Skocz do zawartości

coś mi huczy w tylnej osi :(


mirrek2

Rekomendowane odpowiedzi

jak pech to pech :(

 

jechałem sobie kiedyś tak ok.100km/h i wpadłem na rozkopaną droge

 

poprzecznie była roskopana coś jak pod rury oczywiscie juz czekało to na zalanie asfaltem ale i tak było to obniżenie i jak wiadomo niżej i zakończone ostrym progiem

 

jak w to wpadłem to prawie leciałem.

 

i do tamtego czasu coś mi huczy w tylnej osi pierwsze podejrzenie padło na niewyważenie kół, pojechałem do specjalistów i sprawdziłem jest ok.

 

dalej huczy :(

podejrzewam łożyska :(

 

może ktoś też coś takiego kiedys miał :?:

 

a najbardziej huczy jak wchodzę w łuk drogi nawet powoli :(

 

huczenie jest pulsacyjne, nie jest to stukanie itp.

 

coś jak w polonezach most wył tylko jest to pulsacyjne

 

pomocy :!: [/img]

Edytowane przez mirrek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ktoś ma jakieś pomysly to poprosze jeszcze

 

pozamieniam koła przód <>tył i sprawdze albo na innym autku te moje albo założe zimowe

 

ale chętnie poczytam jeszcze co mogło sie wyłożyć :) jak juz będe zdejmował koła to lookne na inne rzeczy jakie zaproponujecie :8)

 

ps oponki kupowałem w tamtym roku nówki i dalej wyglądają jak nówki :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli na zakrętach sie nasila to chuczenie zrób taki test jedź sobie około 60 km/h i zahowuj sie jak pijany kierowca, zjedź na lewą strone drogi i powr€t na prawą ale nie szarp kierownicą tylko jedź tzw szlaczkiem delikatnie lewa prawa strona jezdni i zaobserwój co sie dzieje na tylnej osi huk powinien to narastać to cichnąc jeżeli tak jest to skóńczyły sie łożyska jeżeli jest cały czas taki sam to stawiam na mostostal azoty kędzierzyn koźle
BMW sie nie psuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem bardziej przekonany,że to koła(opony) uszkodziłeś.Z łożyskami to by musiał być straszny zbieg okoliczności(chyba,że wcześniej nie zwróciłeś uwagi),a po drugie jeżeli łożysko jest uszkodzone to raczej nie robi tego"ł...u,ł...u ,czy w...u,w...u"tylko cały czas (jak jest chyba odciążone :doh: )wyje! :naughty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie taki straszny zbieg okoliczności... w mojej poprzedniej E34M20B20 po konkretnej dziurze skończyło się na 1,5cm luzie na kole, łozysko poszło się paść, opona cała. W aktualnej E34 po konkretnej dziurze felga alu do naprawy, a opona cała, łożysko też całe.

 

Pozamieniaj koła przód - tył. To wszystko wyjaśni. Mogło się jednak skończyć łożysko.

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest z wymianą łożyska w e36 1991 08 ABS tarczowe hamulce?

 

czy trzeba całą piaste wymieniać czy da się samo łożysko :?:

 

jeżeli samo łożysko to poproszę jeżeli ktoś ma to numer/wymiary łożyska

 

ostatnio wskoczyłem do bagażnika i qmpel prowadził potem była zamiana ja prowadzilem i wybadaliśmy że to łożysko na 98% :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.