Skocz do zawartości

[E39] Która przetwornica uszkodzona


Spiderjo

Rekomendowane odpowiedzi

Jedna lampa ma inna barwę, założyłem dwa nowe żarniki o barwie 5000K ,a lampy dalej rożnią się barwą.

Która według was to 5000K a ktora odbiega. Dodam, że w aucie już mam dwie inne tzn, ta z lewej(patrząc na zdjęcie) to przetwornica starego typu ta grubsza, a prawa ta cieńsza i pisze na niej made in romania i daje zdecydowanie więcej światła, ale moze to być też różnica w zużyciu odbłyśnika

Nie fajnie by było gdyby niebiescy doczepili się ze dwie inne barwy z przodu :roll:

Oraz co lepsze sprawna oryginalna używka czy zamiennik przetwornicy też daje rade?

f2u5VzI.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Strona pasażera wydaje się świecić jak 5000.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zamień miejscami przetwornice to wykluczysz kwestię instalacji. Jeśli nic się nie zmieni to może jedna lampa była wymieniona, bo odbłyśniki raczej będą się równomiernie wypalać. Podjedź pod ścianę z 5m czy linia odcięcia jest wyraźna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamień miejscami przetwornice to wykluczysz kwestię instalacji. Jeśli nic się nie zmieni to może jedna lampa była wymieniona, bo odbłyśniki raczej będą się równomiernie wypalać. Podjedź pod ścianę z 5m czy linia odcięcia jest wyraźna.

Linia jest równa, strona kierowcy daje mocniejsze światło, ale barwa się różni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauwazyłem ciekawą zależnosc. Jak sie włączy swiatła to bo obu stronach jest ta sama barwa, 5 sekund i strona keirwocy żółknie, podmieniona nowa przetwornica, efekt ten sam. i tylko z tej strony kierwocy. W czym szuakć przyczyny problemu ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarniki nowe, na poprzednich było dokładnie tak samo.


Zamieniałem dziś przetwornice lewa z prawą, żarniki też. nawet lampy strony. Wszystkie kombinacje. A i tak tylko ta jedna lampa ta barwę żółtą.

Czy może to być wina odbłyśnika albo soczewki żeby barwa robiła się żółta??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czy może to być wina odbłyśnika albo soczewki żeby barwa robiła się żółta??

Cóż, tego się nie dowiesz dopóki nie rozbierzesz lampy, ale skoro wszystko podmieniłeś i nie ma zmian to bym stawiał na lampę. Nie pamiętam jaka była u mnie barwa na wypalonych odbłyśnikach, na pewno niewiele widziałem na drodze. Jakbyś miał kamerkę endoskopową może dałoby coś zweryfikować.


IMG-20210212-144938.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Nawet wykręciłem lampe i podpiąłem pod wtyczkę od strony pasażera. Za każdym razem ten efekt.

Gdy się rozgrzeje i ma swoje napięcie to zmienia barwę.

Może soczewka od zmatowienia barwę zmieniała? Bo odbłyśnik jak się wypala to robi się ciemny. Wiec skąd żółta barwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Soczewki są szklane więc co najwyżej może być brudna chyba, że żarówka wybuchła jeśli w ogóle jest taka możliwość. Jakby nie było to nie ma co gdybać tylko trzeba się dobrać do lampy i sprawdzić o co kaman. Jak od początku nie były ruszane to odbłyśniki na 100% do regeneracji lub wymiana projektora na Evox. To są lampy poliftowe ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dodam, że w aucie już mam dwie inne tzn, ta z lewej(patrząc na zdjęcie) to przetwornica starego typu ta grubsza, a prawa ta cieńsza i pisze na niej made in romania i daje zdecydowanie więcej światła, ale moze to być też różnica w zużyciu odbłyśnika

 

Jak podmienianie wszystkich podzespołów a nawet lamp stronami nic nie zmienia to ewidentnie różnica jest w odbłyśnikach. Masz 2 różnie zużyte lampy (jak sam piszesz z różnym osprzętem). Jak chcesz to możesz zrobić regenerację, wrzucić EvoxR, wtedy napewno będą dobrze świecić. Ale jak wtedy różne barwy będziesz miał to już nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Może i ryżowe, ale jak podmieniał je stronami i dalej barwa w tych smaych lampach się nie zmienia to nawet chinole cuda nie zdziałają :mrgreen:

A co d otych alegrowych to wiadomo. Kupiłem jedną "spolszczoną" e39 to świeciła w podłogę a światła ogólnie trochę więcej niż na postojówkach. Poprzedni właściciel tak 2 lata jeździł i mu nie przeszkadzało. :duh: Okazało się że zwykłe no-name żarniki co po kilkadziesiąt pln na allegro występują, a do tego regulacja na max w dół ustawiona była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Fakt, masz rację, jak zamieniał żarniki to nie powinno być tego efektu. Trochę się pogubiłem w tym co autor tematu nawywijał z lampami. Zamiast trzymać w niepewności mógłby w końcu rozmontować lampy i pochwalić się zdjęciami co w trawie piszczy :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że przeczyszczenie soczewki nic nie da, a kupno używanej to loteria.

Orientujecie się ile cali ma fabryczna soczewka w przedlifcie ? Bo jak robić to porządnie i myśle nad założeniem projektorów, ale sa dwa rodzaje 2,5' oraz 3'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.