Skocz do zawartości

mata siedzenia pasażera pomocy!


adammart

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie chciałbym wszystkich przywitać i pozdrowić.

 

Mam problem. :(

Chodzi o matę siedzenia pasażera- zapala się kontrolka poduszki. Gdzie można kupić taką matę w rozsądnej cenie i czy warto nabyć używaną (znalzałem taką na allegro za 180PLN).

Z góry dziękuję za pomoc pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie chciałbym wszystkich przywitać i pozdrowić.

 

Mam problem. :(

Chodzi o matę siedzenia pasażera- zapala się kontrolka poduszki. Gdzie można kupić taką matę w rozsądnej cenie i czy warto nabyć używaną (znalzałem taką na allegro za 180PLN).

Z góry dziękuję za pomoc pzdr.

 

 

To dosc czesta usterka. Uzywana mata jest chyba nierozsadnym pomyslem bo najgorsze w calej wymianie to robota tapicerska. Nie wiem czy ktos sie podejmie wymiany za mniej niz 500 zlotych. Jest ktos nie jest purysta to moze u dobrego elektryka zamknac na stale obieg co dla systemu bedzie oznaczac "fotel zajela osoba powyzej 14kg" i w razie kraksy (oczywiscie nie zycze!) poduszka zawsze odpali niezaleznie czy na siedzeniu jest pasazer czy tylko gazeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Na wstępie chciałbym wszystkich przywitać i pozdrowić.

 

To dosc czesta usterka. Uzywana mata jest chyba nierozsadnym pomyslem bo najgorsze w calej wymianie to robota tapicerska. Nie wiem czy ktos sie podejmie wymiany za mniej niz 500 zlotych. Jest ktos nie jest purysta to moze u dobrego elektryka zamknac na stale obieg co dla systemu bedzie oznaczac "fotel zajela osoba powyzej 14kg" i w razie kraksy (oczywiscie nie zycze!) poduszka zawsze odpali niezaleznie czy na siedzeniu jest pasazer czy tylko gazeta.

 

A czy nie jest tak, że dla zadziałania poduszki pasażera przede wszystkim musi być zapięty pas ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, z tym, że uszkodzona jest mata siedzenia kierowcy (wg wskazań z diagnostyki).

 

Czy ktoś z obecnych tu forumowiczów wie jakie zadanie spełnia ona na miejscu kierowcy (czy jest to swego rodzaju "waga" kierowcy w celu doboru odpowiedniej objętości poduszki w razie odpalenia czy po prostu daje ona sygnał o zajętości miejsca przez kierowcę, co wydaje mi się raczej bez sensu....)?

Coat of arms of NEPAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRJ Serwis i części BMW, al. Warszawska 150, 20-824 Lublin. Telefon 0-81 5337823. Koszt tzw. emulacji maty w siedzeniu pasażera to 50 zł. Cały zabieg trwa nie więcej niż 15 minut. I problem z zapalającą sie kontrolką airbag z głowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie emulacja maty to nic innego jak rezystor podpiety do wtyczki maty ktory eliminuje blad swiecenia sie kontrolki ale tylko to. Poduszka zadziala mimo swiecenia sie kontrolki poduszek ale w przypadku poduszki dwuladunkowej nastapi tylko jeden strzal. Jesli ktos potrzebuje moge zmierzyc rezystancje sprawnej maty i podac wartosc rezystra ktory pominie jej dzialanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propo wymiany maty w Warszawie jej wymiana u tapicera samochodowego to koszt od 60 do 150 zl (ul. grochowska) a uzywana mata to dobry pomysl jesli auto nie ma wiecej niz 8 lat. Latwo ja sprawdzic bo uszkodzeniu ulega w srodkowej czesci i jest to widoczne bo poprostu jest w tym miejscu zalamana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Już sprawdzałem, obie wtyczki: od napinacza i od maty.

 

Czy można po prostu zamknąć obwód maty (opór 0 ohm) czy wymagana jest inna wartość przez sterownik?

 

No i jeśli już zmostkuję matę czy muszę usunąć błąd ze sterownika czy kontrolka sama zgaśnie (jak np. w przypadku awarii czujnika ABS)?

Coat of arms of NEPAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Tez wymienialem to badziewie (nie osobiscie), co moge napisac, to to, ze mate kupile w serwisie w Irlandii koszt to ok 78eruo i po przeliczniku 3.80zl to wychodzilo mniej niz w Polsce. Na pewno nie ma co zawracac sobie glowy uzywana. Wymiana maty i tu mialem duze szczescie z tego co piszecie bo zaplacilem 50euro chlopaki (polscy mechanicy) meczyli sie sporo i wiem, ze dzisiaj bym zaplacil za to duzo wiecej (polscy mechanicy juz sa tylko niewiele tansi od servisu).

Jezeli masz problem i niewiesz czy to jest konkretnie wina maty to jedynym lekarstwem jest diagnoza na dobrym sprzecie a takowy czesto jest w servisie, ale co sie moze okazac ze z diagnozy w serwisie wyjdzie wiele problemow (nie tylko z airbagiem) i to jest "dobra" strona wydania ok 150zl a jak wiemy im predzej sie o tym dowiemy tym lepiej fizycznie ale nie psychicznie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.