Skocz do zawartości

odpalanie na zimnym silniku


ipamaters

Rekomendowane odpowiedzi

Przy odpalaniu na zimnym silniku czuć bardzo mocno spaliny w środku auta. Próbowałem ruszać dynamicznie od razu aby się "przewietrzył" ale i tak przez kilka minut czuć spaliny :shock: i efekt jest podobny - obojętnie czy jadę czy stoję. Nie miałem niczego takiego w żadnym innym aucie. Czy ktoś zauważył podobny problem u siebie? Mam przebieg 3.000 km aktualnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
tymczasowo problem nie był zbyt aktualny: 1/ siedzę od pewnego czasu głównie w domu, 2/ nie za bardzo czuję zapachy :roll: więc... zobaczę co będzie dalej i ewentualnie zgłoszę na pierwszym serwisie, na który już od dawna się szykuję, ale jak widać różnie bywa z planami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Problem załatwiony.


Zgłosiłem się do serwisu i po odpaleniu z rana gdy silnik był zimny Panowie Serisanci bardzo mocno odczuli w czym problem "myślałem, że zemdleję".


Okazało się, że nie była dobrze dokręcona jakaś część (czujnik temp? czy coś w tym stylu) do której prowadzi wężyk/kabel (widziałem na zdjęciu) i się wyczepiła.

Został nie zatkany otwór z którego ulatywały spaliny, które dostawały się do kabiny.


Ogólnie jestem zadowolony z załatwienia sprawy; to naprawdę było uciążliwe.


ps.

maz9 nie czułem paliwa, ale spaliny - przez kilka minut po uruchomieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Problem załatwiony.


Zgłosiłem się do serwisu i po odpaleniu z rana gdy silnik był zimny Panowie Serisanci bardzo mocno odczuli w czym problem "myślałem, że zemdleję".


Okazało się, że nie była dobrze dokręcona jakaś część (czujnik temp? czy coś w tym stylu) do której prowadzi wężyk/kabel (widziałem na zdjęciu) i się wyczepiła.

Został nie zatkany otwór z którego ulatywały spaliny, które dostawały się do kabiny.


Ogólnie jestem zadowolony z załatwienia sprawy; to naprawdę było uciążliwe.


ps.

maz9 nie czułem paliwa, ale spaliny - przez kilka minut po uruchomieniu.

 

U mnie spaliny na postoju. Na razie nie zgłaszałem bo nie często odpalam silnik i stoje. Podczas jazdy to nie występuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.