Skocz do zawartości

Ubywający płyn do spryskiwaczy


Rycerzyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zauważyłem, że szybko ubywa mi płynu do spryskiwaczy. Postanowiłem sprawdzić czy to normalne zużycie czy jest inny powód. Nalałem pełny zbiornik i poczekałem. Okazało się, że ubywa płynu "w oczach". Ponieważ miałem kiedyś w innym samochodzie ślady obecności kuny (wygryzione kawałki przewodów spryskiwaczy) to padło podejrzenie na to "miłe" zwierzątko. Chciałbym sprawdzić całą drogę od zbiornika do spryskiwaczy. Czy ktoś mógłby mi poradzić od której strony się do tych przewodów najłatwiej dostać. Czy potrzebne jest podniesienie całego samochodu, czy wystarczy tylko częściowe i zdjęcie koła i nadkola. Ponieważ płynu ubywa momentalnie bez uruchamiania pompek to domniemuje, że problem jest ze zbiornikiem lub kanałem do napełniania. Może jakieś rysunki z dokumentacji serwisowej?

Z góry dziękuję za pomoc.

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem jakiś filmik i chyba będzie wygodniej na podnośniku lub kanale bo trzeba trochę wkrętów odkręcić od osłon silnika.

PS.: BMW to chyba cenę samochodu ściśle wiąże z ilością śrubek w podwoziu, niesamowita ilość. :D :D

Dzięki za pomoc.

Rozumiem, że pod samochodem masz kałużę?

Sprawdzałem akurat po deszczu, ale coś wyraźnie kapało w okolicach połączenia błotnika z kabiną, oczywiście od spodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wg TIS'a np. przy demontażu zbiornika spryskiwaczy należy zdemontować tylko nadkole.

Nie trzeba kręcić śrubek osłon podwozia.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg TIS'a np. przy demontażu zbiornika spryskiwaczy należy zdemontować tylko nadkole.

Nie trzeba kręcić śrubek osłon podwozia.

Kolego możesz mi wrzucić obrazek z TIS'a (tutaj lub przez wiadomość), pomogło by mi to lub podpowiedz gdzie mogę znaleźć. Jestem zielony w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

http://bmwe32.pxd.pl/gallery/pic761/v2021040723244075326858.jpg


Nr 2 i 4 to kołki mocujące, nr 3 to śruby.

Zdjęcie pokazuje lewe nadkole, ale tak te ciule wkleiły do instrukcji naprawy.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://bmwe32.pxd.pl/gallery/pic761/v2021040723244075326858.jpg


Nr 2 i 4 to kołki mocujące, nr 3 to śruby.

Zdjęcie pokazuje lewe nadkole, ale tak te ciule wkleiły do instrukcji naprawy.

 

Dzięki!

Poczekam aż trochę aura się poprawi i zabiorę się za robotę i powiadomię o wynikach "dla potomności".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.