełda elektroniczna w Krakowie), sprawdziłem i porównałem do transmitera. Mogę powiedzieć obiektywnie że sprawdza się równie dobrze jedno i drugie. Polecam obydwa rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie niestety jakis "helmut" popusl magnetofon i niemam okazji sluchania poprzez kasete. natomiast w drugim aucie sprawdzilem i dziala naprawde swietnie. ja pozostaje w mojej buni przy patencie z transmiterem FM. naprawde jest swietny .

 

Małe podsumowanie dla kasety :

 

+ dla kasety za brak zakłócen

- za kabelek ktory sie pląta i niezbyt to estetycznie wyglada ;)

 

dla transmitera FM :

 

+ za praktycznosc

- mogą sie zdazyc nieraz zaklocenia ale kwestia ustawienia

 

jakosc dzwieku moim zdaniem jest i tu i tu taka sama .

 

a to wszystko testowalem na MP4 player z allegro za 159 zeta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pawelkrak pisze

+ dla kasety za brak zakłócen

- za kabelek ktory sie pląta i niezbyt to estetycznie wyglada

 

dla transmitera FM :

 

+ za praktycznosc

- mogą sie zdazyc nieraz zaklocenia ale kwestia ustawienia

 

jakosc dzwieku moim zdaniem jest i tu i tu taka sama .

 

i potwierdzam twoje spostrzeżenia . Prawie jakbyś mi wyjął z myśli oceny obydwu modeli. Z małym wyjątkiem; w moim teście przy pracy kasety (to chyba w zależności od modelu odtwarzacza i jego stanu technicznego), słychać było podczas pracy wzbudzenia silniczka, zauważyłem, testując na starszym typie odtwarzacza kasetowego (rok 86 od Audi)

Jednak oceniam, że i tak można mieć dobry odsłuch z MP 3 na powyższych patentach pomimo drobnych zakłóceń, oczywiście w zależności od zamontowanych głośników :D

Pozdrawiam z miasta Smoka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wiem, że pytanie byc może ni z gruszki ni z pietruszki, ale może orientujecie się czy słuchanie mp3 z niższym próbkowaniem

(128 kb) może po dłuzszym czasie "zaorać" głośniki? Czy daje tylko i wyłącznie niższą jakość dźwięku, czy wyższe szumy? Czy ma jakiekolwiek znaczenie regulowanie ustawień dźwięku na mp3 lub na odbiorniku? Tzn optimum jest wyzerowanie tonów na radioodbiorniku czy na mp3? Martwi mnie, że dynamika mojej mp3 "wysadza" fabryczne głośniki, co uniemożliwia głośniejszy odbiór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawelkrak pisze

+ dla kasety za brak zakłócen

- za kabelek ktory sie pląta i niezbyt to estetycznie wyglada

dla transmitera FM :

+ za praktycznosc

- mogą sie zdazyc nieraz zaklocenia ale kwestia ustawienia

jakosc dzwieku moim zdaniem jest i tu i tu taka sama . [/b]

 

 

Pozwolę sobie dodać tutaj informację, że istnieje jeszcze trzecia ( raczej droższa metoda), są dostępne (chyba za 190EURO) specjalne moduły , które wpinane są pomiędzy wtyczką a gniazdem zmieniarki CD i oferują jakość CD. Oczywiście odtwarzanie płyt cd nadal działa.

 

Produkuje to facet , który jest znany na niemieckim forum odnośnie siódemek i od paru lat tam go widze.

http://www.tvfree-modules.com/pro-c.html

 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAXO17.

Możliwe, nie sprawdzałem innych ..i cena inna :) . Testowałem owszem tanie rozwiązania które sie jako, tako sprawdzają. Napewno dla koneserów dobrego odsłuchu muzyczki nie są przeznaczone. To tylko kwestia ceny, i co chce sie mieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wiem, że pytanie byc może ni z gruszki ni z pietruszki, ale może orientujecie się czy słuchanie mp3 z niższym próbkowaniem

(128 kb) może po dłuzszym czasie "zaorać" głośniki? Czy daje tylko i wyłącznie niższą jakość dźwięku, czy wyższe szumy? Czy ma jakiekolwiek znaczenie regulowanie ustawień dźwięku na mp3 lub na odbiorniku? Tzn optimum jest wyzerowanie tonów na radioodbiorniku czy na mp3? Martwi mnie, że dynamika mojej mp3 "wysadza" fabryczne głośniki, co uniemożliwia głośniejszy odbiór.

 

No cóż, czasem bywa że podanie zbyt mocnego sygnału wyjścia z np.(mp3) zakłóca pracę całokształtu, t.j może zniekształcać odbiór na końcówce(sprzęcie :) ). Ja praktykowałem odbiór przy stosunku wzmocnienia : mp3 około 1/3 zakresu mocy jaką posiada i reszta regulowana z poziomu sprzętu w bryczce. Tak przynajmniej mi się sprawdzało z dobrym skutkiem, pracując na trasmiterze. Dodam że, odsłuchuję za pomocą fabrycznego odtwarzacza i głośników.

Jak na razie to nie mam większych zastrzeżeń, coć czasem zdaża sie że mam zakłócenia (skrośna od fal radiowych). Ale to nic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie dodać tutaj informację, że istnieje jeszcze trzecia ( raczej droższa metoda), są dostępne (chyba za 190EURO) specjalne moduły , które wpinane są pomiędzy wtyczką a gniazdem zmieniarki CD i oferują jakość CD. Oczywiście odtwarzanie płyt cd nadal działa.

 

Produkuje to facet , który jest znany na niemieckim forum odnośnie siódemek i od paru lat tam go widze.

http://www.tvfree-modules.com/pro-c.html

Pozdro

 

Witam

Nie rozpatrywałem w (aż w takim zaresie) cenowym rozwiązań :) .

A jeżeli o tych cyfrach mowa, to raczej się zbliżamy się do odtwarzaczy CD. Napewno jakość dźwięku jest nieporównywalna do, ale cena też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, mayzel. Okazuje się, że intuicyjnie chiba :wink: ustawiałem tak jak Ty. W sumie chodziło mi o to, że szukając muzy na dc++ z reguły nadziewałem się na próbkowanie 128 kb, ale wtedy tnie jakość na wysokich tonach - wg mojego ucha. Natomiast przy zgrywaniu oryginalnych cd też stosuję 192 kb. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fallen driver

Jak mam pliki z próbką 256 to, obcinam sygnał na wyjściu nawet do 1/2 pałera z mp-trójki, (choć te u mnie idą dość poprawnie) i dopalam końcówką :D (czyli gałką w radyjku ). Co prawda mam tego raptem coś około 4*20 W, ale jak wspomiałem na początku tematu nie jestem audiofilem, a tylko chcę posłuchać tego co lubię, przy minimalnych kosztach. Ot co, a jak ktoś się teraz śmieje z żenadą dla tego typu patentów to jego radość. Ja obstaję przy tym co mam.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, mayzel - audiofile zazwyczaj nie zniżają się do poziomu mp3, więc i tak dla nich nie istniejemy. Zawsze wychodziłem z założenia, że muza jest dla człowieka a nie na odwrót. :D. Co nie zmienia faktu, że przy jakims lepszym dopływie gotówki oprócz zawału sprawię sobie chyba wymianę fabrycznych głośników. Są już z deka wygwizdane. Wiem, że była o tym mowa w poprzednich tematach ale interesuje mnie Twoje zdanie. Zakładając, ze już jakieś tam talarki są w kieszeni i nie planując żadnej rewolucji typu: wstawianie tuby, rycie tapicerki, zeby wpakowac jakieś większe gabaryty - po prostu trzymając sie standardów wymiarowych (średnica 13 cm) jakiej firmy głośniki bys sobie sprawił? Ale wiesz - żadnej siary typu "umc umc" - tylko dobry produkt dobrej firmy? No ale z drugiej strony bez ambitnych przegięć - w końcu słuchamy muzy na mp3 :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np planuje podkupic sobie głośniki PIONEERA miałem tej firmy kiedyś w POLONEZIE,ale mi kiedyś jak byłem w szkole ktoś pożyczył razem z tylna półką i radiem PIONEER KEH9000RDS-WTEDY TO BYł NAJWYżSZY MODEL NA KASETY,które było bez panela(miałem go ze sobą) i przykręcone, i już nie chcieli oddać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fallen driver,

Hehh, no tu niestety nie moge sie popisać za dużą wiedzą co do akustyki auta i dobrych rozwiązań. Jak bedę coś zmnieniał to raczej posłucham ludzi u których będę chciał zmnieć coś w audio ( pewno protegowana firma) :shock: Obserwowałem na forum różne wypowiedzi i do mojego auta nie mam za dużo możliwości, prócz zmiany na tyłku ze standartu(Nokia) na typ 6x9 . Na przodku to tylko raczej coś co mi się zmieści w oryginalne otwory( jak przyjdzie Mikołaj :lol: ). Tak jak wspomniałeś też za bardzo nie chcę ryć (bo to boli dziewczę- jak jej przyjdzie boki kroić :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIONEER KEH9000RDS-WTEDY TO BYł NAJWYżSZY MODEL NA KASETY,które było bez panela(miałem go ze sobą) i przykręcone, i już nie chcieli oddać.

 

Co do tych dawnych lat ...też mi kiedyś się "kolega" pożyczył - fajną starą Alpinę...jeszcze na zielono świeciła..tez w kobyłce ją miałem...stare czasy, potem zostało wspommnienie :) Lata 86-88..Hehh to były czasy..

Rozmarzyłem się .... :cry2: , ale..! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie po jakichś tam eliminacjach na placu boju pozostały: PIONEER i Clarion. Ale opinie magików od instalacji też są istotne - to fakt - żeby potem głowy nie urywało lub nie trzeba było z uszu piasku wysypywać. Marcin: uważaj na powtórki z historii :mrgreen:. Jakby co, daj znać o wrażeniach z pierwszego odsłuchu, rozumiem że dopiero za jakiś tam czas. Dzięki, chłopaki :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.