Skocz do zawartości

[F26] słyszalne wibracje lub rezonans...


vvooxx

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chcialbym zapytac czy w Waszych f26 zdarzyło się Wam usłyszeć wibracje w kabinie podczas jazdy gdy obroty byly w granicach 1800obr/min? Slyszę jakby cos wpadalo w rezonans - tak, to lepsze slowo, przy tych obrotach a potem wszystko ustaje... Jakby jakiś plastik, oslona... Powiedzmy, że slychać to w okolicach nóg kierowcy, jeżeli otworzy się drzwi to nie slychać, silnik skutecznie zagłusza (2.0d)... Nie wiem czy to jakaś osłona, czy przegroda w tlumiku... Auto działa bez zarzutu... Jakies pomysły?

Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko nieopłacalne ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Więc... Znalazłem odpowiedź. Podobno to przypadłość częsta X3 i X4 serii F - okazało się, że naprawa będzie kosztować 36pln, to zakup jakichś zapinek, spinek trzymających przewody hamulcowe przy podłodze. Jeżeli macie taki problem to warto to sprawdzić. W aucie, które zamierzam nabyć coś takiego zostało wyeliminowane "śrubokrętem". Ulga... Bo już inni mechanicy mieli takie wizje, że odechciewało się patrzeć na to auto...

Powodzenia

Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko nieopłacalne ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich,

Mam ten sam problem w swoim F26, również słyszę odgłos(lekkie stukanie, wibracje ) pomiędzy pedałami a kierownica .

Również w obrotach 1500-1800 przy lekkim gazie.

Czy ktoś może już usztywnia te przewody paliwowe i będzie w stanie wskazać mi w którym są miejscu? poprzez zdjęcie lub schemat??

Te przewody które są dostępne pod maska raczej nie powodują tego dźwięku.


Dziękuję z góry.
Pozdrawiam Kamil 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Spinki plastikowe mocujace przewody paliwowe... Mialem ten temat i to przerabiałem. Wystarczy kupić zamienniki lub oryginaly za grosze i wymienić. Musiałbym poszukać numeru części...

Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko nieopłacalne ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.