Skocz do zawartości

Dłużej zakręci po postoju parę dni n47 184km


Robo92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Panowie mam taki problem z moim e91 320D 184km, że gdy postoi kilka dni pod blokiem to zanim odpali to zakręci dwa albo 3 razy, rzadko tak się zdarza że stoi kilka dni, a gdy stoi 24 godziny to wciskam przycisk i pali od pierwszego zakrecenia, a po dwóch i więcej dniach postoju za 2 albo 3 zakreceniu nie jest to długie krecenie, ale odpalanie jest inne niż jak stoi powiedzmy ten 1 dzień, pozatym innych objawów brak, na ciepłym zapala super, wszystko działa jak powinno, co radzicie? Może to ja jestem trochę przewrażliwiony ale wolę zapytać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To nie przypadlosc. Diesel, w przeciwienstwie do benzyny na bezposrednim wtrysku, nie utrzymuje cisnienia na listwie po zgaszeniu. Taka jest konstrukcja. Nie musisz trzymac przycisku zanim odpalasz, to nic nie daje. Pompa wysokiego cisnienia jest mechaniczna. Musisz zakrecic aby zaczela pracowac. Po dlugim postoju paliwo splywa z przelewow i kreci te dwa obroty dluzej. Norma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź Aku. Jak można pisać, że to normalne? Mój N47 czasami po tygodniu postoju pali tak jak po zgaszeniu i odpaleniu po 15 minutach.

Kolego o stanie normalnym nie wspomniałem mimo że tak jest jeżeli ja jestem czegoś nie pewny to nikomu bredli nie polecam wiec dwa obrot silnika po 3 dniach postoju są jak najbardziej do przełknięcia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie rób, żadnych zaworów :lol: 2-3 obroty silnika raz na jakiś czas to jest nic, zresztą żadne auto nigdy nie zachowuje się w 100% idealnie tak samo za każdym razem, każde auto które startuje "od strzała", czasem zakręci chwilę - jakby się człowiek miał przejmować takimi rzeczami, to by wszyscy chodzili siwi lub łysi ze stresu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.