Skocz do zawartości

Klocki hamulcowe/ tarcze BMW G30 520d xdrive


Pawel 123

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Taka sytuacja, miesiąc temu przegląd i info że klocki są tak na oko na 50% zużycia. Kilka dni temu komunikat że zmiana za 4tys km. Trochę mi to śmierdzi, pytanie co się stanie jak przekroczę te 4k i polatam jeszcze jakiś czas na tym co założone bo mam wrażenie że aso chce na mnie zarobić szybciej niż potrzeba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja, miesiąc temu przegląd i info że klocki są tak na oko na 50% zużycia. Kilka dni temu komunikat że zmiana za 4tys km. Trochę mi to śmierdzi, pytanie co się stanie jak przekroczę te 4k i polatam jeszcze jakiś czas na tym co założone bo mam wrażenie że aso chce na mnie zarobić szybciej niż potrzeba.

 

Tylko fizyczne sprawdzenie da Ci odpowiedź, komunikaty są mocno poglądowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

polecam jak najszybciej sprawdzić - nie u szwagra :wink: - bo :

a- jak całkiem się zużyją to będziesz miał i klocki i tarczy do wymiany

b- wewnętrzny klocek pierwszy się zużywa - bo ma większy docisk niż zewnętrzny- stąd bez ściągania kół i sprawdzenia wewnętrznego klocka, to nie ma sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wszystko jest tak jak być powinno to oba klocki na tarczy są dociskane z tą samą siłą. Dlatego zacisk jest albo pływający albo wielotłoczkowy. W praktyce nie zużywają się jednak identycznie równo, a duża różnica w zużyciu może świadczyć o jakimś niedomaganiu lub kichowatej mieszance okładziny (to raczej w tych "byle jakich" klockach). Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klocki i tarcze przod oryginaly z przesylka 405 Euro kupiłem na ebay z Niemiec - dobry sklep- bmw-mini-shop tytuł "ORIGINAL BMW 5er G30 520d Bremsscheiben + Bremsbeläge vorne "



https://www.ebay.de/itm/284276581845?fits=Type%3A520d%7CModel%3A5er%7CMake%3ABMW&hash=item42303465d5:g:4TIAAOSws85gisW8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.