Skocz do zawartości

Connected drive.


lamer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Taka ciekawostka przyrodnicza...


Przez pewien czas prowadziłem długą dyskusję z działem wsparcia BMW na temat braku w moim samochodzie aplikacji "reguły klimatyzacji". Ostatecznie stwierdzili, że do mojego numeru VIN nie da się tej aplikacji "dołożyć".

Dwa tygodnie temu kupiłem pakiet Connected Booster bo wygasły mi usługi zdalne i RTTI. I teraz niespodzianka! Po około tygodniu od zakupu pakiety pojawiły mi się nowe aplikacje. W tym "reguły klimatyzacji", otwieranie okna w danej lokalizacji i jeszcze jakieś pierdoły, których wcześniej nie było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Kilka dni temu dostałem maila, że wygasły mi usługi Connected Drive. Ok. Byłem w ASO na wymianie oleju no i z ciekawości zapytałem co jest/było w tym pakiecie. W odpowiedzi usłyszałem, że między innymi RTTI i coś tam jeszcze. Stwierdziłem, że mi to nie potrzebne, bo i tak jeżdżę na Google Maps. Jakież było moje zdziwienie, kiedy ostatnio wsiadam do auta i nie ma reguł klimatyzacji... Ja rozumiem, że mogą zabrać coś co wymaga przesyłu danych - zauważyłem też, że w apce na tel nie ma możliwości zrobienia widoku zdalnego 360 - rozumiem, znowu przesył danych, ale żeby zabrać funkcję reguł klimatyzacji to już jest żenada. Przecież ta funkcja nie potrzebuje żadnego zdalnego dostępu, korzysta tylko i wyłącznie z termometra w aucie i komputera pokładowego. 

W związku z powyższym, czy ktoś posiada listę funkcji, które są dezaktywowane przy wygaśnięciu Connected Drive ?

I nie o to chodzi, że szkoda mi pieniędzy na przedłużenie tego, bo to żadna kwota w porównaniu do wartości auta którym jeździmy - mógłbym zapłacić -  pewnie tak zrobię i będzie po staremu - ale nie spodziewałam się takiej akcji i jest to dla mnie po prostu śmieszne...  Shame on you BMW !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reguły klimatyzacji są fajne, ale jakimś dziwnym trafem co kilka tygodni zupełnie same się resetują i znowu mi się nie włącza podgrzewanie kiery i siedzenia. Też tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Kingu napisał(a):

Reguły klimatyzacji są fajne, ale jakimś dziwnym trafem co kilka tygodni zupełnie same się resetują i znowu mi się nie włącza podgrzewanie kiery i siedzenia. Też tak macie?

Nie zauważyłem problemów.

Nie podmieniasz przypadkiem kluczyka lub identyfikujesz się na zmianę kluczykiem/kartą/telefonem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, apzs napisał(a):

Nie zauważyłem problemów.

Nie podmieniasz przypadkiem kluczyka lub identyfikujesz się na zmianę kluczykiem/kartą/telefonem?

Tak coś podejrzewałem że to przez żonę, która ma własny kluczyk i profil. No ale ja zawsze korzystam ze swojego, powinno to się zapamiętać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jedynym użytkownikiem, więc nie mam ryzyka że ktoś mi pozmienia. Najprościej będzie jak zapytasz żony - o ile należy do osób, które w ogóle wie że coś takiego jak reguły istnieją w ustawieniach auta.

Nie przychodzą mi do głowy inne możliwe przyczyny jak to, że ktoś pozmieniał - zwróć uwagę, może zrób zdjęcie, na ustawienia "pozmieniane" i przy kolejnym razie kiedy to stwierdzisz, porównaj czy wróciły do identycznych, czy są po prostu zmienione. Może z jakiegoś powodu się gubią ustawienia.

Próbowałem znaleźć w instrukcjach czy na innych forach potwierdzenie lub zaprzeczenie czy ustawienia reguł klimatyzacji zapisują się w profilu kierowcy, ale bez skutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.