Skocz do zawartości

[E30] Totalny brak podświetlenia deski rozdzielczej. POMOCY


Sapi

Rekomendowane odpowiedzi

Przygotowywałem dzis auto do sprzedaży. Wyjmowałem sprzęt car audio, dokręciłem trzeszczącą tapicerke, wymienilem przepaloną żarówke oświetlenia wnętrza i na koncu zabralem sie za zlokalizowanie przyczyny nie swiecenia podświetlenia regulacji nawiewu. Poł regulacji bylo podswietlone a poł nie. Znalazłem żaróweczke na kablu odpowiedzialną za to . PO wyciągnięciu ta mała żaróweczka wydawala sie być sprawna wiec miernik elektryczny w ręke i dawaj do kabelków zasilających. CHcialem sprawdzić czy w oprawce tej małej żaróweczki jest prąd. Niestety w garażu było dosc ciemno ze niechcący zwarłem druciki w oprawce. I nagle zgasły mi całe zegary! nie podswietlane jest doslownie nic! nawet przednia i tylna popielniczka!! Zaraz pobieglem do bezpiecznika nr 10 i nr 12 (odpowiadają ca zegary) i niestety są cale. POmocy. Co sie moglo spalić? objawy jak by to byl bezpiecznik. Moze jakis kabelek sie upalił? Wspomne jeszcze raz- zwarlem środek oprawki od podswietlenia nawieeu i zgasly wszysciuteńkie zegary. :-( a jutro wieczorem zainteresowany kupiec ma ogladac moje autko :-( :-(
Radość z jazdy!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Sprawdźcie Panowie, czy jest zasilanie na tych bezpiecznikach odpowiadających za oświetlenie kokpitu (sprawdzajcie najlepiej żarówką 12 V). Jeżeli będzie zasilanie na bezpiecznikach a oświetlenie wewnątrz po zapaleniu świateł postojowych bądź mijania nadal nie świeci tzn. że jest uszkodzony główny wyłącznik świateł, ten z tym potencjometrem (tak jest w E30 316 i 89r.)

 

Powodzenia, dajcie znać jaki efekt.

 

Elkar

Na dobry początek E-30 stka 1.6 M40...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elkar, u mnie było tak, że od razu jak kupiłem auto nie działało podświetlenie guzików od przeciwmgielnych przód i tył. Potem stopniowo siadało wszystko :(

 

Myślę, że możesz mieć racje z tym przełącznikiem głównym - cos powoli sie w nim pewnie wyrabiało aż w końcu juz nie ma styku.

W czasie oczekiwania na sprężyne zaworową chyba go rozbiorę ,zobacze co w nim siedzi i w razie jakichś efektów dam znać :)

Every weapon needs a master.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja radze sprawdzić w przełączniku od świateł potencjometr od regulacji podświetlenia, on często jest przyczyną zupełnego braku podświetlenia wewnątrz. Można go przeczyścić a jak okaże się że całkiem padł to ominąć go i podłączyć na stałe.

Mi nie działa podświetlenie przycisków kokpitu, suwaków od regulacji ciepła itd.

winne tu będą żaróweczki, są dwie, do jednej dojście z góry, jest pod radiem, a druga z dołu (w prawym dolnym rogu).

Bayerische Motoren Werke AG Munchen


http://img201.imageshack.us/img201/1251/333lr9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.