Skocz do zawartości

Kultura pracy disla BMW


sebek8814

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam diselka 2.0 150 koni w tiptronicu z 2003r. Wszedzie na jakims serwisie motoryzacyjnym w opiniach kultora pracy silnika kazdy mowi ze jest cichy. A ja twierdze że jest głosny wczesniej mialem 1.9 tdi vw i tam to kultoralnie cichutko chodzil silnika moim bmw jest głosno. A może to tylko moje bmw tak chodzi. Ostatnio byłem u mechanika i podłaczyl pod komp sprawdzil i mówił że silnik jest igła. Co mam robić gdzie mogę to sprawdzić w Poznaniu czy tylko w Aso. A moze ma ktoś w Poznaniu 320 do porownania z moim czy ja jestem przewrazliwiony czy jest cos nie tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj przebieg i ewentualne kwiatki z historii auta. Moze cos komus przyjdzie do glowy. warto dokladnie obejrzec wydech, czy nie wpada w jakies rezonanse, nie ma przedmuchu, czy jest dobrze zawieszony. To samo z zawieszeniem silnika i skrzyni. Choc najlepiej jest porownac z drugą trojką. TDI sa raczej glosniejsze jako takie. To jak jest silnik wytłumiony w komorze i jak go slychac bedac w srodku to juz inna sprawa. Jednak tdi zwlaszcza z pompowtryskami to donosne grzechotniki

pozdrawiam

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec na liczniku mam 88000km ale autko kupilem sprowadzone z Włoch a jaki jest orginalny przebieg tego nie wiem. Autko w środku wyglada jakby nieużywane lub mało używane. Jednak mechanik mi powiedział że mam do wymiany tarcze hamulcowe wiec chyba ma wiecej niz te 88000 chociaz słyszałem że w automatach szybciej tarcze znikają. DZis niechcacy idac po podwórku usłyszałem jak inna trojeczka disel idzie. POwiem tak ładnie gwizdała wiec kazałem żonie przejchać się obok mnie a wiec. Moja turbinka też gwiżde ale jeszcze jest przy tym jakis inny głośny dzwiek silnika. krótko mówiąc mój pracuje głosniejn a w środku niestety słychać ten silnik dośc głośno. Myślałem że kupujac auto za pół bańki bedzie komfortowe. Nie wiem gdzie w Poznaniu mam sie udać by jakiś naprawdę fachwiec coś mi na ten temat powiedział
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ło matko , szukam dostawczego i nie wiem jakie daje najlepszy komfort jazdy / jest najcichsze wewnątrz / chodzi o auta małe dostawcze typu T4/5 Vito , BMW niestety nie ma dostawczych - moje 320d jest cichutkie a przy 2000obr w jeżdzie laik nie wie że to diesel , mam z tiptronikiem 150KM a przebieg 245tyś km.

 

sebek8814 ma coś nie tak , możliwe że przyczyną są poduchy ale nie chce strzelic gafy - to musi sprawdzić , nawet kosztem kosztów w ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy tylko w ASo to potrafią sprawdzić?

 

napisałem ' nawet kosztem w ASO ' każda stacja diagnostyczna czy mechanik sprawdzi poduchę - od tego zacznij bo przeważnie tak się objawia , że w pewnym zakresie obrotów występują wibracje - potem ustają , tak samo jak z zawieszeniem wydechu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że automat inaczej bo nie zrzuca z obrotow jak zmienia bieg tak jak w manualu. A gdzie te wygłuszacze znajde bo na pierwszy rzut oka silnika wynika wyglada że jest ok. Zauważyłem znaczy wysłuchałem że jak wyłanczam silnik to ja zatrzymuje sie jest delikatny zgrzyt jakby dobrze nie lezal na poduszce i ona go nie wygłuszała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem dziś moje autko i jest rewelka. Inny samochód jakbym dostał. Cisz jak makiem zasiał zero przenoszenia drgań silnika na wolnych obrotach nie słychac wogóle silnika a przy 2000 jak sie wlancza turbinka to delikatnie ładnie buczy BOMBA. Znalazłem dobrego mechanika. Gośc złota rączka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebek super ze udalo Ci sie pozbyc problemu.

Moim zdaniem kultura pracy mojego TDSa jest daleko z przodu przed dieslami innych marek i calej grupy vag z silnikienm 1.9

Troszke sie tez balem o przenoszenie drgan do kabiny na zimnym silniku. Ale 6garow w rzedzie robi swoje. Jest bardzo pozytywnie

http://img571.imageshack.us/img571/7404/logotds.jpg

Naj.... forum o TDS-ach http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pochwal się ile kosztowało dostrojenie akustyki auta do Twoich wymogów ? :mrgreen:

 

PS> wiem, wiem, nie tylko tłumik, ale tez i poduchy, ale jestem ciekaw ile to kosztuje?

Wszystkie samochody są prawie jak BMW... prawie robi wielką różnicę:))


Więcej mocy:

http://img61.imageshack.us/img61/1872/doladowanie3kk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec koszta. Dzentelmeni o kasie nie rozmawiaja ale powiem bo wiem że moge wam pomóc i moge liczyc na pomoc od was. Wymiana dwoch oduszek 200zł za sztuke. Pospawanie tłumika i zrobienie grzechotki. Zepsuta grzechotka oznaczala by wymiane calego wydechu z katalizatorem co oznaczało by około 2000 ale gosc ma mechanika co te grzechotki wymontowuje i naprawia. W sumie za wszystko za poduchy i wydech zapłaciłem 900zł no i gośc tes silnika mi zrobił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.