Skocz do zawartości

Czujniki Ciśnienia opon TPMS.


KrzysiekKF11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów, szybkie pytanie. Zakupiłem zestaw kół zimowych ( nie wiem czy to istotne info. 245/45R18 Felga Style 118 ) bez czujników ciśnienia, a komplet który posiadam na lato je posiada. Więc zakupiłem czujniki nowe ale uniwersalne RIDEX 2232W0041 według informacji w internecie po numerach pasują do mojego auta ( 518d z końca 2015 roku ) wulkanizator zamontował je ale nie działają , za każdym razem gdy resetuję w iDrive mam komunikat POMIAR CIŚNIENIA RDC ... po kilku kilometrach i ok 20 minutach wyskakuje komunikat awaria systemu RDC nie można dokonać pomiaru. Wiem że temat był przerabiany ale nic konkretnego nie odnalazłem gdyż tematy są sprzed lat. Gdy zmieniam koła na letnie wykrywa je natychmiast, czy w takim wypadku potrzebne jest jakieś urządzenie do kodowania, adaptacji czy też wybudzenia ? Będę bardzo wdzięczny za każdą podpowiedź i pomoc. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz to podepnij się ISTA do samochodu. Może jest jakiś błąd który naprowadzi na rozwiązanie. Alternatywnie spróbuj podjechać do jakiegoś (lepszego?) wulkanizatora żeby spróbowali skomunikować się z czujnikami. Widziałem, że niektórzy mają jakieś testery. Może jeden czujnik uszkodzony lub rozładowana bateria.
Retrofity: 2VB - TPMS (RPA -> RDC); 302 - alarm; 5AC - HBA; 5AS (Driving Assistant: LDW+FCW); 5AS -> 5AT (Driving Assistant Plus: ACC+LDW+FCW); 5AR - TJA; 6UK+5A3 - NIVI3 + Targeted illumination
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nieoryginalne czujniki czesto zwyczajnie nie dzialaja. ISTA powinna to zdiagnozowac i podac problem. Dlatego lepiej kupic oryginalne, nawet uzywane, z w miare mlodego rocznika.


W BMW nie trzeba dopisywac czujnikow do samochodu, wiec powinien je odczytac bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według Ista+ zero błędów, " status rozpoznania kół - stan: wszystkie należące do pojazdu koła znane". Ale jeszcze jedną rzecz zauważyłem może to nic takiego ale jeszcze przed montażem czujników auto jakby dużo szybciej zauważało brak czujników i błąd wyskakiwał naprawdę szybko, teraz gdy czujniki są mimo że ich nie wykrywa żeby wyskoczył owy błąd " awaria systemu RDC..." musi potrwać minimum 20 min.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według Ista+ zero błędów, " status rozpoznania kół - stan: wszystkie należące do pojazdu koła znane". Ale jeszcze jedną rzecz zauważyłem może to nic takiego ale jeszcze przed montażem czujników auto jakby dużo szybciej zauważało brak czujników i błąd wyskakiwał naprawdę szybko, teraz gdy czujniki są mimo że ich nie wykrywa żeby wyskoczył owy błąd " awaria systemu RDC..." musi potrwać minimum 20 min.

W tej chwili system wykrywa ale nie może się z nimi "dogadać", miałem to samo. Kupiłem felgi które miały założone czujniki uniwersalne, i wyskakiwał błąd "awaria systemu RDC", po wymianie czujników i przejechaniu 10km, wszystko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No to jezeli nie masz zadnych bledow w pamiecie to pozostaje Ci sprawdzic czujniki urzadzeniem odczytujacym, bo ISTA nie da sie diagnozowac pracy czujnikow na zywo. Inna sprawa, ze to tez moze nic nie dac, bo jezeli odbiornik auta nie porozumiewa sie prawidlowo z tymi czujnikami, to i tak bedzie d... blada. Najwyzej pozostaje Ci kupic oryginalne nowe lub uzywane a tamte oddac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.