Skocz do zawartości

528i n20b20 szarpie przy przyspieszaniu


wolfik511000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, starałem się znaleźć temat podobny do mojego problemu niestety nie udało mi się (jeśli jest proszę o odesłanie)

Zacznę tak, auto obecnie ma przebieg 177 tyś, przy 165 tyś wymieniony został rozrząd a przy tym świece zapłonowe oraz panewki.

Problem jaki jest wygląda następująco, sporadycznie, potrafi wyskoczyć błąd napęd, raz na 2/3 miesiące, pojawiał on się zawsze przy niskich wartościach obrotowych silnika około 1500 do 2000 obrotów. Po tym zatrzymywałem się, gasiłem i odpalałem samochód i auto jechało znów normalnie. Ponadto na rozgrzanym silniku gdy nacisnę gaz do oporu przy około 4 tyś obrotów silnik potrafi szarpnąć raz lub dwa i dalej przyspiesza, co też nie dzieje się za każdym razem.

Po podłączeniu do komputera były takie błędy:

- CD8F01 Komunikacja z czujnikiem akumulatora - Brak wiadomości

- 130308 Regul. wałka rozrządu wydech - pozycja nie osiągnięta

- 120408 Regulacja ciśnie. doładowania - niedopuszczalny wzrost ciśnienia

- 120308 Regulacja ciśnie. doładowania - Ciśnienie zbyt niskie.

Mechanik skasował błędy i pojechałem na próbę, kilka razy przyspieszałem bardzo mocno i nic się nie działo, przy ostatniej próbie jednak silnikiem trochę szarpnęło, jednak po ponownym podłączeniu do komputera widoczny był tylko błąd akumulatora którego usunąć się nie da.

Czy ktoś z was miał taką sytuację? lub na podstawie swojego większego doświadczenia potrafi podpowiedzieć gdzie może leżeć problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, rozrząd trochę mi nie pasuje, ze względu na to, że podana sytuacja dzieje się wyłącznie na rozgrzanym silniku. Na zimnym ( chociaż staram się tego nie robić, jedynie dla sprawdzenia) powyższa sytuacja nie wystąpiła nigdy. Co do vanosa racja bo po rozgrzaniu olej robi się rzadszy i gdzieś vanos może puszczać ciśnienie oleju i taki tego efekt. Jakie są możliwości sprawdzenia poprawności działania vanosow?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...
  • 11 miesięcy temu...
Witam mam ten sam problem w x3 f25 n20 po diagnozie u mechanika też wskazywali na vanosa wydechowego udało wam się coś więcej dowiedzieć ? Wymieniłem świece lecz błąd wraca, czy zastosowanie płukanki plus zmiana oleju na 5w40 może przynieść jakieś efekty ? W tym tygodniu podmienię elektrozawory ale wydaje mi się że to nie tu jest problem bo dzieje się tak jak u kolegi tylko na wolnych obrotach. Może to być również pompa oleju ? Gdyż po 20 próbach sprawdzenie poziomu oleju udało się mi tylko raz. Jak myślicie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.