Skocz do zawartości

Brak wstecznych świateł i kierunkowskazów


bedbet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


W aucie zanikło światło przy wrzucaniu biegu wstecznego oraz kierunkowskazy nie mrugają na tablicy wskaźników (same kierunki na zewnątrz auta świecą). Nie działa też kontrolka świateł drogowych oraz przy ryglowaniu i otwieraniu auta nie mrugają kierunkowskazy. Pojawił się jednocześnie problem z rozładowaniem akumulatora w ciągu doby - po zauważeniu usterki na drugi dzień zero prądu w aucie. Słyszałem, że częstym winowajcą jest moduł telefonu w takim przypadku, ale może Ktoś miał podobnie i wie coś więcej.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Raczej obstawiam moduł LCM. Zdemontuj i zobacz czy nie jest zalany, ale i tak pewnie skończy się na wymianie plus kodowanie.
Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Skoro tak twierdzisz to wporzadku. Zawsze możesz odpiąć moduł telefonu żeby wykluczyć zwarcie na lini I-BUS i sprawdzić czy wszystko wróci do normy, za wszystkie światła i część kontrolek licznika odpowiada LCM. (Jeżeli występuje zwarcie na lini I-BUS to LCM też będzie wariował. Jednak uważam że winowajcą jest LCM).

Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleźć nic na E38 więc podepnę się tu. U mnie problem jest taki że od dłuższego czasu przy włączaniu kierunkowskazu w lewo, kilka razy mrygał szybko, jak by była przepalona któraż żarówka i zaczynał pracować normalnie. Dzisiaj już cały czas mryga na szybko i nie działa lewy kierunkowskaz z przodu. Żarówkę sprawdziłem i jest ok, ale wymieniłem na wszelki na nową i nie pomogło. To też może być wina LCM, czy raczej szukać gdzieś przerwy w przewodach?
http://i.imgur.com/CgYlyQw.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Raczej przerwa w przewodach, uszkodzona oprawka żarówki, zaśniedziałe styki. Włącz kierunkowskaz i ruszaj wszystkimi połączeniami.
Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Oj porypaly mi się posty, myślałem że o to E38 chodzi. Proponuję ci jednak kupić inny moduł i podmienić, zobacz oznaczenie swojego i taki kup, najlepiej jak masz sedana to od sedana, jak kombi to od kombi wtedy może obejdzie się bez kodowania i z tym samym rodzajem skrzyni biegow. Zwróć uwagę na oznaczenia np. LCM III mit man LWR (ohne man LWR)
Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.