Skocz do zawartości

[F10] wymiana EGR P0401, P042F dalsza zabawa...


norbiszon94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich Klubowiczów,


W moim F10 z 2012 r. - jednostka 520d N47 184KM ostatnio ponownie pojawił się lub tak naprawdę nie zniknął po kasowaniu błąd P0401 - exhaust gas recirculation flow insufficient detected oraz P042F - exhaust gas recirculation A control stuck closed. Sporadycznie (raz na 2 tygodnie jeżdżenia) wywali też komunikat "Napęd. Niepełna moc silnika. Jedź wolno.", który po 5 sekundach sam znika.

Do tej pory wymieniłem następujące podzespoły:

-Zawór EGR Pierburg,

-Elektrozawór EGR Pierburg,

-Czarny wężyk zasilający elektrozawór OEM,

-Klapki w kolektorze OEM oraz czyszczenie samego kolektora,

-Zawór odpowietrzający ODMA (klapka plus silikonowa membrana).

Nie odczuwam specjalnych spadków mocy, czy też szarpnięć.

Czy Ktoś z Was ma jeszcze jakiś pomysł? :(

Zastanawiam się jeszcze nad reklamacją samego zaworu EGR w serwisie, gdzie go wymieniałem, bo może faktycznie jest jakiś trefny... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam serdecznie wszystkich Klubowiczów,


W moim F10 z 2012 r. - jednostka 520d N47 184KM ostatnio ponownie pojawił się lub tak naprawdę nie zniknął po kasowaniu błąd P0401 - exhaust gas recirculation flow insufficient detected oraz P042F - exhaust gas recirculation A control stuck closed. Sporadycznie (raz na 2 tygodnie jeżdżenia) wywali też komunikat "Napęd. Niepełna moc silnika. Jedź wolno.", który po 5 sekundach sam znika.

Do tej pory wymieniłem następujące podzespoły:

-Zawór EGR Pierburg,

-Elektrozawór EGR Pierburg,

-Czarny wężyk zasilający elektrozawór OEM,

-Klapki w kolektorze OEM oraz czyszczenie samego kolektora,

-Zawór odpowietrzający ODMA (klapka plus silikonowa membrana).

Nie odczuwam specjalnych spadków mocy, czy też szarpnięć.

Czy Ktoś z Was ma jeszcze jakiś pomysł? :(

Zastanawiam się jeszcze nad reklamacją samego zaworu EGR w serwisie, gdzie go wymieniałem, bo może faktycznie jest jakiś trefny... :(

 


Może masz problem z elektryką zaworu EGR ???? Nad chłodniczką spalin jest mała

plastikowa skrzynka , gdzie wchodzi wiele wiązek elektrycznych. To miejsce jest wskazywane przez instytucje NewTis jako obszar częstych przetarć przewód.....


Możesz zdjąć osłonę zaworu EGR i sprawdzić jego działanie .


Małe sprostowanie ..... zawór EGR nie jest sterowany elektrozaworem , elektrozawór , który wymieniłeś ( jego miejsce to chłodniczka spalin ? ) steruje gruszką , ona następnie po przez swoje ramię otwiera bądź zamyka klapę obejsciową w chłodniczce spalin .


W niektórych przypadkach zrobienie aktualizacji sterowników pomaga w usunięciu błędów......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj oddałem auto do serwisu, gdzie był wymieniany zawór EGR, będą diagnozować, ogólnie twierdzą, że Pierburg także idzie na pierwszy montaż jeżeli chodzi o EGR, natomiast z tego, co sprawdzałem, to Pierburg szedł raczej do E60 i E61 - obecnie występuje ten Wahler.


Ogólnie wtedy już po wymianie właśnie tego elektrozaworu od gruszki, która otwiera lub zamyka klapę w chłodniczce spalin było lepiej i nie szarpało na zimnym przy dodawaniu gazu.

Natomiast nie zmienia to faktu, iż raz na czas wywali komunikat o napędzie, który samoistnie znika lub w pamięci zapisuje błędy P0401, P042F lub P042E, czyli wszystko toczy się w okolicach zablokowanego zaworu EGR.


Znalazłem jeszcze inny wątek na naszym forum https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=103&t=383470&start=15, gdzie właśnie przy podobnych objawach pomogła wymiana na oryginalny zawór z ASO.


Na ten moment zdiagnozowana usterka mechaniczna zamiennika zaworu EGR z Pierburga - zamówiony oryginał z ASO Wahler i zobaczymy, co dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.