Skocz do zawartości

Światła do jazdy dziennej.


TomaszBMWF10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam pytanie odnośnie świateł do jazdy dziennej bmw f10 mam zwykłe lampy i światła mi się świecą ,mijania i ringi i chyba z tyłu też.

Zakodowałem bimmercode że tylko ringi z przodu tylko się świecą, ale ludzie mi mrugają światłami bo za słabo świecą.Niby na 100% .

Co mogę zrobić jak to poprawić?

Może ktoś coś poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zwyklych halogenach nie zakodujesz ringow by dawaly takiej mocy jak w opcji z xenonem. Wiec pozostaje CI tylko wymiana lamp na xenon, albo powrot to fabrycznych ustawien i uzywania ciagle swiatel z H7. Mozesz sprobowac tego, ale watpie by cos pomoglo :



FRM 3050 HELLIGKEIT_DRL wert_01__100% / Werte=64

FRM 3050 DRL_MODUS drl_s_ohne_sl

FRM 3050 NSW_AUS_BEI_FL nicht_aktiv / Werte=00

U_EFF_POL (set it to wert=05, 13,0V)

b72b536e244610f0med.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To co muszę jeździć na światłach mijania i z tyłu też mają się świecić?

Pozdrawiam

 

 

W Polsce nie muszą się świecić z tyłu.

 

Muszą!!


ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 31 grudnia 2002 r.

w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia


Rozdział 3. - światła


§ 13. [Ogólne warunki świateł pojazdu]


ust. 2.

Połączenia elektryczne powinny zapewniać, aby:

1) światła pozycyjne przednie i tylne, światła obrysowe (jeśli pojazd jest w nie wyposażony), światła pozycyjne boczne (jeśli pojazd jest w nie wyposażony) i światła oświetlające tylną tablicę rejestracyjną mogły być włączane i wyłączane tylko jednocześnie; warunek ten nie obowiązuje, gdy światła pozycyjne pełnią funkcję świateł postojowych lub kiedy światła pozycyjne boczne migają (świecą światłem przerywanym) razem z kierunkowskazami po tej samej stronie pojazdu;

2) światła drogowe, mijania i przeciwmgłowe przednie nie mogły być włączone, jeżeli nie są włączone równocześnie światła wymienione w pkt 1; przepisu nie stosuje się do świateł drogowych lub mijania, kiedy są używane do wysyłania krótkich, przerywanych sygnałów ostrzegawczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku włączenia świateł mijania światła dzienne mają zostać samoczynnie wyłączone. Ponadto (co ważne), w samochodach rejestrowanych po raz pierwszy po 31 grudnia 2009 roku, światła pozycyjne tylne, światła obrysowe przednie, boczne i tylne oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej nie mogą włączać się razem ze światłami dziennymi. W pojazdach rejestrowanych do 31 grudnia 2009 roku dopuszcza się zainstalowanie świateł do jazdy dziennej w taki sposób, że włącza się również oświetlenie pozycyjne oraz tablicy rejestracyjnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce nie muszą się świecić z tyłu.

Na podstawie postów powyżej przyznaję rację, jeżeli świecą się mijania to musza. Jeżeli dzienne to nie muszą.

Retrofity: 2VB - TPMS (RPA -> RDC); 302 - alarm; 5AC - HBA; 5AS (Driving Assistant: LDW+FCW); 5AS -> 5AT (Driving Assistant Plus: ACC+LDW+FCW); 5AR - TJA; 6UK+5A3 - NIVI3 + Targeted illumination
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nic się jaśniejsze nie zrobiły ringi jak wziąłem zasilanie na 13,7V.

Ale udało mi się zrobić z długich światła do jazdy dziennej. Wtedy świecą się tylko z przodu A po zmroku przechodzą automatycznie .

Tylko że efekt nie jest za dobry,ponieważ światło wpada w żółty odcień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj użyć żarówek z niebieskim szkłem.

Mam w E46 wprogramowane dzienne i pomogło. Trochę bardziej biało świecą przy tej zredukowanej mocy. Użyłem najtańszych z Biedry na próbę i już zostały.

Na zgaszonych da się zobaczyć niebieski odblask na odbłyśniku ale myślę że ci to nie będzie przeszkadzało.

Pozdrawiam SIEKIER'A

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.