Skocz do zawartości

Ile max nm da radę skrzynia zf 8hp70??


Wilkers

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie jak w temacie postu do ilu mogę sobie pozwolić na podniesienie momentu obrotowego do skrzyni zf 8hp 70 ?? Seryjnie niby 700nm wytrzymują ale podejrzewam że producent zostawił sobie kilka % zapasu czy jak podniosę moment do 800-850nm wytrzyma ? Czy po 20tys się rozsypie ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że w używanym aucie to jest już nie do określenia. Gdybyś sam wyjechał z salonu i używał z głową to napewno by się jej nic nie stało jakbyś tam coś dołożył, a tak to loteria jak z silnikiem. Jeden zrobi program i obróci panewe, inni też mają porobione programy i jeżdżą zadowoleni...

Napewno będzie większe ryzyko niż na serii ale bym nie panikował zbytnio.. Używać z głową i myślę że pochodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam mam pytanie jak w temacie postu do ilu mogę sobie pozwolić na podniesienie momentu obrotowego do skrzyni zf 8hp 70 ?? Seryjnie niby 700nm wytrzymują ale podejrzewam że producent zostawił sobie kilka % zapasu czy jak podniosę moment do 800-850nm wytrzyma ? Czy po 20tys się rozsypie ??

Skoro 8hp45 daja rade z 570nm

To 8hp70 powinna dac rade z 800-850 mimo ze katalogowo do 750 bodajze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że w używanym aucie to jest już nie do określenia. Gdybyś sam wyjechał z salonu i używał z głową to napewno by się jej nic nie stało jakbyś tam coś dołożył, a tak to loteria jak z silnikiem. Jeden zrobi program i obróci panewe, inni też mają porobione programy i jeżdżą zadowoleni...

Napewno będzie większe ryzyko niż na serii ale bym nie panikował zbytnio.. Używać z głową i myślę że pochodzi.

 

Dlaczego po programie miało by obrócić panewkę?

Mini Cooper S R53 '06 @220 KM

BMW E87 118d '06 @ 163 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to przykład podałem z tymi panewkami... Wszystko ma swoje granice wytrzymałości a taki 35d już jest fabrycznie dość wysilony, i czytało się kilka razy że po remapie coś nie wytrzymało, tam niema niestety tych samych części co ma 50d...

To samo z konwerterem już jest blisko wyznaczonej granicy i każde wzmacnianie to już ryzyko że pochodzi krócej, jednak reguły niema niektórzy mają program i dokładają do pieca bez żadnych problemów mimo to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej zmieniony drugi raz w sumie to już 3 pierwszy raz po 150tys drugi przy prawie 200k trzeci raz przy 220k (wymiana statyczna dla tego dałem te 20tys żeby popracowała i kolejna wymiana )dodałem dodatek xado no zobaczymy jak popracuje , za stary jestem żeby butować od każdych świateł choć jak jakieś cztery kółka pogonią to się zdarzy , skrzynia pracuje super wiadomo że zanim olej się nie rozgrzeje czuć zmianę biegów ale nie nazwał bym tego szarpaniem po kilku kilometrach gdyby nie obrotomierz nie był bym w stanie wyczuć zmiany biegu , w trybie sport , sport + lub ustawieniu skrzyni na S jest to wyczuwalne ale przyjemne nie budzące obaw że zaraz coś się rozsypie , zobaczymy ile ta ZF da radę jeszcze bez awaryjnie pochodzić . Ustawione jest na 830nm .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już raczej zależy od tego jak jest "program" ustawiony.

 

Jakby nie był to nie butujemy od dołu. Oczywiście raz na jakiś czas nic się nie stanie. Ale jak będziesz deptał co światła to zrobisz kuku.

 

Ustawiamy 'dół" jak w serii i nic się nie dzieje.

peace & love
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.