Skocz do zawartości

F11 530dx Przednie sprężyny zawieszenia


matosu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

pacjent to F11 530dx z 2011 roku, VIN: DV02861.


Niestety nigdzie nie mogę znaleźć numeru części przednich sprężyn zawieszenia.

Czy jest ktoś w stanie podesłać mi nr części oraz długość w mm?


Dzięki!

sprężyn szukasz na stronie sacha, musisz rozkodować vin. będziesz wiedział jakie masz zawieszenie i dobierzesz bez problemu.

852c2d3fdc685c61m.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

https://bimmercat.com/bmw/pl/search/vin_search/DV02861


Opcje

01CB Zakres CO2

0223 EDC

0229 Dynamic Drive

0230 Zakres dodatkowy, charakteryst. dla UE

0255 Kierownica sportowa ze skóry z poduszką

0258 Ogumienie zdatne do jazdy po uszkodzeniu

02VA Adaptive Drive


https://bimmercat.com/bmw/pl/search/selectCar/F11/Tou/BMW+530dX/ECE/31_0987

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Cześć,

pacjent to F11 530dx z 2011 roku, VIN: DV02861.


Niestety nigdzie nie mogę znaleźć numeru części przednich sprężyn zawieszenia.

Czy jest ktoś w stanie podesłać mi nr części oraz długość w mm?


Dzięki!

 

Nr części: 31336794639

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

mmw podał Ci numer części (sprężyny).


https://www.schmiedmann.com/en/product/e71338-new?product=31-33-6-794-639


Show details

Weight: 2.42 KG


Dim. (LxHxW): 42.1x16.5x16.5 cm

Edytowane przez M4R10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Po tym numerze czesci nic nie znajduje, jakies strony zagraniczne.

Niestety na stronie Sachsa nie ma miejsca na wpisanie VINu :) a sprezyny wyrzuca od 340 -382 mm.

 

31336794638 ten numer powinien być ok też. Tu już każdy sklep Ci pokaże pełny wybór. Jeżeli będzie róznica w stosunku do tamtej części, to minimalna. Końcówkę 8 podał katalog części offline, ale tam trzeba zaznaczać ręcznie wyposażenie. Niby wbiłem wszystko co trzeba. Końcówkę 9 podaje katalog części ale w systemie online BMW, więc już konkretnie dobiera pod VIN i wyposażenie. Skąd różnica, ciężko powiedzieć. Prawdopodobnie jest to jakiś stopień sztywności, bo jest ich kilkanaście pewnie, zależnie od wyposażenia samochodu, co przekłada się na wagę. Jeżeli wymieniasz obie sprężyny, to w ogóle się nie przejmuj i szukaj na podstawie tego numeru z końcówką 8.


Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmw podał Ci numer części (sprężyny).


https://www.schmiedmann.com/en/product/e71338-new?product=31-33-6-794-639


Show details

Weight: 2.42 KG


Dim. (LxHxW): 42.1x16.5x16.5 cm

 

To też znalazłem ale dalej mi to nic nie mówi, ponieważ nie znam długości sprężyny... po nr cześci pokazuje się kilka różnych wysokości od 340 do 382.

42.1x16.5x16.5 cm - to zapewne pudełko w jakie to pakują :D nie ma tak krótkich sprężyn.


Dlatego pytam tutaj bo nie uśmiecha mi się płacić za ten sam produkt ponad 700 zł brutto w aso za sztukę. Dobrze wiemy, że dla nich też ktoś robi części i za to samo bez znaczka BMW płaci się o połowę mniej...

 

Po tym numerze czesci nic nie znajduje, jakies strony zagraniczne.

Niestety na stronie Sachsa nie ma miejsca na wpisanie VINu :) a sprezyny wyrzuca od 340 -382 mm.

 

31336794638 ten numer powinien być ok też. Tu już każdy sklep Ci pokaże pełny wybór. Jeżeli będzie róznica w stosunku do tamtej części, to minimalna. Końcówkę 8 podał katalog części offline, ale tam trzeba zaznaczać ręcznie wyposażenie. Niby wbiłem wszystko co trzeba. Końcówkę 9 podaje katalog części ale w systemie online BMW, więc już konkretnie dobiera pod VIN i wyposażenie. Skąd różnica, ciężko powiedzieć. Prawdopodobnie jest to jakiś stopień sztywności, bo jest ich kilkanaście pewnie, zależnie od wyposażenia samochodu, co przekłada się na wagę. Jeżeli wymieniasz obie sprężyny, to w ogóle się nie przejmuj i szukaj na podstawie tego numeru z końcówką 8.


Pzdr

 

Inna wymiana jak 2 w ogóle nie przychodzi mi do głowy :) zamówię te najwyższe bo tak sobie na chłopski rozum tłumaczę, że mam wersję z adaptive a do tego 3.0 diesel, który jest pewnie najcięższą jednostką więc te długie mogą być do niego. Jak wyjmę stare, które są ori to przyrównam najwyżej i będę się zastanawiał :)


Dzięki za pomoc panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zamów te, które mają końcówkę 8. Nie oceniaj sam długości. W mojej ocenie, długość sprężyny, to tylko kwestia typu zawieszenia, w sensie normalne, sportowe, M sport. Od masy samochodu zależy sztywność sprężyny, a nie jej długość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.