Skocz do zawartości

Kopcenie z wydechu


Gumiś2510

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem posiadaczem BMW E91 318i 129km rok 2006 Mój Problem polega z nadmiernym kopceniem na niebiesko i polotem sporej ilości oleju ... Diagnozę jaką przeprowadziłem to spora ilość oleju w kolektorze

Więc wszystko poczyscilem wymieniłem odmę ale problem nie ustąpił najbardziej kopci przy redukcji np wyprzedzaniu lub jak stoi na wolnych obrotach i wtedy gdy ruszam np po staniu na czerwonym ...

Edytowane przez Gumiś2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A druga sprawa patrzałem na internecie jak można sprawdzić ponownie odmę jak jest już założona ..I było napisane że po odkręceniu wlewu oleju powinno zasysać powietrze a u mnie jest odwrotnie i to dość mocno czy jest to możliwe że coś z tą odmą jest coś nie tak lub jakieś węże są zapchane ??? Dzięki za odpowiedzi i Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dmuchnij w rurkę odmy-jeśli uda Ci się wtłoczyć powietrze to odma jest wadliwa-jak pociągniesz ma być swobodny przepływ.Miałem klienta który kupił cztery odmy w necie i wszystkie były do kosza,dopiero ta zakupiona w ASO rozwiązała problem...

Kolega wyżej napisał już co powinieneś zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przecież Ci napisałem jak sprawdzić,czy odma działa poprawnie...Nikt z nas w nią nie dmuchnie-tylko Ty możesz to zrobić...

Odmą mogą zginąć dużo większe ilości oleju,więc co tu mówić o uszczelniaczach czy pierścieniach jeśli nie ma pewności co do odmy-wiec to ogarnij.Dolot może być mokry tylko od omy,i od turbiny jeśli silnik jest w nią wyposażony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.