Skocz do zawartości

M54B22 Błąd ogrzewania sondy


Bengalio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z błędem sondy przed katalizatorem rząd 2 w silniku M54B22, BMW e46. Otóż od ponad roku czasu świeci się: (37) błąd ogrzewania sondy lambda przed katalizatorem rząd cyl 2 i nic nie pomaga. Wymieniłem już dwie sondy w tym miejscu nic to nie dało. Zamieniłem wtyczki między sondami przed katalizatorem, ale nadal jest błąd tej samej czyli 37, ale gdy są odłączone obydwie sondy to wyskakuje dodatkowy błąd na rzędzie cylindrów 1. Napięcie na jednej i drugiej sondzie jest podobne między kompem a sondą. Po skasowaniu błędu pojawia się on praktycznie od razu.


Już sam nie wiem za co się zabrać. Może wiecie gdzie szukać przyczyny tego problemu. Wszystkie sondy pokazują Ogrzewanie na 99% oraz oscylują w granicy od 0.1 do 1. Chociaż ta 2 i 4 sonda stoją w miejscu na ok 0.6/0.8 a 1 i 3 pracują od 0.1 do 1.


Pozdrawiam i liczę na jakieś wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, postaram się sprawdzić we wtorek, ale z tego co ostatnio sprawdzałem. Na jedynych pinach było 14.10 a na innej kombinacji pinów 13.50 tak samo było na sprawnej sondzie od cylindra 1-3. Te same parametry. Opór na białych kabelkach był również taki sam. Poza tym trochę mnie rozprasza to iż gdy zamieniłem kable na sondach 1/2 na 2/1 to ciągle palił się błąd 37 od rzędu drugiego. Mimo, że podłączyłem tam kabel od rzędu pierwszego. Dopiero różnice robi jak odłącze rząd 1 i 2 to wyskakują dwa błędy chyba 17 oraz 37.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To masz wiązkę do sprawdzenia między wtyczką sondy a sterownikiem. Jak nie wiązka to sterownik uszkodzony albo wtyczka przy sterowniku zielona od śniedzi.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem właśnie, że może być to sterownik, ale jak sterownik jest uszkodzony to wywala różne błędy a ten akurat jedno i to samo związane z błędem sondy i to moment po kasowaniu. Wystarczy, że odświeżę parę razy po kasowaniu program. Kabel również sprawdzę niby napięcie podaje dobre, ale reszty nie testowałem.


Co do sterownika jeszcze to jest jakiś patent na sprawdzenie go czy tylko wymiana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.