Skocz do zawartości

F34 Spotify z pozycji iDrive


GR

Rekomendowane odpowiedzi

  • Członkowie klubu

Próbowałem w tym wątku https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=188&t=391162 , ale chyba nikt nie zagląda, więc piszę tu.


Nigdy nie miałem okładek ze Spotify, bo leci przez BT, ale ostatnio sparowałem iphona i wpadła mi na jednym utworze okładka, następny utwór już bez.

Poczytałem teraz i poleciałem do auta sparowałem telefon po kablu (nie jest to gładkie łączenie, coś mu ciągle przeszkadzało), pojawiła się opcja Spotify w źródłach muzyki, okładki są itp., fajnie ;)


Ale czytam, że po takim parowaniu nawet bez kabla powinno działać - jak odłączę, to Spotify znika z opcji źródeł\aplikacji.

To dlatego, że mam starszą jednostkę idrive? Będzie działać tylko jak połączę iphona kablem?

Dlaczego w takim razie raz czy dwa wpadła okładka sama, przy połączeniu przez BT?

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja mam id6 i też nie działa. Podobno działało w jakichś starszych wersjach Spotify ale to już bardziej jak legendy.

Kiedyś kilka razy mi się udało ale zawsze potem się sypało.

Poddałem się.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Przy połączeniu po kablu pojawia się Spotify jako źródło i wtedy jest graficznie ładnie.

Ale nie chce mi się tego ciągle tak odpalać na okrętkę, więc chyba też odpuszczę, choć jakimś cudem parę razy pokazały się przy połączeniu BT... ;)

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • Członkowie klubu

Dla potomnych - długo nie robiłem aktualizacji do iOS 16, w myśl lepiej niech inni testują ;) ale teraz po aktualizacji do 16.3.1 magicznie pojawiły się okładki Spotify w polączeniu po BT :8)

Działa za każdym razem bez problemu.

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych - długo nie robiłem aktualizacji do iOS 16, w myśl lepiej niech inni testują ;) ale teraz po aktualizacji do 16.3.1 magicznie pojawiły się okładki Spotify w polączeniu po BT :8)

Działa za każdym razem bez problemu.

 

Aż z ciekawości poszedłem do auta sprawdzić :) Ale niestety nie działa.. Nie wyświetlają się okładki ani nawet nie wyświetla poprawnie meta-danych aktualnie odtwarzanych utworów.


Już ten temat trochę wałkowałem i doszedłem do wniosku że za wszystko odpowiada iPhonowy profil od bluetootha iAP. Jak przekodowałem idrive żeby nie używać iAP'a tylko AVRCP to przynajmniej meta-dane utworów jest poprawnie wyświetlane. Okładki się nie wyświetlają dla AVRCP bo mój combos nie wspiera nowszej wersji AVRCP (cover arty wspierane są dopiero w wersji AVRCP 1.6) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

U mnie działa, nie zapeszaj :mrgreen:


A odpalałeś Spotify jako aplikacja pod apką My BMW? Tylko po kablu trzeba podpiąć telefon, żeby się pojawiła.

Ja to robiłem i wtedy po kablu działało. Gdzieś czytałem, że raz po kablu trzeba spiąć i potem działa też przez BT, ale u mnie się wywalało. Dopiero teraz po aktualizacji działa 1:1 :wink:

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Po kablu wyświetla mi się apka od Spotify i wszystko działa jak należy. Po BT niestety apka nie pokazuje sie wcale.


A jaką wersje software masz u siebie? U mnie:


Media: MN-002.018.071

Telefon: TN-002.018.070

Rozszerzenie: HN-003.255.080


No i względem https://www.bmw.com/en/footer/software-updates.html ostatni upgrade to UPD05074

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Tak. Po kablu wyświetla mi się apka od Spotify i wszystko działa jak należy. Po BT niestety apka nie pokazuje sie wcale.

U mnie jest tak samo, bez kabla nie ma Spotify w apce, ale mimo to po BT działa.

 

A jaką wersje software masz u siebie? U mnie:


Media: MN-002.018.071

Telefon: TN-002.018.070

Rozszerzenie: HN-003.255.080

Dwa lata temu dziqsek robił update wszystkiego co można było, u mnie jest tak:


Media: MN-003.003.001

Telefon: TN-003.255.080

Rozszerzenie: HN-003.255.080

 

No i względem https://www.bmw.com/en/footer/software-updates.html ostatni upgrade to UPD05074

Wg. tej strony u mnie jest wszystko aktualne, brak aktualizacji do pobrania.

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe.. Czyli musimy mieć jakieś różne rewizje NBT. Niby ID4 ale czymś się różnią...


Ty masz następujący update (UPD05081):

https://static.bmw.com/content/dam/bmw/staticContent/static_bmw_com/bluetooth/updates/bmw/pdf/Readme_UPD05081_en.pdf -> oficjalny release notes


Też go sobie wgrałem wcześniej, co ciekawe idrive łyknęło go. Mimo że https://www.bmw.com/en/footer/software-updates.html raportuje że UPD05074 to ostatni update dla mojego idrive.


Ale zamiast oczekiwanej wersji:

Media: MN-003.003.001

Telefon: TN-003.255.080

Rozszerzenie: HN-003.255.080


Mam po tym upgradzie:

Media: MN-002.018.071

Telefon: TN-002.018.070

Rozszerzenie: HN-003.255.080


Jak widać MN i TN się nie zaktualizował :?


btw jak by co to mam wersje z szerokim ekranem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm według wiki to:


iDrive Professional NBT (Next Big Thing) [iDrive 4.0]

iDrive Professional NBT EVO [iDrive 5.0/6.0]


od iDrive 5.0 dopiero możesz sobie włączyć carplay przez kodowanie.


Poszukałem trochę w na angielskich forach i znalazłem coś takiego:

To receive the latest MN/TN levels you'll need to have car reprogrammed with latest iStep (or manually flash Nav hardware using esys or Ista.

 

i może dlatego nie mogę dostać najnowszego upgrade dla MN/TN z UPD05081. Są tutaj na forum jakieś spece co mogą podbić mi i-level? Sama procedura jest jakoś bardzo skomplikowana? Jakby ktoś chciał pomóc to mogę podjechać - jestem z okolic Wrocławia.


Btw. Wie ktoś ile ASO sobie bierze $$ za taki upgrade?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.