Skocz do zawartości

Renowacja felg / rantów


Knox

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież te fronty są toczone cnc, co tu sam ogarnie?

 

Zależy jak kto chce mieć zrobione. Czy perfect czy minimalnie zeszlifować nierówność żeby nie było nic widać. Robiłem to kiedyś sam ręcznie na feldze bicolor i dobrze wyszło. Kilkanaście gradacji papieru ściernego za 20 zł + oklejasz felgę i lecisz z tematem. Zepsułem tylko sprawę na koniec kiepskim lakierem bezbarwnym. Ale nie jest źle. Prawie nic nie widać. Odtłuszczenie i lakier bezbarwny na koniec jest konieczne żeby alu się nie utleniało dalej. No chyba że auto za 2 lata sprzedajesz to nie zdąży się utlenić i możesz olać ;)


NIE RÓBCIE tego szlifierką elektryczną bo alu jest bardzo miękkie. coś pójdzie nie tak i felga się uszkodzi.





a jak ktoś się nie chce z tym pier... no to tu kolega robił i felgi dostał jak nowe. Cała felga idzie do kwasu, potem napawają aluminium, wyrównują CNC, malują, potem lakier bezbarwny. Każde felgi wyceniają indywidualnie z tego co pamiętam. Felgi Bicolor wychodzą najdrożej.


https://klinikafelg.com/

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem z Castoramy czy z Leroy Merlin (już nie pamiętam) jakiś specjalny lakier bezbarwny w sprayu do felg. Oglądałem filmiki jak to nakładają i wydawało mi się że wszystko zrobiłem dobrze no ale... efekt wyszedł taki lekko chropowaty i nie tak bezbarwny jak oryginalny klar na feldze. Taki odrobinę jakby biały nalot miał. Nie wiem czy to moja wina czy tego lakieru. Z dystansu większego niż metr w sumie tego nie widać ale no ja z bliska widzę że nie jest to taki super bezbarwny jak ten oryginalny. Ogólnie zadowolenie z naprawy 9/10. Na pewno wygląda 100x lepiej niż poharatana felga o krawężnik przed naprawą.
Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, nie może tak być. To straszna kaszana obdarte felgi.

Trudno, zdarzyło się i trzeba naprawić.

Doraźna naprawa ale tylko takiego uszkodzenia które jest powierzchowne to papier wodny 600, 800, 1000, 1500 i 2000. Na sam koniec można polecieć jeszcze pastą polerską.

Najważniejsza sprawa to jak kolega wyżej zaznaczył nie stosować maszyny. Jak się za bardzo przyciśnie to zbierze tyle z felgi ze będzie dołek w tym miejscu.

Także tyle. Ale taka ręczna metoda to zawsze doraźnie. Pod różnym kątem padania światła będzie widać miejsce naprawy. Nie ma szans żeby nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oddaje felgi do "odnawianiefelg.pl" - polecam

Jakiś tydzień temu wysłałem do nich maila ze zdjęciami felg i prośbą o kontakt oraz wycenę naprawy. Do dzisiaj się nie odezwali.

 

Nie dziwie się... Tam jest istny kocioł... Ale felgi robią perfect. Ja jestem z W-wy i mam do nich blisko, a już 3 felgi u nich robiłem i było perfecto... Ile razy do nich przyjechałem to kolejka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mialem dac do polerki ale dzusiaj dziura w drodze i kolejny runflut z bablem, do smietnika. Tyle lat jezdzilen innymi samochodami, tez kola niskie i nigdy sie nie rozwalilo tak kolo. Tu w ciagu roku kolejna opona smietnik, babel/ pekniecie boku…. Dobrze ze ubezpieczenie opon jest, to tylko za przekladke policza….
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
. Dobrze ze ubezpieczenie opon jest, to tylko za przekladke policza….

Wymieniają tylko uszkodzoną , czy parę ? Jeździć nierównomiernie zużytymi oponami na jedną oś , i jeszcze takim potworem -340- nie wiem czy to dobry pomysł ? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.