Skocz do zawartości

Wymiana drzwi


gieroj

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


muszę wymienić dwie pary drzwi oraz lusterko w E39 sedan z 1996.


Zastanawiam się ile to może kosztować. Może ma ktoś takie doświadczenie? Gdzie najlepiej szukać drzwi?


Macie może jakieś wskazówki?


Pozdrawiam

Edytowane przez gieroj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zmień lakiernika :cool2:

Tylko pamiętaj że jak ma być dobrze z ewentualnym cieniowaniem tak żeby nic nie było widać to taka usługa kosztuje.

Najlepiej szukaj drzwi w kolorze w swojej okolicy, zaoszczędzisz dużo kasy.

Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nawet jak znajdziesz drzwi w kolor, to mogą się różnić.

Kwestia gdzie auto było użytkowane, kto i jak dbał, i czy na pewno to ich pierwszy lakier.

Szukaj cokolwiek i maluj.

Oxford nie jest jakiś specjalnie trudny w pomalowaniu.

Auta użytkowane na północy i blisko słonego wybrzeża często są w gorszym stanie blacharskim niż te z południa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak to mówią ile ludzi tyle opinii. Gołe drzwi w kolorze w dobrym to koszt koło 200zł. Ich montaż, hymmm myślę że 100zł. W sumie 300za szt. Ze kolor może się różnić przez warunki atmosferyczne? Według mnie po 20latach eksploatacji nie będzie to zauważalne (ewentualnie kwestia polerki).

Gołe drzwi w obojętnie jakim kolorze w dobrym stanie koło 200zł plus montaż 100zł plus lakierowanie, nie wiem jak w tej chwili ceny wyglądają ale pewnie koło 450zl za sztukę czyli już się robi 750zł plus cieniowanie na błotnikach i wyjdzie za tą robotę 2000zł gdzie mogłoby się zamknąć w 600zł. :cool2:

Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Montaż gołych drzwi za 100,-? Gdzie takie promocje są? lle w takim razie wymiana mechanizmu szyby (demontaż boczka i szyby)? 20? :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Rok temu pytałem o naprawę zagniecionych tylnych drzwi po szkodzie parkingowej, to z malowaniem 700 zł. Nie pytałem czy będzie demontował z auta, bo w końcu zrezygnowałem, ale na pewno mechanizm szyby był do wyjęcia, żeby wyklepać blachę. Lokalizacja na wiosce, ale blacharz solidny, w dużym mieście pewnie drożej.


Tylne drzwi zdejmuje się w 15 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Montaż gołych drzwi za 100,-? Gdzie takie promocje są? lle w takim razie wymiana mechanizmu szyby (demontaż boczka i szyby)? 20? :wink:

 

Umnie pod domem ;) przecież to co piszesz to prawie ta sama robota, dochodzi zamek i odkręcenie zawiasów, przednie drzwi niech będzie 150zł. Filozofii przy tym tyle że jak ktoś ma dwie ręce, kratę piwa i podstawowe narzędzia to sam ogarnie pod domem.

Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Piszesz o mechaniku a nie pod domem, podałeś kwoty nierealne rok czy dwa temu a co dopiero obecnie.

Tylne drzwi zdejmuje się w 15 min.

15 minut, litości..nie pisz takich rzeczy, później jest wytłumaczenie dla mechaników, który wpier...ają klocki hamulcowe za 50,- a komplet z tarczami za 150,- a później pretensje, że bije przy hamowaniu, że piszczy, że hamulce się grzeją. Z zabawą z drzwiami to samo, wszystko połamane, mata drzwi rozerwana, wszystko trzeszczy. Tak rodzi się patologia.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
15 minut mi zajęło zdjęcie tylnych drzwi, co ja poradzę :roll: No, może trochę dłużej, bo trzeba było klocki jakieś znaleźć, żeby było na czym oprzeć. Po jednej śrubie na zawias i odpięcie mufy kablowej. Jeśli mechanik weźmie 100 zł to chwała mu za to, ale ja to piszę jakby ktoś sam chciał zdejmować, akurat łatwa robota.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Rozmowa jest o wymianie gołych drzwi, więc przekładka ze starych uszczelek, listew ozdobnych i ochronnych z zewnątrz, przekładka szyby, mechanizmu szyby, ogranicznika, zamka, klamki zewnętrznej, wiązki, izolacji drzwi, boczka + zdjęcie ich z zawiasu w 15 minut.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,


dzięki chłopaki za dyskusję ;)


Obserwuje serwisy aukcyjne od połowy lutego i widziałem dwie nowe aukcje na drzwi w lakierze 324 i te drzwi byly już w słabym stanie. Sądzę, że skończy się na kupnie jakichkolwiek zdrowych drzwi i ich malowaniu. Do tego przełożenie wszystkich elementów oraz cieniowanie błotnika.


Mieszkam w dużym mieście na pomorzu, zrobiłem rozeznanie w cenach i złapałem się za głowę. Tak samo źle wygląda sytuacja z terminami :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeśli oryginalne drzwi do niczego się nie nadają to faktycznie kup jakiekolwiek zdrowe, zawieź do lakiernika i jeśli masz czas to uzbrojenie/montaż samemu. Osobiście bym nie cieniował żadnych błotników. Będzie to widać tylko w pełnym słońcu i po umyciu auta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukanie drzwi w kolorze i podmiana może wydawać się najtańszym rozwiązaniem, ale prawda jest taka że i tak będzie to widać ( korzystanie z innej myjni/użytkowanie/gdzie jeździło auto) zakładasz i widać taki lego-land, dla leciwego E39 kluczem jest zakup zdrowych drzwi, niepognitych i profesjonalna naprawa lakiernicza, i niestety jeżeli ma to wyglądać dobrze, trzeba cieniować i wchodzić na elementy sąsiadujące, wszytko zależy od Ciebie, czego oczekujesz..jak nie jesteś szczególarzem, przykręcisz kupione i będzie fajnie, jak oczekujesz profesjonalnej naprawy do której nie ma się do czego przyczepić, sugeruję poszukać dobrego lakiernika i dopłacić nawet 200 czy 300zł złoty więcej, aby efekt końcowy był taki jakiego oczekujesz, kwota może być może jednorazowo wyższa, ale będziesz na te drzwi pewnie długo patrzył, więc fajnie gdyby zrobił to dobrze, i stówka czy dwie więcej, nie mają tu większego znaczenia, swoją drogą ładny kolor, miałem kiedyś taką BMkę..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,


Tak - zdecydowanie, chcę kupić zdrowe drzwi i je odmalować całe.


Ceny o jakich piszecie wydają się być niskie względem tego, co mi zaproponowano - 5000 zł (zdrowe drzwi + robota).


Pozdrowienia

Edytowane przez gieroj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Koledzy żyją trochę w innym świecie, bo większość/wszystko robią sami :wink: 5000,- wydaje się bardzo dużo za drzwi, bo tak jest ale jak to rozbijesz na:

- szukanie drzwi (to też jest czyjś czas),

- same drzwi, zapewne z marżą (on daje na nie gwarancję jak sam je kupuje),

- rozbrojenie, oczyszczenie, usunięcie ognisk korozji, zabezpieczenie,

- lakierowanie zapewne 3 elementów, więc przygotowanie boku auta, zabezpieczenie,

- rozbrojenie Twoich starych drzwi, aby mieć z czego złożyć "nowe",

- montaż "nowych" drzwi i uzbrojenie ich,

- oczywiście po wszystkim polerka żeby to miało ręce i nogi.

To okazuje się, że ten lakiernik to nie taki złodziej :lol: robota nie na pół godziny.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Koledzy żyją trochę w innym świecie, bo większość/wszystko robią sami :wink: 5000,- wydaje się bardzo dużo za drzwi, bo tak jest ale jak to rozbijesz na:

- szukanie drzwi (to też jest czyjś czas),

- same drzwi, zapewne z marżą (on daje na nie gwarancję jak sam je kupuje),

- rozbrojenie, oczyszczenie, usunięcie ognisk korozji, zabezpieczenie,

- lakierowanie zapewne 3 elementów, więc przygotowanie boku auta, zabezpieczenie,

- rozbrojenie Twoich starych drzwi, aby mieć z czego złożyć "nowe",

- montaż "nowych" drzwi i uzbrojenie ich,

- oczywiście po wszystkim polerka żeby to miało ręce i nogi.

To okazuje się, że ten lakiernik to nie taki złodziej :lol: robota nie na pół godziny.

Zgadzam się jest co przy tym robić i wiem że w profesjonalnym warsztacie tyle to powinno kosztować. Wystarczy zliczyć samo utrzymanie warsztatu, podatki itp. Roboty pewnie ze wszystkim zejdzie na 2-3dni dla jednej osoby.

Jednak taka, kwota przy E39 to trochę strzał w kolano. Dlatego zasugerowałem kupno w kolorze i można samemu to wymienić lub jakiegoś kolegę zmęczyć, wtedy zamknie się w 1000zł. No chyba że ktoś ma E39 wartą 50tyś to wtedy taka naprawa jak najbardziej ;) Jednak to zależy od indywidualnych oczekiwań i grubości portfela właściciela. Myślę że nie ma sensu dłużej ciągnąć tego tematu. Miłego dnia wszystkim ;)

Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.