Skocz do zawartości

F11 dwa foteliki i jedna osoba na kanapie


Mercek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów i koleżanki. Wciąż jestem niezmiennie zachwycony swoją F11 w xdrive, dlatego coraz częściej mam konkretną bitwę myśli. Jako że niespodziewanie powiększy mi się rodzina o trzecie dziecko, zastanawiam się czy piątka da rady, czy trzeba pomyśleć o czymś, co będzie miało trzy fotele z tyłu. Układ pasażerów będzie taki: dziesięciolatek z przodu, noworodek z tylu po jednej stronie, czterolatek po drugiej, a moja piękniejsza połowa planuje wcisnąć swój zgrabny tyłeczek pośrodku. Pytanie do statecznych ojców z BMW i trójką dzieciaków, da rady bez problemu czy będzie mordęga?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwus,


u mnie w F10 z tyłu 2 + 1, a z przodu cisza, spokój.. nic się nie dzieje :) Jeśli Żonka ma mniej jak powiedzmy 70kg / 170 cm i jest w miarę zgraba tudzież foteliki małe, to bez problemu da radę.

Może w podróży 1000km szału nie będzie, ale niedługo muszę machnąć 800km z całą ekipą, więc jak nie wypadnie mi z głowy to dam znać.

Edytowane przez RalfPi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam rozważenie ustawienia, że najmłodsze w nosidełku z przodu (niestety bez isofixów, sam pas), żona+dwójka dzieci z tyłu.
Retrofity: 2VB - TPMS (RPA -> RDC); 302 - alarm; 5AC - HBA; 5AS (Driving Assistant: LDW+FCW); 5AS -> 5AT (Driving Assistant Plus: ACC+LDW+FCW); 5AR - TJA; 6UK+5A3 - NIVI3 + Targeted illumination
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłby problem, maleństwo raczej tylko w isofix, no i żona chce siedzieć zaraz przy nim, zrozumiałe. Nie wiem jeszcze jak się pomieścimy, maleństwo rodzi się w czerwcu, ale jako że jestem zapobiegliwy i lubię mieć wszystko przygotowane, wolę wiedzieć na co się szykować. Biorę pod uwagę opcję, że może wystąpić konieczność zakupu vana, może najnowszy Espace, sam nie wiem. Byłbym zachwycony gdyby jednak okazało się, że w F11 mieścimy się bez problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem i jeździłem Espace bodajże 240KM benzynie w najwyższej wersji wyposażenia (chyba 3 letni). Jak z zewnątrz robi świetne wrażenie, to jeśli chodzi o przyjemność z jazdy to jednak 5'tka jest w mojej opinii najzwyczajniej lepsza. Przy prędkości powyżej 120km/h była spora różnic na korzyść BMW. Silnik 245KM z F10 przyspieszał BMW sporo lepiej jak Espace. Wykończnie wnętrza - lepsze w BMW. Z tego co pamiętam, to faktycznie w Espace jest więcej miejsca i może to wrażenie, ale w jeździe miejkiej spalał nieco mniej.

Jeśli ktoś chce zostać przy BMW, to pewnie X5 albo X7 dadzą radę, ale sporo kosztują, albo 7'tka z przerobioną tylną kanapą na 3 fotelik / osoby - rozważałem i może się kiedyś skuszę :)


Co do tematu, to nie wiem dlaczego 10 letnie dziecko nie miałoby siedzieć z przodu. U nas jeździmy z maluchami na krótkie odczinki dorośli z przodu, dzieci z tyłu (2 isofixy - jedno przodem drugie tyłem do kierunku jazdy) i nie ma problemu z miejscem na nogi, a w dłuższe przejażdżki 1 + 3 i też jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy istnieje możliwość założenia uchwytów ISOFIX na przednim siedzeniu? Niedługo też powiększy mi się rodzina. Fotelik starszego dziecka można założyć z przodu ponieważ przypina się go pasami ale jednak wolał bym żeby był tam ISOFIX który zdecydowanie dodaje mu stabilności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie ma takiej możliwości. Mam fotele sportowe (Dakota Schwarz), ale patrzyłem też na inne fotele i nie znalazłem takie możliwości.

Ciekawe jak wygląda sprawa z bezpieczeństwem, gdy dziecko jedzie z przodu (bez isofixu) i ma już te powiedzmy 5-10 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.