Skocz do zawartości

M57 koło pasowe z e39


Reynald

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Obiło mi się o uszy, że ludzie zakładają koła pasowe z e39. Jak wiadomo w E60 jest z tym problem, bo nowe corteco potrafi wibrować, a nikt nie kupi w ASO za 1600 do 18 letniego gruza. Moje pytanie brzmi czy ktoś robił coś takiego? Co to ma na celu i jakie są plusy? Koła pasowe z e39 były jakoś lepiej zaprojektowane, są wytrzymalsze?
E36 M54b25 - Drift&Fun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kurde u mnie też nowe Corteco i cały czas mam takie głupie burczenie... jakby właśnie luz był... drgania jakieś dziwne...

ciekaw jestem tego moda...

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko z translatora przetłumaczony post wyżej

 

Hałow. Wygląda na to, że pojawił się tłumik drgań skrętnych… znowu. Zmieniłem to jakieś 25t.km temu, jeździłem po prostu śmieciem. Być może w grę wchodziło to, że samochód jeździ prawie zawsze po mieście i ogólne zmęczenie gumy, przez ponad 10 lat najnowszy oryginalny amortyzator montowany w fabryce. Chociaż cena tej części nie zmieniła się od poprzedniej wymiany 100 + $. Nie było już ochoty wstawiać amortyzatora, nowy oryg 920r, no takie coś, opinie na temat zamienników różnią się. Po przejrzeniu napędu, rozmowie z osobami, które już montowały koło pasowe od silnika D1, zdecydowałem, że założę je również na D1, będzie pewniejszy i tańszy, nawet jak się rozpadnie to „puka " ale zabierze Cię do celu, a nie tylko zejdzie jak na silnikach D2 +. Staje się śrubą, z tą różnicą, że średnica koła pasowego d1 jest mniejsza i pasek będzie musiał być zasilany z silnika D1 na 5 strumieni. W konsekwencji na pompę, prądnicę i wspomaganie kierownicy wypuszczany jest jeden strumień, co w żaden sposób nie wpłynęło na pracę. W przedziale od koła pasowego do generatora drgania pasa są bardzo niewielkie, ponieważ nie ma rolki jak na silniku D1. Czytałem, że przy przejściu na koło pasowe z d1, włożyli sprzęgło jednokierunkowe na alternator i pasek drży, ale na kierownicy pojawiają się drgania. Nie wyprzedzałem, dopóki wszystko nie było w porządku, nie zauważyłem żadnych odchyleń w pracy, odgłosu silnika spalinowego i osprzętu.

ZC:

Przepustnica z silnika D1

Pas 5rk2060

Rolka obejściowa 11287802146

Pasek do klimatyzatora musi być dobrany, ponieważ Fabrycznie mam pasek elastyczny i nie ma napinacza z rolką.

Zainstalowana przepustnica od D1


UPD: zainstalowano rolkę obejściową 11287802146 na generatorze (miejsce do jego montażu jest już zapewnione fabrycznie), drżenie taśmy w odstępie od tłumika do generatora zniknęło. Jeśli nie posiadałeś tego filmiku to przed instalacją polecam podkręcić wątek, bo zatkane brudem. Dlaczego ten film nie został wystawiony z fabryki, pozostał dla mnie zagadką. Auto bez napędu głośników. Swoją drogą ten filmik był na d1 i jest na d2 od 2006 roku, dlaczego w 2005 roku ich nie włączono, nie rozumiałem.

Numer rolki obejściowej generatora 9 na obrazie

Zainstalowana rolka obejściowa INA 11287802146

 

Póki co wychodzi, że na kole z e39 w razie awarii można wrócić na kołach bo się nie rozlatuje jak to z e60. Jedyny minus jaki póki co widzę to pasek 5pk, zamiast 6pk. przy sprzedaży może ktoś kręcić nosem ;)

E36 M54b25 - Drift&Fun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało kiedy jestem tak zadowolony, po montażu piski, stuki i drgania ustały. Trochę przyjanuszowałem i kupiłem najtańsze paski i koło za 60 zł na test,ba i tak jest lepiej jak na niektórych nowych corteco, wręcz powiedziałbym fabryka. Jak ktoś ma minimalne zdolności manualne, to szkoda wydawać 750 zł na nowe i mieć 50% szans, że będzie ok a po 20 tys km 30% że się nie rozleci, a były takie tematy tutaj.


Ps. Miałem też dziwne wibracje kierownicy przy kręceniu w miejscu, one też ustały.


IMG-20211102-152006.jpg


Uwaga! Pasek od klimy zakładamy do zewnątrz, na zdjęciu jest źle, poprawiłem go ale nie miałem już zdjęcia

E36 M54b25 - Drift&Fun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A jak ma być :mrgreen: wymiana max co 100kkm i jeździsz

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.