Skocz do zawartości

Problem po wymianie zawieszenia


Lysy475

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, borykam się z problemem po wymianie amorków i sprężyn z przodu i samych sprężyn z tyłu. Otóż problem polega na tym, że zamówiłem sprężyny MTS Technik obniżające i wszystko cacy pasują. Tylko martwi mnie jedna rzecz, ponieważ tył usiadł naprawdę ładnie, to przód to straszna koza. po wstępnych oględzinach stwierdzam, że odboje są za duże, bo auto dosłownie na nich stoi, załączam zdjęcia jak to wygląda. na jednym zdjęciu widać nowy amorek MEYLE właśnie te odboje. ta cała "harmonijka" jest wciśnięta na maksa i nie ma żadnego luzu, a nawet wciśnięta w odbój.

0df180bdd783f.jpg

8141455ede622.jpg

1655b3c797734.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pokaż koniec sprężyny na amortyzatorze, w którym miejscu jest.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Jak dla mnie to sprężyna źle leży na gumie.

Co to za amory? Przewidziane do obniżenia? -40 mm to dużo i amor jako oe replacement nie zniesie takiego obniżenia i nie będzie pracował jak powinien. Musi być np. Bilstein B6 a najlepiej B8.

A dobijesz szybciutko.

Guma dolny odbój może leżeć na podstawie amora tylko w jednej pozycji prawidłowo, ale zwój jest zbyt blisko załamania w gumie jak dla mnie.

Ma być tak jak na zdjęciu. Nie masz do góry nogami tych springów przypadkiem?


dusYPqd.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to sprężyna źle leży na gumie.

Co to za amory? Przewidziane do obniżenia? -40 mm to dużo i amor jako oe replacement nie zniesie takiego obniżenia i nie będzie pracował jak powinien. Musi być np. Bilstein B6 a najlepiej B8.

A dobijesz szybciutko.

Guma dolny odbój może leżeć na podstawie amora tylko w jednej pozycji prawidłowo, ale zwój jest zbyt blisko załamania w gumie jak dla mnie.

Ma być tak jak na zdjęciu. Nie masz do góry nogami tych springów przypadkiem?


dusYPqd.png

Amory zniosą to, odboje podcięte po równo i nadal to samo, springi hmm też mnie to trapi że są na odwrót założone, ale znajomy mówił, że są dobrze. Ogólnie liczyłem prześwit w progach to z przodu jest prawie 4cm wyżej niż z tylu. Mam zdjęcia porobione jak leży amor w zwrotnicy

e090563886bc4.jpg

f6bf438eca45e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przecież tej sprężyny nie da się odwrotnie założyć, jest za duża różnica w średnicy pierwszych zwoi. Napewno jest źle obsadzona sprężyna, zwój zaczyna się nie w tym miejscu jednak to nie obniży zbytnio zawieszenia. Żeby przód posadzić tak jak tył musisz zmienić amortyzatory, na fabrycznych niżej nie będzie. Edytowane przez szumrak
Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jest źle założona, jedź do mechanika, który wie jak zakładać sprężyny w e46 (jak na zdjęciu od Ponta). Wtedy przód zejdzie niżej, tak jak ma być.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest źle założona, jedź do mechanika, który wie jak zakładać sprężyny w e46 (jak na zdjęciu od Ponta). Wtedy przód zejdzie niżej, tak jak ma być.

A masz jakieś zdjęcie jak to powinno wyglądać na tej gumie od dołu? Bo w sumie sam bym to zrobił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.