Skocz do zawartości

Kod akcji technicznej: 0013510300 ??


marcin62

Rekomendowane odpowiedzi

Po vin 0M11472 jest właśnie ten kod i aktualizacja sterownika DDE. Tylko nie wiedziałem co to jest dokładnie ten kod, ale już rozmawiałem i że aktualizacja sterownika dolotu, coś pewnie z EGR i turbo. Akcja serwisowa. Tylko ciekawe o co dokładnie chodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Po vin 0M11472 jest właśnie ten kod i aktualizacja sterownika DDE. Tylko nie wiedziałem co to jest dokładnie ten kod, ale już rozmawiałem i że aktualizacja sterownika dolotu, coś pewnie z EGR i turbo. Akcja serwisowa. Tylko ciekawe o co dokładnie chodzi.


Analizy jakości przeprowadzane w naszej firmie wykazały, że w rzadkich przypadkach w trakcie użytkowania samochodu w układzie dolotowym mogą gromadzić się łatwopalne osady. Z tego powodu należy zintegrować funkcję ochronną działającą w oparciu o oprogramowanie dla odpowiedniego podzespołu, aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się potencjalnego uszkodzenia. W przypadku początkowego lokalnego przepalenia w układzie dolotowym aktywuje i wyświetli się dodatkowo komunikat Check-Control „Usterka napędu...”.

Konsekwencje

W rzadkich przypadkach osady te mogą doprowadzić do lokalnych przepaleń układu dolotowego, a w skrajnym przypadku – do pożaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrywają nowe oprogramowanie.

8 5oo km uszkodzony EGR - wymiana na gwarancji !!!! Trzaski w drzwiach przednich od strony pasażera do sprawdzenia.(Drzwi naprawione obluzowana mata wygłuszająca). Wymiana zaworu EGR na gwarancji, Wymiana chłodnicy EGR na gwarancji.

To na tyle problemów wszystko działa poprawnie.Przebieg 106 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojecia. Otrzymałem info ze jest akcja serwisowa która polega na wgraniu nowego oprogramowania które ma zareagować i wywalać błąd w wypadku uszkodzenia EGR . Nie drążyłem tematu .

8 5oo km uszkodzony EGR - wymiana na gwarancji !!!! Trzaski w drzwiach przednich od strony pasażera do sprawdzenia.(Drzwi naprawione obluzowana mata wygłuszająca). Wymiana zaworu EGR na gwarancji, Wymiana chłodnicy EGR na gwarancji.

To na tyle problemów wszystko działa poprawnie.Przebieg 106 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Tak z ciekawości, dzwonili do mnie dziś z ASO -brawo dla nich- czy mają wgrywać mi te nowe oprogramowanie czy też nie bo mam "chip" silnika i wtedy zostanie usunięty. Wyjaśnił mi że chodzi o zbieranie się ew. nagaru w chłodniczce no i dojście do ew. pożaru. Jednakże u mnie ze względu już na wymianę całej chłodniczki i zaworu egr oraz "chip" nie powinno dojść do zbierania nagaru. Także miło z ich strony :wink: . To umyją auto i proszę odebrać :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nawet nie muszą cię informować. Do mnie zadzwonili. Powiedział że wszystko wyleci i będzie nowy program z błędem podczas zapchania chłodniczki. Też wspominał, że w niektórych nie wykrywalny jest "chip" ale to taki pseudo czip. Tu że cała mapa wypada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Do mnie również dzwonili.

Jak im

Powiedziałem ze auto bylo rok temu na akcji u nich (chlodniczka recyrkulacji spalin) to mi powiedzieli ze to osobna akcja……

Mam chip i teraz się zastanawiam ze jak wgrają nowy software to chip zniknie.

Aktualizacja oprogramowania przywraca serię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Koledzy / Koleżanki ktoś był w serwisie i jest po tej akcji technicznej i zaktualizowali mu sterownik .? Jakieś wnioski , różnice . ?

I takie pytanie czy jak chodniczka padnie to oni również to w ramach akcji serwisowej wymieniają , czy naprawa na własny koszt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od trzech dni taki komunikat.

Jestem po akcji serwisowej.

Nie jestem fanem teorii spiskowych ale przez 6 lat nigdy czegoś takiego nie miałem.(oczywiście materiał się starzeje ale dbam jak mogę olej co 15 000 serwis w ASO)

Gdzie na śląsku podepnę się pod komputer celem sprawdzenia błędu?

63949abd7e9c502amed.jpg

8 5oo km uszkodzony EGR - wymiana na gwarancji !!!! Trzaski w drzwiach przednich od strony pasażera do sprawdzenia.(Drzwi naprawione obluzowana mata wygłuszająca). Wymiana zaworu EGR na gwarancji, Wymiana chłodnicy EGR na gwarancji.

To na tyle problemów wszystko działa poprawnie.Przebieg 106 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najtaniej mieć ISTE, najszybciej i mobilnie kupić Carista obd2 i program w sklepie google bimmer-tool który kiedyś napisał i sprzedał Nasz forumowicz. Czytasz wszystko, wypalasz wszystko, ustawiasz wymiany itp, wgląd masz do wszystkiego co ma czujniki i elektronikę. I kasujesz wszystko. W przeróżnych BMW tym bardziej w F25. Poczytaj jest na forum. Kiedyś można było za free zdobyć od forumowicza :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od trzech dni taki komunikat.

Jestem po akcji serwisowej.

Nie jestem fanem teorii spiskowych ale przez 6 lat nigdy czegoś takiego nie miałem.(oczywiście materiał się starzeje ale dbam jak mogę olej co 15 000 serwis w ASO)

Gdzie na śląsku podepnę się pod komputer celem sprawdzenia błędu?

63949abd7e9c502amed.jpg

I ciekaw jestem czy gdyby się okazało ze chodniczka EGR do wymiany to wymieniają w ramach jakiejś akcji serwisowej czy umyją ręce . Ponoć ta aktualizacja sterownika ma wywalać błąd jak chłodnicza się przytyka , czy coś w tym stylu …

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja przy okresowej wymianie płynu hamulcowego w zeszłym tygodniu, zostałem poinformowany o tej akcji. Zrobiłem ją, aczkolwiek coś tam się pokasowało, co miałem zakodowane.

Po tym prawie nie jeździłem autem, ale nie widzę żadnej różnicy.

W lipcu 2020 miałem akcję wymiany chłodniczki recyrkulatora spalin. EGR mi do tej pory nie ruszano.

Ech te akcje serwisowe na B47...

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Od trzech dni taki komunikat.

Jestem po akcji serwisowej.

Nie jestem fanem teorii spiskowych ale przez 6 lat nigdy czegoś takiego nie miałem.(oczywiście materiał się starzeje ale dbam jak mogę olej co 15 000 serwis w ASO)

Gdzie na śląsku podepnę się pod komputer celem sprawdzenia błędu?

63949abd7e9c502amed.jpg

Podobny temat przerabiałem niedawno z takim samym autem jak Twoje(F25 B47). Po aktualizacji do poziomu 22-03..... po kilkuset kilometrach pojawił się check engine. Najpierw bez błędów zapisanych w sterowniku silnika. Ponownie jak zapaliła się kontrolka to był już błąd, który ista sugerowała olać.


Sprawdziłem, czy w nowo pobranych plikach nie ma może kolejnej aktualizacji i rzeczywiście była. Po wgraniu softu z poziomu integracji 22-07.... problemy zniknęły.




Gdzie na śląsku? Jestem z Raciborza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
czy ktoś był jeszcze na w.w akcji technicznej , i również jak koledze pojawiał się błąd ?

Błąd mój może być spowodowany zbyt wysokim stanem oleju silnikowego.

Olej zmieniam w ASO co max 15 tysi.

Na dniach podjadę bo zbliżam się do tej granicy właśnie.

Muszę mieć poziom oleju na górnej granicy bo jak zrobię trasę około 100 kilometrów to poziom oleju jest na zielono przy małych przebiegach wyskakuje powiadomienie i zółty kolor silnika.

0da5ece87f2d3a36.jpg

8 5oo km uszkodzony EGR - wymiana na gwarancji !!!! Trzaski w drzwiach przednich od strony pasażera do sprawdzenia.(Drzwi naprawione obluzowana mata wygłuszająca). Wymiana zaworu EGR na gwarancji, Wymiana chłodnicy EGR na gwarancji.

To na tyle problemów wszystko działa poprawnie.Przebieg 106 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Jestem po aktualizacji i niestety mam problem z dużo częstszym wypalaniem DPF. Wcześniej przed aktualizacją wypalał mi się co 500km obecnie po aktualizacji co 100km. Auto nie generuje żadnych błędów. Możecie sprawdzić jak jest u was z częstotliwością wypalania DPF? Ja używam Btool.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 28.12.2022 o 13:21, cursor napisał(a):

Podobny temat przerabiałem niedawno z takim samym autem jak Twoje(F25 B47). Po aktualizacji do poziomu 22-03..... po kilkuset kilometrach pojawił się check engine. Najpierw bez błędów zapisanych w sterowniku silnika. Ponownie jak zapaliła się kontrolka to był już błąd, który ista sugerowała olać.

 

Sprawdziłem, czy w nowo pobranych plikach nie ma może kolejnej aktualizacji i rzeczywiście była. Po wgraniu softu z poziomu integracji 22-07.... problemy zniknęły.

 

 

 

Gdzie na śląsku? Jestem z Raciborza

Witajcie.

Byłem na wymianie oleju i naprawie paru dupereli w aso ten mój błąd to nie skutek akcji serwisowej lecz uszkodzona sonda lambda.

[URL=https://www.fotosik.pl/zdjecie/63949abd7e9c502a][IMG]https://images89.fotosik.pl/638/63949abd7e9c502amed.jpg[/IMG][/URL]

8 5oo km uszkodzony EGR - wymiana na gwarancji !!!! Trzaski w drzwiach przednich od strony pasażera do sprawdzenia.(Drzwi naprawione obluzowana mata wygłuszająca). Wymiana zaworu EGR na gwarancji, Wymiana chłodnicy EGR na gwarancji.

To na tyle problemów wszystko działa poprawnie.Przebieg 106 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.