Skocz do zawartości

Pojemność bagażnika g20 limuzyna


Jacuss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Przymierzam się do zakupu g20 330d.Pojemosc w litrach niestety nic nie mówi o praktycznych stronach bagażnika.

Proszę o opinie posiadaczy tego modelu ponieważ zastanawiam się czy do bagażnika w limuzynie wejdą dwie duże walizki na kółkach jakie używa się do lotów samolotem.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takich wymiarów i wchodzą na styk...

O ile w litrach bagażnik jest pojemny, bo niestety w praktyce szału nie ma. Octavia ma dużo większy bagażnik jeśli chodzi o możliwości załadunkowe.

Wielkie dzięki za odpowiedz to jest dla mnie bardzo istotna sprawa ponieważ jak by nie weszły to musiał bym skierować uwagę na g30 a jeżeli chodzi o oktavie to niestety nie oferuje 3 litrowego diesla chyba w sumie już wszystkie marki oprócz BMW w nowych modelach nie oferują 6 cylindrów w dieslu.

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwróć też uwagę że w g20 w sedanie są 2 rodzaje podłogi bagażników:

1:

https://g20.bimmerpost.com/forums/attachment.php?attachmentid=2029508&d=1555027344

2:

https://o.aolcdn.com/images/dims3/GLOB/legacy_thumbnail/800x450/format/jpg/quality/85/https://s.aolcdn.com/os/ab/_cms/2020/04/15183610/2020-BMW-M340i-trunk.jpg


opcja nr 1 to gdy masz koło dojazdowe zapasowe w configu. A 2 to gdy masz tylko zestaw naprawczy. Ja mam opcję nr 2 - co daje więcej miejsca w bagaju.

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takich wymiarów i wchodzą na styk...

O ile w litrach bagażnik jest pojemny, bo niestety w praktyce szału nie ma. Octavia ma dużo większy bagażnik jeśli chodzi o możliwości załadunkowe.

 

Kolego porównujesz 600 l vs 480 l i to jeszcze liftback vs sedan. To jest oczywiste, że Octavia ma większy bardziej ustawny bagażnik. Ja również wybierając auto zwracałem dużą uwagę na bagażnik, przesiadłem się z 330 l na 480 l i daję radę. Oczywiście mówię tu o g20. Ale np. te 480 l w BMW wydają się dużo większe niż 480 l w Alfie Giulli, był to jeden z argumentów dlaczego nie wziąłem Giulli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównująć Octavie do G20 to troche słabo, zupełnie inne wykonanie..


Dla przykładu, G26 ma 10L mniej niż G20, ale przez to że podnosi się cała klapa bagażnika, to ten bagażnik jest dużo bardziej praktyczny :)


8QV17Dn.jpg


(a pod gratami dwie wielkie walizki)


Póki nie kupujesz wersji 330e, powinno wejść na 99% :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wchodzą dwie duże walizki, ale w zależności od kształtu może się okazać, że będą wchodziły na ścisk. Jeśli to Ci nie przeszkadza to jeszcze dopchasz nawet jakiś koc czy parasol na plażę. Mnie jednak trochę irytowało na zeszłorocznych wakacjach, że za każdym razem muszę tak wszystko upychać (a była to objazdówka, więc często zmienialiśmy hotele) i w tym roku wzięliśmy jedną dużą walizkę i resztę rzeczy po prostu we dwie torby na siłownię, bo jakoś łatwiej wtedy się to mieści. A i jeszcze miejsce na karton wina zostało :mrgreen:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zajrzeć na tą stronę: https://www.torbysamochodowe.pl/product-pol-4860-BMW-3-LIMOUSINE-2018-TORBY-DO-BAGAZNIKA-5-SZT.html


Kupujesz komplet i pakujesz się tylko w to. Jak się nie zmieścisz, to wiesz, że nic więcej do bagażnika więcej nie wejdzie. Przy objazdówce i ciągłym pakowaniu/rozpakowywaniu rozwiązanie idealne. Wkładasz tylko do bagażnika i jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeżdżę autem - nie używam walizek lotniczych tylko miękkie torby, są bardziej praktyczne. W bagażniku zmieszczą się spokojnie trzy duże The North Face Base Camp Duffel XL i jeszcze zostaje trochę miejsca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Porównująć Octavie do G20 to troche słabo, zupełnie inne wykonanie..


Dla przykładu, G26 ma 10L mniej niż G20, ale przez to że podnosi się cała klapa bagażnika, to ten bagażnik jest dużo bardziej praktyczny :)


8QV17Dn.jpg


(a pod gratami dwie wielkie walizki)


Póki nie kupujesz wersji 330e, powinno wejść na 99% :)

Tyle że pojemność bagażnika jest podawana do linii okien, dlatego to co pokazujesz na zdjęciu jest bardziej pakowne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównująć Octavie do G20 to troche słabo, zupełnie inne wykonanie..


Dla przykładu, G26 ma 10L mniej niż G20, ale przez to że podnosi się cała klapa bagażnika, to ten bagażnik jest dużo bardziej praktyczny :)


8QV17Dn.jpg


(a pod gratami dwie wielkie walizki)


Póki nie kupujesz wersji 330e, powinno wejść na 99% :)

Tyle że pojemność bagażnika jest podawana do linii okien, dlatego to co pokazujesz na zdjęciu jest bardziej pakowne...

 

470L powinno być do pokrywy w bagażniku, jak ją zdejmiesz to upakujesz kilka L więcej, wiadomo można też walizkę postawić pionowo, więc to ma duży plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.