Skocz do zawartości

skrzynie biegów


stuffman

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co to za skrzynia, ale w poprzednim aucie (seria 4) miałem ZF i to była fajna skrzynia..teraz mam wrażenie, ze ta w x1 często się gubi zwłaszcza przy powolnej jeździe do tego dochodzi zbyt szybkie działanie start/stop co powoduje nawet lekkie szarpanie przy jeździe w korku. Może musi minąć trochę czasu żeby mogła się zaadaptować(nie wiem) Póki co zacząłem jeździć na sporcie jak silnik się rozgrzeje i jest lepiej (przynajmniej nie wyłącza silnika) 

jak możecie to podzielcie się swoimi wrażeniami z jazdy ta skrzynia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak. W X1 masz dwa rodzaje skrzyń, ale żadna nie jest ZF.  W mniejszych pojemnościach jest Getrag 7-mio biegowy dwusprzęgłowy i w większych pojemnościach AISIN 8-mio biegowy /peugeot,mini/. Obie skrzynie są gorsze niż ZF ale AISIN to jest szajs nad szajse. Generalnie BMW z silnikami nie wzdłużnie mają kiepskie skrzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, konopson napisał(a):

Jest tak. W X1 masz dwa rodzaje skrzyń, ale żadna nie jest ZF.  W mniejszych pojemnościach jest Getrag 7-mio biegowy dwusprzęgłowy i w większych pojemnościach AISIN 8-mio biegowy /peugeot,mini/. Obie skrzynie są gorsze niż ZF ale AISIN to jest szajs nad szajse. Generalnie BMW z silnikami nie wzdłużnie mają kiepskie skrzynie.

Dodam, że w U11 są tylko skrzynie GETRAG steptronic-7 więc i tak dobrze. Nie narzekaj bo jakbyś miał poprzedni model X1 to pewnie byś miał tego AISIN-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Po przejechaniu niecałych 2 tysięcy km dodam, że ten Getrag zmienia biegi całkiem szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam x1 U11 1,8D 150 km. Mam przejechane dopiero 1 tyś km.

To co zauważyłem to z 2 na 3 wrzuca przy ok. 2 tys obrotów mimo delikatnego sterowania gazem w pozostałych biegach zmienia przy

około 1,6 tyś. obrotów. Czy inni też tak mają ? Tylko na jednym biegu jest różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem takich objawów nawet jak miałem 1 tyś km a mam też diesla tylko 23d ale przy tym przebiegu jeszcze wszystko się układa do 2 tys km jest nawet w instrukcji mi czasami lubiała szarpnąć na początku ale wszystko się ułożylo wiec trzeba pojeździć jeszcze i raczej jest wszystko ok pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
W dniu 12.06.2023 o 20:27, stuffman napisał(a):

Po przejechaniu niecałych 2 tysięcy km dodam, że ten Getrag zmienia biegi całkiem szybko.

zgadzam się w 100% 

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.