Skocz do zawartości

Bład dsc przy jeździe


Osshe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z moim e46, mianowicie podczas skretu w lewo auto bardzo czesto szarpie, odpala sie kontrolka trakcji i wygląda na to że odcina go myśląc ze się slizga, problem w tym że mam to nawet jak jadę 20km/h, jest to upierdliwe na rondach mocno. Dzieję sie tylko w lewo a skręt w prawo nic się nie Dzieję. Do tego auto jak jade prosto i mam wieksze prędkości robi to samo, jadę 100 i dodam normlanie gazu a on czasem odcina moc i pokazuję sie trakcja, raz miałem akcję ze jechałem koło 170 i dodalem gazu to nie chciał wcale puścić. Czujnik prawy był wymieniany rok temu oczywiście ori, opony nowe, spalanie czy prędkość pokazuje normlanie. Dodatkowo wczoraj jadąc bez trakcji przyspieszylem przy wyprzedzaniu i po zarzuceniu mocniej dupą zapaliła sie kontrolka ABS i recznego na czerwono. Macie pomysł gdzie szukac przyczyny? (Podłączenie pod kompa narazie niemożliwe a chciałbym wiedzieć w czym szukać najbardziej błędu)

330ci 2001/02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Macie pomysł gdzie szukac przyczyny? (Podłączenie pod kompa narazie niemożliwe a chciałbym wiedzieć w czym szukać najbardziej błędu)

330ci 2001/02

Czujnik abs, jeden z 4, bez komputera możesz wykluczyć lewy tył jeżeli prędkość działa wtedy a dalej losuj.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Błąd powinien zostać w sterowniku. Może być kabelek uszkodzony przy przednim kole. Na postoju jak kręcisz kierownicą to się nie zapala kontrolka?
Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On mi jakby dohamowuje tylko podczas jazdy a czasem tak pojedynczo przyhamuje to nawet dsc nie zdąży zamrugać. Zaczynam myslec ze moze to byc wina aku, rozladował mi sie stary na postoju jak nie mialem do konca prostych kół i tak stał z 2 dni, wiem ze to dziwne ale juz nie raz miałem dziwne akcje więc spróbuję tylko niedługo pierw odłączyć aku całe przy dobrych ustawieniach może pomoże to dam znać. Bo jakoś po tej akcji mi się to stało. Ale oczywiście sprawdzę czy na postoju się coś swieci. Postaram sie również ogarnąć program bo inpa działa mi tylko z silnikiem a istaD przestała:/. Mam też teorię że przepustnica się coś zle skalibrowala i na skręci poprostu coś jej swiruje i dlatego odcina. A mam podjerzenia takie bo owa sytuacja zaczęła sie dziać właśnie po utracie zasilania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego pierw chce zresetowac wszystko i zobaczyć. Przy przepływce tez fajnie to pomoglo ja zresetowac. Zobaczymy czy to coś da a jak nie to najwyzej ogarne kumpla pod ten kąt skrętu z kompem i przy okazji błędy z dsc sprawdzę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema dzis zobaczyłem ze podczas jazdy na wyłączonej trakcji (tylko dsc) auto i tak przychamowuje a im wyższy bieg tym wydaje mi sie ze częściej a podczas wyłączonego wszystkiego (roczny i dsc pomarańczowe) jedzie sie okej ale po około 10min drogi bez jakiegos hamowania kontrolka recznego zmienila sie w czerwony i zapipało. Ktoś może sie orientować co to? Czy to nie dziwne że włącza się ten czerowny reczny? Gdyby to były kończące sie hamulce lub mało płynu świeciło by się vo jakis czas a to zapala sie tylko gdy mam trakcje wyłączoną?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W szklanej kuli wyczytałem, że to lewy przedni czujnik abs.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, problem chyba namierzony. Bardzo prosty a jakże ciężki z poczatku do stwierdzenia. Dzis jadac 80 w górę zaczelo mi bic i śmierdzieć sprzęgłem. Co sie okazalo, prawe przednie kolo non stop zaciska hamulec(oczywiście na wyłączonej trakcji wiec prawdopodobnie zapieczony) co za tym idzie, jak sądzicie vzy jest szansa ze problem z dsc wynika z tego? Oddaje do mechanika i wiem ze jak wspomne o tym to wymieni czujnik i nie wiem czy lepiej nie wspominac, zrobi hamulce i wtedy sprawdzić czy juz dziala. Dodam że dzis po 2 dnicha jak ruszalem autem był strzał choćby wlasnie hamulec sie zapiekł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak tak ufasz swojemu mechanikowi to współczuję Wam obu.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.