Skocz do zawartości

Jaki silnik w BMW e-46 ?


mario85

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, tak jak w temacie: jaki silnik polecacie do trójki e-46 ? Być może taki temat krąży już na forum i niepotrzebnie go założyłem za co z góry przepraszam, ale bardzo interesuje mnie wasze zdanie na ten temat, gdyż mam w planach zakup takiej buni :dance: . Biorę pod uwagę tylko i wyłącznie nadwozia coupe. A gdybym nie znalazł takiego modelu (chce na to przeznaczyć 24 tys. zł) to przypuszczam, że bedzie to e36 z końca produkcji... również coupe. Więc prosze o wasze zdanie w tym temacie :)
Czarna bestia z czarną skórą...to jest to :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włodar proszę wypowiedz się szerzej o swoim autku, bo właśnie osobiście biorę pod uwagę ten silnik jako priorytetowy :) Jak wygląda spalanie w tej wersji silnikowej, ubezpieczenie itd. Wiem, że jeśli pytam o takie rzeczy to nie powinniśmy tu rozmawiać o BMW :P ale chce mieć jakieś rozeznanie w tych sprawach.
Czarna bestia z czarną skórą...to jest to :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z niechęcią przyznaje Ci Dixi rację :mad2: :wink: Przejrzałem dokładniej kilka portali z używanymi furkami i się najzwyczajniej w świecie zapędziłem... za te pieniądze to sobie mogę kupić e-46, ale chyba po 3 dachowaniach... Z tego co widzialem juz za 16-20 tys. można zaszaleć. I cos mi się wydaję, że pod maską znajdzie się 2.0 24V, ale zawsze warto się skonsultować z kimś kto użytkuje takie auto więc piszcie panowie :) Pozdrawiam.
Czarna bestia z czarną skórą...to jest to :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie 6 cylindrów ale poza 320 :D

 

Każdy chwali to co ma :p Ja uważam że 320 to bardzo dobry silnik. Kompromi pomiędzy osiągami-spalaniem a kosztami utrzymaniem(oc).

 

Nie twierdzę, że 320 jest zły ale to pewnego rodzaju póśrodek, wg mnie oczywiście. Wiadomo, niektórzy nie jeżdzą szybko więc 320 wystarczy ale spalanie jest praktycznie na takim samym poziomie a jazda jednak nieco inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tarsie pali mi około 8,5-8,9 litra z tym że wolno nie jeżdże. W mieście o wiele gorzej koło 11-12l. Ubezpieczenie OC płace w dwóch ratach po 470zł i mam 50% zniżki. Co do spalania to można je zredukować bo mam dość zerokie opony(tył i przód) 225/50 16. Jezeli chodzi o ilnik to R6 brzmi każde pięknie !! Na jeżlei nie jeździłeś nigdy autem z napędem na tył to 320 ci starczy. Powyżej tej pomejmności "mało" doświadczony kierowca może mieć problemy z trakcja, co niue znaczy że 320 nie trzeba uważać-pare razy się zdiwiłem szczególne na mokrym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem tak, moja 328 e46 którą miałem paliła można powiedzieć tak samo, max. 13 w mieście i do 9-10 na trasie, wszystko zależy od używanie pawej nogi, jak trzeba to i 20 wyskoczy.

 

PS. Ostatnio czytałem porównanie BMW 130i - subaru Impreza STI - Opel Astra OPC, spalanie odpowiednio w jeździe testowej na jakimś torze BMW 17l, Subaru ok.40l i Opel ok. 32l, szok, jak kupować to tylko BMW.

http://img638.imageshack.us/img638/9205/panoramaaut.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tak jak w temacie: jaki silnik polecacie do trójki e-46 ? Być może taki temat krąży już na forum i niepotrzebnie go założyłem za co z góry przepraszam, ale bardzo interesuje mnie wasze zdanie na ten temat, gdyż mam w planach zakup takiej buni :dance: . Biorę pod uwagę tylko i wyłącznie nadwozia coupe. A gdybym nie znalazł takiego modelu (chce na to przeznaczyć 24 tys. zł) to przypuszczam, że bedzie to e36 z końca produkcji... również coupe. Więc prosze o wasze zdanie w tym temacie :)

 

 

Najlepszym silnikiem do trojki coupe bedzie S54. :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... ja się skuszę chyba na 2.0 150 HP :D Będę, że tak powiem poczatkującym użytkownikiem tej marki, a poza tym tylko raz w życiu miałem do czynienia z autem o porównywalnej mocy (dla przypomnienia był to Chrysler Voyager z 2004 roku, silnik 2,5 CRDI). I muszę przyznać, że to było coś przyjemnego. Więc nie powinienem narzekać na to autko...a poza tym to juz 6 cylindrów :dance:
Czarna bestia z czarną skórą...to jest to :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ja mialem e46 320D 136 koni i spory moment to byla moja pierwsza bemka i wystarczalo mi mocy a koszty eksploatacyjne nie byly zle. Jednak pech sprawil ze musialem sie z nia pozegnac. Kupilem e46 318 ale ten silnik to raczje dla kobiet zdecydowanie za slaby dla mnie :) Mialem okazje jezdzic e46 325 i to juz daje spory fun :)

 

pozdr.

lzm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panów po małej przerwie :) Już wiem, że kupie trójeczke e-36 coupe... koniecznie z silniczkiem R6. Ale teraz chodzi za mną pytanie czy to ma być 2.0, czy 2.5 ... a jak 2,5 to w wersji 170 czy 193 konnej :mad2: Z tego co wyczytałem wśród postów innych forumowiczów różnica w spalaniu między 2.0 a 2.5 jest jak najbardziej do zaakceptowania i nie powinna przyprawić o ból głowy. Dlatego też proszę o wskazówki, które są mi teraz potrzebne tak jak nigdy :wink: Pozdrawiam.
Czarna bestia z czarną skórą...to jest to :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio szukalem dla siebie E46 i testowalem kilka silnikow, prawde mowiac nie zauwazylem szokujacej roznicy w jezdzie miedzy 328 a 320 170KM, niby jest to 20 KM roznicy, ale tak jak napisalem nie bylo to az tak bardzo wyczuwalne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.