Skocz do zawartości

Apple CarPlay vs Android Auto


snajper21

Rekomendowane odpowiedzi

Odebrałem w końcu auto. Zauważyłem, że jak puszczę nawigację na google mapsach przez carplaya to nie pokazuje nawigacji na headupie ani na zegarach. Zupełnie inaczej to wygląda jak jest podłączony telefon na androdzie. Przez android auto wszystko pięknie smiga, a nawi jest wyświetlana również na zegarach i headupie. Takie jest ograniczenie apple, czy coś z ustawieniami jest nie tak ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak to działa jak opisałeś. Mapy Apple współpracują również head-up na IOS.

 

Czyli mapy Appla przez carplaya ida na wyswietlacz ale mapy google juz nie ? Bezsensu, biorac pod uwage ile warte sa mapy od apple.

Masz racje, tutaj więcej info jak coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie odnośnie androida. Nie wiem od czego to zależy, ale czasami jest tak, że jak mam uruchomiony android auto to nie mogę nic zrobić fizycznie na telefonie, wyskakuje komunikat, że korzystanie jest przez samochód co jest dla mnie problemem, ponieważ np w audi puszczałem na mmi google maps a na telefonie miałem odpalonego yanosika. Teraz nie mogłem tego zrobić, aczkolwiek innym razem udało się, telefon mimo podłączenia z autem nie był fizycznie zablokowany i yanosik śmigał równolegle na ekranie telefonu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w momencie połączenia android auto odcina tylko mapy google (można wyszukiwać wyłącznie w samochodzie, co delikatnie mówiąc, bywa problematyczne). Yanosik, smsy i inne rzeczy działają niezależnie.

Przecież jest wyszukiwanie głosowe po polsku, które jest po prostu świetne. Nie wiem dlaczego kiedykolwiek mialbym coś wpisywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Jest świetne. Ale raz na jakiś czas coś się rozłącza i wtedy nijak nie działa asystent google. Dodatkowo, od wejścia do samochodu, do pełnego podłączenia android mija zwykle około minuty. W tym czasie nie pogadasz z samochodem, bo to jeszcze nie jest gotowe, ale też z drugiej strony nie wklepiesz na szybko w telefonie, bo właśnie nawiązuje połączenie. Efekt jest taki, że często stoję w bramie wyjazdowej i nie wiem czy jechać w lewo, czy w prawo i czekam....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ciekawe mi się telefon łączy w zasadzie natychmiast. Wsiadam, klikam start, odkładam kluczyk i telefon po drażni mnie cokolwiek w kieszeni jak siedzę, zapinam pasy i wszystko już gra i buczy.

Z resztą ja w sumie używam głównie nawigacji bmw, ma większy ekran wyświetlania i ładniejsza grafikę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po polsku nie można. Można po angielsku, niemiecku, radziecku i w innych popularnych językach.


PS. W android auto możesz ustawić nawigację w telefonie i jak wsiądziesz do auta to automatycznie aktywna nawigacja się przeniesie na ekran główny bez potrzeby wybierania :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czyli jak nie ma wybierania głosowego po polsku, to znaczy ze nie ma wybierania głosowego. Bo niech ktoś spróbuje wyszukać po angielsku glosowo np „Wąchock” ;) Dlatego ja używam tylko Google map w Apple car mimo ze nie mam strzałek nawigacji (co ciekawe w Apple map są strzałki na headup). Jest wygodniej czasem na telefonie wyszukać, działa szybciej i lepiej wyszukuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.