Skocz do zawartości

Nowy silnik n63tu problem??


Lukiusa

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie nie wiem o co chodzi. Miesiąc temu został wymieniony mi silnik n63tu na no prawie nowy . No prawie bo to silnik od bmw odnawiany. Silnik posiada 2 letnia gwarancję bmw. A w czym problem. Przejechałem pierwsze 1100km i wyskoczyła mi informacja żebym dolał 2 litry oleju. Czy to możliwe że w nowym silniku takie rzeczy?? Czy to problem z tym silnikiem jest jakiś . Mój stary n63tu też brał olej ale nie tyle 2 litry na 2000km to wtedy było już dużo. Nie sprawdzałem poziomu oleju po wyjechaniu od mechanika . Wiem powinienem. Czy mam się już czegoś obawiać z tym silnikiem ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Panowie czy ktoś ma pomysł co może być powodem takiego dużego ubytku oleju?? Przy starym silniku też musiałem dolewać tak dużo oleju . A więc teraz się zastanawiam czy aby napewno to było spowodowane samym silnikiem. Za dwa tygodnie jadę do sewisu bmw . Ciekawe co powiedzą. W końcu auto ma nowy silnik. Czy jak by turbo brało tak olej to było by widać jakis kolor spalin???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W autach starszej generacji jak dymił na niebiesko to znaczyło, że bierze olej do komory spalania przez pierścienie czy uszczelniacze trzonków zaworowych. W takich BMW jak nasze dobija się syfem DPF, a kolor spalin raczej ten sam. Niech sprawdzą Ci napełnienie DPF i wycieki. Może olej po prostu ucieka przez nieszczelność gdzieś, niekoniecznie turbinę. Np nieszczelny korek miski olejowej, pęknięta miska (a to cięzko stwierdzić bowiem szczelina się pojawia przy nagrzanym silniku i cięzko to zdiagnozować, a było już kilka przypadków na forum) itd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim ubytku, jakby był gdzieś wyciek poza silnik to byłoby widać, że cieknie - plamy pod samochodem, a nawet jeśli by pęd powietrza podczas szybszej „rozsmarowywał” olej to byłoby widać zaolejone elementy podwozia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze rozumiem?

W twoim BMW X5 F15 50i silnik brał 2l oleju na 2000km.

W ASO BMW wymienili ci cały silnik na nowy.


W nowym silniku efekt jest prawie taki sam, czyli 2l na 1100km.


Czy silnik był wymieniony na gwarancji, czy płaciłeś za wymianę ?

Czy usługa została wykonana w ASO BMW. Jeśli tak to w którym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik jest od dilera bmw . Nowy . A raczej odbudowany. Silnik był wymieniony u prywatnego mechanika. Nie przez bmw. Ale silnik posiada bmw gwarancję 24miesiace lub 24 tysiące mil. Ja mieszkam w USA. Tak wcześniej miałem duży pobór oleju. Teraz na to wygląda że znów jest duży pobór. Mam za tydzień wizytę w bmw serwisie. Bo nowy silnik i znów taki pobór oleju to coś mi nie pasuje.u mechanika tez mam gwarancję na ich pracę . Na 1 rok lub 12 tysięcy mil.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś to dziadostwo te silniki od bmw. Dzisjaj zaczepem słyszeć cos z przodu silnika. Jak auto powoli jedzie to tak albo na 2 lub trzecim biegu jak zaczyna.ruszac po zmianie na te biegi tak w okolicach 1200-1600 obrotów słyszę chyba turkotanie przez chwilę. Chyba to rozrząd się psuje a m najechane na tym silniku może z 1300 mil. Jadę w środę do bmw niech określa co jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety ostatnia dobra V8 od BMW to M62/S62, potem z każdym modelem duży zjazd w dół z wytrzymałością
Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.