Skocz do zawartości

rozrząd 3.0D czy komuś rozleciał się


robur1

Rekomendowane odpowiedzi

Czy komuś rozleciał się rozrząd przy silniku 3.0D?

Jeżeli tak, to przy jakim przebiegu?

Proszę pochwalić się jakie naloty osiągnęliście bez wymiany rozrządu, przekroczył ktoś 400tys, jeżeli tak to jak często zmienialiście olej w silniku?

U mnie motor 525 3.0D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 530d n57 nalatane 220k km brak jakikolwiek dźwięków, oznak zużycia. olej z wyższej pułki i maksymalnie co 10000km.

Nie chcę być złym prorokiem, ale pierwszym i jednocześnie ostatnim dźwiękiem, który usłyszysz, będzie dźwięk zrywanego łańcucha i samozagłady silnika. Wielu z tych, którzy czekali na "sygnały" z rozrządu lub silnika - nie doczekali się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem zz przebiegiem 133tys, I właściciel olej zmieniał tak jak zaleca producent

ja zmieniam co 25-30

a mam obecnie 305tys


zamierzam trzymać auto do 360-380 tyś ,Jak ktoś nalatał ponad 400 i nie zmieniał chętnie przygarnę taki info

Mam nie wysilony silnik, tylko 205km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

530d 258PS kupiony przy 150.000km, u mnie olej co 15.000, obecny nalot to 260.000 - cos szura jakby pod maska - mechanik stwierdzil ze to rozrzad. Ponadto pokrywa zaworow poci sie.


Poprzednik 520d E61 2008 LCI kupione przy 160.000km, sprzedane przy przebiegu 425.000km - zadnych problemow pod maska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 216 i chodzi idealnie zero dźwięków przy odpale. Planuję w przyszłym tygodniu rewizje silnika ze zmianą rozrządu, ciekawe jak będzie naciągnięty i przy tym ile będzie przestawiony rozrząd przez niesłyszalny luz...

Olej do 150 zmieniany co 25-29, później już co 10 ale to napewno już wiele nie oszczędziło, co się miało wyjechać to pewnie się zjechało na LL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko kupilem f10 530d przebiegiem 260tys olej zmieniany co 10 tys obecnie ma 330 tys rozrzad nie byl zmieniany, moj mechanik twierdzi zeby zmienic rozrzad zgadzam sie ale rowniez mowi zeby zmienic panewki pompe olejowa,koszta w granicach okolo 15 tys ja myslalem zeby tylko zmienic rozrzad.Filtr oleju silnikowego rozebralem zeby zobaczyc czy nie ma opiłków i nie ma opiłków.Czy ktos to robil ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Update


1. Panowie, lancuch od pompy luzny na maximum - , wiem ze juz fabrycznie jakis luz jest, jednak chyba nie taki jak u mnie....prosze o ocene.


2. Lancuch rozrzadczy - luzny, - przypominam dlaczego oddalem auto - odczuwalne szuranie przy wlaczonym silniku, tak jakby pasek cyklicznie o cos ocieral


czy to lancuch, czy to napinacz, czy tez peknieta prowadnica - update nastapi z mojej strony


Video zamieszcze wkrotce


Pozdrawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.