Skocz do zawartości

BMW 320d G21 ubytek oleju. Czy to normalne i co dolać?


JerryBoy

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem. Miesiąc temu kupiłem używane BMW G21 320d z 2020 roku. Przejechałem ok. 1500 km, z czego połowę po mieście i dziś komputer poinformował mnie o ubytku oleju. Mam dolać 1 litr. Skontaktowałem się z serwisem czy to normalne czy nie? :) Kazali dolać 5W-30 i obserwować auto, czy nie ma wycieków. Jest na gwarancji więc nie powinienem się martwić, no ale wiadomix - niepewność została. Ma ktoś z Was coś takiego? Czy to normalne w BMW?


Abstrahując od tego czy to normalne, czy nie - jakie oleum dolać? Czy to jest ok: https://allegro.pl/oferta/bmw-twin-power-turbo-5w30-longlife-04-1-l-5w-30-11694937469 czy polecacie coś lepszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem. Miesiąc temu kupiłem używane BMW G21 320d z 2020 roku. Przejechałem ok. 1500 km, z czego połowę po mieście i dziś komputer poinformował mnie o ubytku oleju. Mam dolać 1 litr. Skontaktowałem się z serwisem czy to normalne czy nie? :) Kazali dolać 5W-30 i obserwować auto, czy nie ma wycieków. Jest na gwarancji więc nie powinienem się martwić, no ale wiadomix - niepewność została. Ma ktoś z Was coś takiego? Czy to normalne w BMW?


Abstrahując od tego czy to normalne, czy nie - jakie oleum dolać? Czy to jest ok: https://allegro.pl/oferta/bmw-twin-power-turbo-5w30-longlife-04-1-l-5w-30-11694937469 czy polecacie coś lepszego?

 

Mam G21 320 D RWD i zrobione prawie 60 000km i ani razu nie dolewałem. Ja wymieniam olej co 10 000 km.


Kiedy ostatnio był wymieniany olej?


Czy auto było katowane?


Sprawdź pokrywę zaworów. U mnie właśnie idzie do wymiany na gwarancji bo zaczęła się pocić.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód miał zmieniony olej przy circa 19500 km i chwilę później ja stałem się jego właścicielem. Trochę ubolewam nad faktem, że nie miał zmienionego oleju wcześniej, ale pocieszam się tą gwarancją :lol: :lol: :lol: Do tego chodzi bardzo ładnie.

Nie był też katowany (przynajmniej przeze mnie, wcześniej był leasingowany w Niemczech więc chw). Przejechałem ponad 1500 km, z czego połowę po autostradzie, połowę w mieście. Zdarzy mi się czasem wcisnąć tryb Sport i przestawić skrzynię na Sport, żeby mieć uśmiech na twarzy przy ruszaniu, ale to już na rozgrzanym silniku i dosłownie kilka razy. Na autostradzie też nie szalałem. Zdarzyło mi się pojechać 160-180, ale nie trwało to długo. Też trudno nazwać to katowaniem w przypadku tego auta.


Rozumiem, że do sprawdzenia tej pokrywy będę musiał zdjąć plastikową osłonę z góry? Da się to jakoś bezinwazyjnie zrobić? W poprzednim aucie (innej marki) przy zdejmowaniu tych osłon udało mi się wyrwać zaczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszystko było ok. Dlatego lekko mnie to zaniepokoiło. Teraz codziennie będę sprawdzał. Na razie jeżdżę po mieście, ale za tydzień czeka mnie trasa ok. 800 km. Będzie dobre porównanie i jak spadnie to uderzę do serwisu. Tylko martwię się czy nie powiedzą, że to akceptowalne :shock: Znajomi z VW, które potrafią chłeptać olej jak szalone, słyszeli już takie rzeczy w ASO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Odgrzewam temat, żeby napisać, że kilka tygodni temu samochód padł mi podczas jazdy po trasie szybkiego ruchu. Stracił moc, kazał jechać do serwisu, a następnie wywalił komunikat o braku oleju. Na stacji dolałem literek, żeby po 5 minutach dowiedzieć się, że... znów brak oleju :duh: Doturlałem się do miejsca, gdzie mogłem wezwać assistance, samochód trafił do ASO i po 2 tygodniach czekania dostałem nowy silnik. Póki co chodzi jak ta lala i nic nie bierze :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pierwszą wymianę oleju jak komuś zależy na dobrej kondycji silnika powinno się dokonać przy przebiegu ok.2 tys.Do znacznego zużycia silnika przyczynić się mogła pierwsza wymiana oleju dopiero przy 19,5 tys. W tym okresie docierania w oleju może znajdować się najwięcej opiłków które niszczą powoli ale skutecznie silnik. Do tego mogła dojść ciężka prawa noga poprzednich użytkowników na tym oleju z dodatkami ściernymi zwłaszcza zanim silnik uzyskał optymalną temp. To są tylko moje przypuszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości - powiedzieli co i dlaczego się stało?

 

Niewiele się dowiedziałem :D Obsługa była bardzo miła, ale jeżeli chodzi o detale to pan z ASO wiedział tylko tyle, że prawdopodobnie padły turbiny. Po kilku dniach diagnozowania podjęli decyzję o wymianie silnika. I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą wymianę oleju jak komuś zależy na dobrej kondycji silnika powinno się dokonać przy przebiegu ok.2 tys.Do znacznego zużycia silnika przyczynić się mogła pierwsza wymiana oleju dopiero przy 19,5 tys. W tym okresie docierania w oleju może znajdować się najwięcej opiłków które niszczą powoli ale skutecznie silnik. Do tego mogła dojść ciężka prawa noga poprzednich użytkowników na tym oleju z dodatkami ściernymi zwłaszcza zanim silnik uzyskał optymalną temp. To są tylko moje przypuszczenia.

 

Dokładnie taki mam plan. Jeszcze 1200 km i wymiana :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pierwszą wymianę oleju jak komuś zależy na dobrej kondycji silnika powinno się dokonać przy przebiegu ok.2 tys.Do znacznego zużycia silnika przyczynić się mogła pierwsza wymiana oleju dopiero przy 19,5 tys. W tym okresie docierania w oleju może znajdować się najwięcej opiłków które niszczą powoli ale skutecznie silnik. Do tego mogła dojść ciężka prawa noga poprzednich użytkowników na tym oleju z dodatkami ściernymi zwłaszcza zanim silnik uzyskał optymalną temp. To są tylko moje przypuszczenia.

 

Dokładnie taki mam plan. Jeszcze 1200 km i wymiana :D

Następna wymiana po ok.8tyś. Później standard max. co 15tys. Silnik i osprzęt odwdzięczy się trwałością i bezawaryjnością :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.