Skocz do zawartości

G30 restrykcje


tkwiat

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 800
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Sprawdziłem. Mam taki komunikat na zielonym tle

"There are no open safety related recalls or technical enhancements on this vehicle"


edit: czyli jest kompletny o ile dobrze rozumiem przez swój łamany englisz?

 


U mnie dokładnie ta sama sytuacja. Dealer nadal nic nie wie… :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się (tak to sobie tłumaczę) że były święta, nowy rok, znowu święto i ludzie mogli oprócz ustawowo wolnego brać dodatkowe więc organizacyjnie i logistycznie producent mógł nie zrealizować transportu aut do dealerów. Teraz jest już normalny tydzień pracy i jeżeli auto nie wyjedzie z fabryki na dniach (max w przyszłym tyg) no to ja już nie wiem o co biega :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół roku od zamówienia i pojazd odebrany.

HK jest

Klapa z kopa też jest chociaż była usunięta ale dodali jakoś magicznie

Digital key też jest chociaż nie było wtedy opcjach

360 nie zamawiałam, komfortów i indukcji podobnie wiec nie ma..

Wydechy rombowe są w standardzie zdaje się bo mam bazowa linie nadwozia .

Wyświetlacz macany jest i pokrętło idrive też jest z rysowaniem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Chodziło mi o markę , model i rozmiar opon , masz auto w M czy cywilna wersja ?

Podobno od tego roku diler ma obowiązek Cię poinformować na jakich oponach Twoje auto przyjdzie, chyba nawet wczesniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Podobno od tego roku diler ma obowiązek Cię poinformować na jakich oponach Twoje auto przyjdzie, chyba nawet wczesniej?

owszem , tylko dostałem info że będzie jeden z czterech modeli , ale który ? , to już najstarsi górale tego nie wiedzą , bo to zależy jakie opony mają w magazynie w danym okresie produkcji , stąd robię rozeznanie co w trawie piszczy w danym okresie :wink: poszła moja prośba przez mojego fantastycznego sprzedawcy do centrali BMW w tej sprawie - ale mało prawdopodobne że będą uwzględnić moją prośbę o konkretny model z tych opon -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół roku od zamówienia i pojazd odebrany.

HK jest

Klapa z kopa też jest chociaż była usunięta ale dodali jakoś magicznie

Digital key też jest chociaż nie było wtedy opcjach

360 nie zamawiałam, komfortów i indukcji podobnie wiec nie ma..

Wydechy rombowe są w standardzie zdaje się bo mam bazowa linie nadwozia .

Wyświetlacz macany jest i pokrętło idrive też jest z rysowaniem .

 

Piszesz że HK jest a miało nie być? Kazali z czegoś świadomie zrezygnować?? A jednak dołożyli?? Masz rocznik 22??


Ja dostałem informację że muszę zrezygnować z HK i sterowania elektrycznego klapa jak chce żeby w styczniu ruszyła produkcja, jak zostanę przy mojej konfiguracji to może wypaść z kolejki i dopiero na wrzesień może.. zamawiałem we wrześniu 21 na produkcję 2022


Prosze o info czy może da się jakoś wpłynąć na dealera..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół roku od zamówienia i pojazd odebrany.

HK jest

Klapa z kopa też jest chociaż była usunięta ale dodali jakoś magicznie

Digital key też jest chociaż nie było wtedy opcjach

360 nie zamawiałam, komfortów i indukcji podobnie wiec nie ma..

Wydechy rombowe są w standardzie zdaje się bo mam bazowa linie nadwozia .

Wyświetlacz macany jest i pokrętło idrive też jest z rysowaniem .

 

Piszesz że HK jest a miało nie być? Kazali z czegoś świadomie zrezygnować?? A jednak dołożyli?? Masz rocznik 22??


Ja dostałem informację że muszę zrezygnować z HK i sterowania elektrycznego klapa jak chce żeby w styczniu ruszyła produkcja, jak zostanę przy mojej konfiguracji to może wypaść z kolejki i dopiero na wrzesień może.. zamawiałem we wrześniu 21 na produkcję 2022


Prosze o info czy może da się jakoś wpłynąć na dealera..

 

Wydaje mi się, że zrezygnował tylko z otwierania klapy gestem a o HK napisał dlatego, że dużo ludzi mówiło o restrykcji na to nagłośnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli napisał że są restrykcje ale nie mówił że trzeba rezygnować aby się wyprodukowało tak??

Nie masz wiedzy czy oni w jakiś sposób rozmawiają i negocjują z centrala odnośnie czy poprostu z obawy że auto może wypaść z kolejki to mówią klientowi że jest restrykcja lepiej żeby zrezygnował ale tak naprawdę tak jak w twoim przypadku wszystko poszło ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli napisał że są restrykcje ale nie mówił że trzeba rezygnować aby się wyprodukowało tak??

Nie masz wiedzy czy oni w jakiś sposób rozmawiają i negocjują z centrala odnośnie czy poprostu z obawy że auto może wypaść z kolejki to mówią klientowi że jest restrykcja lepiej żeby zrezygnował ale tak naprawdę tak jak w twoim przypadku wszystko poszło ok

 

Ciężko powiedzieć jak to dokładnie wygląda. Nie sądzę żeby byli w stanie cokolwiek negocjować. Handlowiec powiedział mi że kiedyś jeszcze można było gdzieś zadzwonić, coś się dowiedzieć a teraz to doopa. Jedyne co mógł to napisać maila na którego zawsze dostanie olewającą odpowiedź.

Ja jak zamawiałem to nie było bana na HK. Auto się wyprodukowało i nic mi nie wiadomo, żeby nie było w nim HK.

Wiem, że z tym nagłośnieniem były problemy głównie w innych modelach np 4er czy X5.

IMO podczas składania czy też w dalszym etapie zamówienia dealerowi się wyświetlają poszczególne opcje na które są restrykcje na czerwono. Czasami jest też opis że do tego i tego dnia dana opcja jest niedostępna (może się wydłużyć). Dealer wtedy informuje, że w Twoim zamówieniu np HK jest objęte restrykcją i jak będzie się zbliżał Twój termin produkcji to po prostu zostaniesz przesunięty albo jak masz mega farta to Ci zamontują daną opcję (jeśli w ogóle będzie dostępna na stanie). Z tymi restrykcjami jest trochę cyrku. Tak jak kolega wyżej napisał- miało nie być otwierania z buta a jest. Może miał szczęście? Nie wiem ale nie zdziwię się jak u mnie tego nie będzie. Mogłem zamówić fotele komfortowe z wentylacją ale były na nie restrykcje w danym momencie więc odpuściłem. Widzę, że niektórzy odebrali później auta z komfortami i wentylacją. Na niektóre opcje są tymczasowe restrykcje i raz się pojawiają a raz znikają ale są też takie opcje które są niemal pewne że ich nie będzie np ładowanie indukcyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pół roku czytania tego wątku wczoraj udało mi się odebrać 540ix.


Z restrykcji odpadły mi tylko kamery 360 - jest zwykła kamera cofania.


Poza tym jest HK, otwieranie noga, komforty, lasery a nawet digital key.

Nie ma ładowania indukcyjnego ale i tak mój telefon się tam nie mieści.

Dostałem za to taka ładowarkę indukcyjna do zamontowania w uchwycie na kubek.


Teraz jeszcze 2k km trzeba docierać, zmienić olej i można się cieszyć w końcu autem.

Pierwotnie miał być w lipcu, wiec lekki poślizg był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pół roku czytania tego wątku wczoraj udało mi się odebrać 540ix.


Z restrykcji odpadły mi tylko kamery 360 - jest zwykła kamera cofania.


Poza tym jest HK, otwieranie noga, komforty, lasery a nawet digital key.

Nie ma ładowania indukcyjnego ale i tak mój telefon się tam nie mieści.

Dostałem za to taka ładowarkę indukcyjna do zamontowania w uchwycie na kubek.


Teraz jeszcze 2k km trzeba docierać, zmienić olej i można się cieszyć w końcu autem.

Pierwotnie miał być w lipcu, wiec lekki poślizg był.

 


Jaki czas przed produkcja wiedziałeś o restrykcjach?? W jaki sposób Ci to przedstawiono?? Musiałeś się na coś zgodzić że może coś wylecieć a.jednal nie wyleciało??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pół roku czytania tego wątku wczoraj udało mi się odebrać 540ix.


Z restrykcji odpadły mi tylko kamery 360 - jest zwykła kamera cofania.


Poza tym jest HK, otwieranie noga, komforty, lasery a nawet digital key.

Nie ma ładowania indukcyjnego ale i tak mój telefon się tam nie mieści.

Dostałem za to taka ładowarkę indukcyjna do zamontowania w uchwycie na kubek.


Teraz jeszcze 2k km trzeba docierać, zmienić olej i można się cieszyć w końcu autem.

Pierwotnie miał być w lipcu, wiec lekki poślizg był.

 


Jaki czas przed produkcja wiedziałeś o restrykcjach?? W jaki sposób Ci to przedstawiono?? Musiałeś się na coś zgodzić że może coś wylecieć a.jednal nie wyleciało??

 

Myślałem mocno na 550. Ale postawiłem na oczko mniej ale dobrze wyposażone.


Kliknąłem wszystko poza asystentami pro, zawieszeniem advanced i szyberdachem.


Miało być w lipcu a później pong pong.

Czy rezygnuje z tego czy tamtego. Nie odpuściłem HK czy klapy elektrycznej i finalnie się wyprodukowało tak jak chciałem.

Szkoda kamer 360 ale przeżyje.


Mam ogrzewanie postojowe, dociągnie drzwi, skore na desce rozdzielczej, lasery.


Mam nadzieje, ze kolejne auto kliknę ze wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kliknąłem wszystko poza asystentami pro, zawieszeniem advanced i szyberdachem.

.

 

Gratuluję, super kolor i extra wyposażenie - miło przeczytać że ktoś coś odebrał, dokładnie tak samo śledzę ten wątek od pół roku


Zafrapowała mnie tylko brak asystentów pro; dlaczego?

Wydawało mi się, że jak jak ktoś konfiguruje auto tak szeroko, to jest must have. A tu niespodzianka

Edytowane przez kauzyperda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mm88


Wszystko fajnie tylko w moim przypadku, zamówiłem we Wrześniu produkcję na 22 i wtedy wszystko przeszlo, natomiast 3 dni temu dostałem informacje czy zamienię z HK na HiFi i czy klapę odpuszczę, bo na to są teraz restrykcje, produkcja zaplanowana na 3.-4. tydzień stycznia czyli już. Informacje dostałem że moge nie odpuszczać i to przejdzie ale mało prawdopodobny scenariusz że się wyprodukuje. jak nie bedzie części to wyskoczy z kolejki i może znowu na wrzesień i nie ma gwarancji że we wrześniu będzie HK. Nie ukrywam że HK było jednym z elementów obligo lecz tłumaczę sobie to tak że całe życie tym jeździł nie będę, 3 może 4 lata, a w HiFi te 12 głośników tez jakoś dudni. Klapę doposaze za 4 koła.


Podpowiedzcie bo podobno specyfikacja idzie pierwotna do fabryki lecz ze zgodą na odstąpienie lub zamianę w przypadku braku części. Jest prawdopodobieństwo że przyjdzie z zamówienia pierwotnego lecz przekazano mi ze lepiej się miło zaskoczyć, a generalnie nie napalać się się że będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
mm88


Wszystko fajnie tylko w moim przypadku, zamówiłem we Wrześniu produkcję na 22 i wtedy wszystko przeszlo, natomiast 3 dni temu dostałem informacje czy zamienię z HK na HiFi i czy klapę odpuszczę, bo na to są teraz restrykcje, produkcja zaplanowana na 3.-4. tydzień stycznia czyli już. Informacje dostałem że moge nie odpuszczać i to przejdzie ale mało prawdopodobny scenariusz że się wyprodukuje. jak nie bedzie części to wyskoczy z kolejki i może znowu na wrzesień i nie ma gwarancji że we wrześniu będzie HK. Nie ukrywam że HK było jednym z elementów obligo lecz tłumaczę sobie to tak że całe życie tym jeździł nie będę, 3 może 4 lata, a w HiFi te 12 głośników tez jakoś dudni. Klapę doposaze za 4 koła.


Podpowiedzcie bo podobno specyfikacja idzie pierwotna do fabryki lecz ze zgodą na odstąpienie lub zamianę w przypadku braku części. Jest prawdopodobieństwo że przyjdzie z zamówienia pierwotnego lecz przekazano mi ze lepiej się miło zaskoczyć, a generalnie nie napalać się się że będzie.

Nie ma sensu odpuszczać jeśli masz czym jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.