Skocz do zawartości

F10/F07Lampy Xenon na LED - zamiana


RobertP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Gdzieś słyszałem o firmie ze Śląska(podobno nieźle ogarnięci mechanicy), która wymienia lampy z xenonami na lampy ledowe. Postanowiłem, że zapytam na forum(kopalnia wiedzy i życzliwi członkowie). Najbardziej interesuje mnie taki zabieg w modelach F10 i F07z lat 2010-2012. Czy rzeczywiście taki zabieg jest możliwy? Czy można dostać ledowe zamienniki? Jaki może być koszt zamiany? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.


Nie bede podawal nazwy firmy w poscie, ale maja siedzibe w Krakowie.



CENNIK regeneracji BMW 5 F10 przed lift:

- rozklejenie i wyczyszczenie wnętrza lampy + regeneracja soczewki - 600 zł/szt

- wymiana klosza na nowy - 600zł/szt + cena klosza

- wymiana obudowy na nową - 600zł/szt + cena obudowy

Dodatkowo:

- montaż soczewki BI-LED - 1000zł/szt

- montaż soczewki BI-LED PREMIUM (+30% MOC) - 1300zł/szt

- malowanie wnętrza lampy - 100-250zł/szt

- montaż DRL + kierunkowskaz dynamiczny - 250-350zl/szt

- polerowanie klosza z zabezpieczeniem - 120zł/szt

- demontaż-montaż wraz z ustawieniem świateł - 150zł/szt

- montaż devil eyes kliknij aby zobaczyć - 150zl/szt

- przeróbka przesłony lamp soczewkowych z USA/UK na EU - 100zl/szt

- przy dostarczeniu zdemontowanych `gołych` odbłyśników - 100zł/szt

- zabezpieczenie klosza folią (bezbarwną PPF, przyciemniająca) - 250zl/szt



Przykładowa wycena - Klient zamierza dostarczyć zdemontowane reflektory 2szt w których mamy zregenerować odbłyśnik + wypolerować klosze. Koszt takiej usługi - rozklejenie 600x2 + polerowanie klosze 120x2 = 1440zl za 2szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Gdzieś słyszałem o firmie ze Śląska(podobno nieźle ogarnięci mechanicy), która wymienia lampy z xenonami na lampy ledowe. Postanowiłem, że zapytam na forum(kopalnia wiedzy i życzliwi członkowie). Najbardziej interesuje mnie taki zabieg w modelach F10 i F07z lat 2010-2012. Czy rzeczywiście taki zabieg jest możliwy? Czy można dostać ledowe zamienniki? Jaki może być koszt zamiany? Pozdrawiam

 

Lampy dostępne są bezproblemowo na AliExpress LED-owe z homologacjami. Pozostaje kwestia kodowania i sprawdzenia czy masz wszystkie wiązki podprowadzone pod taki rodzaj oświetlenia.


Rozwiązanie, które proponuje kolega wyżej powoduje utratą homologacji lampy i możliwymi problemami podczas wypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Lampy dostępne są bezproblemowo na AliExpress LED-owe z homologacjami. Pozostaje kwestia kodowania i sprawdzenia czy masz wszystkie wiązki podprowadzone pod taki rodzaj oświetlenia.


Rozwiązanie, które proponuje kolega wyżej powoduje utratą homologacji lampy i możliwymi problemami podczas wypadku.

Dziękuję to już jest jakiś trop. Kolega Lewonek źle mnie zrozumiał - chodziło mi o wymianę całych lamp. Zastanawiam się też, jak w takim przypadku wygląda opcja "wycinania", która jest dostępna w oświetleniu ledowym nowszych modeli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.